İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kıyılar cephesel yağışa değil, daha çok sistemin ikinci yarısına odaklanmalı. Yani dek ve vortex ihtimaline. Cephesel yağışta görsellik bir örtü veya ince 0-5cm aralığında örtü oluşma ihtimali var sadece kıyılar adına.

Trollere cevap vermenize gerek yok arkadaşlar, siz raporlayın yönetim gereğini yapar.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Bağcılar biraz güney kısımda kalsa da sahil olmadığını söyleyin nolur çok ihtiyacım var 😂

Rakımı çok yüksek değil fakat kıyı sayılmaz. En azından çevresine daha aşağılara güngören küçükçekmece ve bakırköy gibi ilçelere nazaran daha şanslı. Ayrıca dek konusunda ben Güngören'de oturuyorum, güney kıyılar ve çevresi şanslı oluyor genelde. En son Tulpar sisteminde siklonik yağıştan hiç verim alamayıp sistemin son günündeki dek yağışından 10 cm kadar örtü almıştık

• 5 cm alan yer olabilir ama şehir genelinde ortalama 10-15 cm arası bir örtü muhtemeldir sistem ilk gösterdiğinden daha iyi halde başlarda vur-kaç veya kuru soğuktu şimdi -45 var, cephe gitmiş olabilir ama o 3 gün önceki cephe gelse burası ağlama duvarına dönecekti hava 2 derece yağmurlu diye şuanda baştaki cephe çerez niyetine değerlendirin karayel olacağı için şans yaver de gidebilir veya beklenen kadar soğuma da olmayabilir sistemin kalbi 500 hpa soğuğunun yaratağı konvektivitede 2-3 tane dek gelince buralar coşar rahat olun sistem öldü bitti diyenler giderler merak etmeyin

• 5 cm alan yer olabilir ama şehir genelinde ortalama 10-15 cm arası bir örtü muhtemeldir sistem ilk gösterdiğinden daha iyi halde başlarda vur-kaç veya kuru soğuktu şimdi -45 var, cephe gitmiş olabilir ama o 3 gün önceki cephe gelse burası ağlama duvarına dönecekti hava 2 derece yağmurlu diye şuanda baştaki cephe çerez niyetine değerlendirin karayel olacağı için şans yaver de gidebilir veya beklenen kadar soğuma da olmayabilir sistemin kalbi 500 hpa soğuğunun yaratağı konvektivitede 2-3 tane dek gelince buralar coşar rahat olun sistem öldü bitti diyenler giderler merak etmeyin

dek kütlesinin ekoları çok iyi olacak ama her ilçeye en az bi tane vurur mu bilmem

• Güncel

• dek kütlesinin ekoları çok iyi olacak ama her ilçeye en az bi tane vurur mu bilmem

Dek işin içinde varsa modellerdeki yağışa güvenilmez. Anlık takip Dek için önemli Radar takibi yapacağız.

• dek kütlesinin ekoları çok iyi olacak ama her ilçeye en az bi tane vurur mu bilmem

orası sistem anında belli olur kendinizi en kötüye göre hazırlayın ki sistemin en kötü hali en düşük 5 cmlik buzlu bir örtü bırakır gibi salı öğlene kadar

• Model sayfasında paylaşım yapan yok ben aslında bu süreçte müsaitim yapabilirim model paylaşımlarını ama silver üyelere kapatılmış yorum konusu

• Model sayfasında paylaşım yapan yok ben aslında bu süreçte müsaitim yapabilirim model paylaşımlarını ama silver üyelere kapatılmış yorum konusu

Samet hocayla irtibata geçin size yardımcı olur.

• Eğer sorun teşkil ediyorsa silinebilir sorun yok. Orcun bostancıyı beğenirim. Icon 12z'ye göre mezosiklon istanbulu gömdü yazmış. DEK'lerle beraber bir gözümüz de burada olmalı mevcut örtüyü çok arttırabilir.