İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • forum.havaforum.com/attachment/134720/

Konumum da hava durumu 😍 herkesi mutlu edecek yağış olur inşallah 🙏

aynı tabloya konumumda ben de sahibim. inşallah güzel bir yağış alırız.
    Cumartesi çalışmıyorum, keyfini o şekilde çıkartrım,

Pazar günü de çalışacağım için Şile'nin dağ köylerine gideceğim, hem ziyaret hem ticaret şekli :D yine çok zev alacağımdan şüphem yok :D

• İcon mezosiklonu batılatmış biraz o yüzden Pazartesi günü Sakaryadan ve Kocaeliden kısıp ters dönüş hareketiyle iyi dek vermiş İstanbula. Yağışın büyük çoğunluğu denizde gözüksede aşşağı inme ihtimali yüksektir. Ama siklonun konumu son 24.saate kadar oynar Pazar gecesinden ve Pazartesinden bahsediyoruz takibe devam.

oGFrHR.png

oGFTJ0.png

• İcon mezosiklonu batılatmış biraz o yüzden Pazartesi günü Sakaryadan ve Kocaeliden kısıp ters dönüş hareketiyle iyi dek vermiş İstanbula. Yağışın büyük çoğunluğu denizde gözüksede aşşağı inme ihtimali yüksektir. Ama siklonun konumu son 24.saate kadar oynar Pazar gecesinden ve Pazartesinden bahsediyoruz takibe devam.

oGFrHR.png

oGFTJ0.png

hocam yanlış hatırlamıyorsam geçen seneki mezosiklonu tahminci hocam keşfetmişti, yön hız olarak öngördüğü çıkış noktası şile üzeriydi sanırım. ama zonguldaktan çıkmıştı. bu durumda son gün değil hatta son birkaç saatte de değişiklik olma gibi bir durum söz konusu değil mi?

• Kardeşim sistemin yarısı kuş olmuş zaten. Kıyılar 20 cm alcaktik belkide 25 şimdi işde 5 cm kaldı anadolu yakası çok sansliymis avrupa yakasi çok az alır her zaman ki gibi belli zaten yağışlar falan kısılmış neyse anadoluya hayırlı olsun bizim yerimizede metrelerle oynasınlar unutmayın keyfini çıkarın. 🤠🔥 avrupalıların yerinede oynayın

Ünlü meteolojist konuştu wowwwwwwww inandım resmen Müthiş tahmin. !!!!!!!

oGFrHR.png

oGFTJ0.png

Hocam icon da son 2 gündür özellikle siklonun yeriyle ilgili karar veremiyor. Diğer sistemler için de böyle bu. Biri biraz tutarlılık gösterse diğerlerini de yanına çeker gibi hissediyorum. Özellikle GFS ve Ecm için 150 200 km batılama İstanbul'un iki tarafına da mükemmel şeyler yaşatır

• Anlık Şile’ye yolculuk başladı Bahçelievlerde yüzümüz gülmedi orada güler inşallah:)

Merkezine gitmiyorsan eğer, şuan bile yüzünün gülme ihtimali var. Yol üzerinde ömerli rampasını çıkarken sağ tarafta az da olsa örtü görebilirsin hocam :D Değirmençayırı, Ulupelit, Yeniköy, Hacıllı, Oruçoğlu bölgelerine gidiyorsan yüzünün güleceğini düşünüyorum :D

• Merkezine gitmiyorsan eğer, şuan bile yüzünün gülme ihtimali var. Yol üzerinde ömerli rampasını çıkarken sağ tarafta az da olsa örtü görebilirsin hocam :D Değirmençayırı, Ulupelit, Yeniköy, Hacıllı, Oruçoğlu bölgelerine gidiyorsan yüzünün güleceğini düşünüyorum :D

Merkeze gidiyorum ama bahsettiğiniz köyler bana çok yakın kar bize gelmezse biz kara gideriz :)

• yani okadar iyi sistem dedimiz sadece 5 cmmi :D tulpar daha iyiymiş kıyılar adına diyorum

Sayıyla veriyorlar herhalde...

Snow Depht / Beylidüzü

Kara Aşık Olmak Delilik Değil bir Sevdadır...

hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333

• Emeğinize sağlık yine çok güzel anlattınız ☺️👏

• hocam yanlış hatırlamıyorsam geçen seneki mezosiklonu tahminci hocam keşfetmişti, yön hız olarak öngördüğü çıkış noktası şile üzeriydi sanırım. ama zonguldaktan çıkmıştı. bu durumda son gün değil hatta son birkaç saatte de değişiklik olma gibi bir durum söz konusu değil mi?

Öyle son saatlere kadar takip edilir ben modellerin hepsinde mutabakat olur ihtimali üzerine 24saat dedim dahada süreyi kısaltmak en iyisi. Tabi yinede net sonuç vermeyebilir. Son 12 saat kala atıyorum mutabakat sağlanır modellerde fakat ufak oynaması bazı yerlerde ciddi hüsrana yol açar.

oGFrHR.png

oGFTJ0.png

Normal siklonla farkı nedir bunun tam olarak