Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • eskiden milli takım için almanya hirvatistanı yenerse çek cumhuriyeti 2 farklı yenilirse portekiz berabere kalırsa italya ben oynamıyorum derse biz çıkıyoruz gibi bir espri vardı aynı bize kar yağmasıda öyle şurdaki alçak şöyle olursa burdaki yüksek böyle olursa vortex bölünürse rüzgar şöyle eserse bilinki bize çoktan kar yağmıştır bu ne arkadaş bu kadarmı zor olur

• Hocam 2016 yi unutmak elde değil.Benim için ull sistemine göre daha iyiydi.Gerze 1 m ile bölge rekorları içerisindeydi.1 m rekorunun kırılması biraz zor ama onu da diyim. ^^

Son yılların en şansız konumu Yakakent'te yılbaşı sisteminde bahçede 90 cm ölçmüştük. Bafra'da o kadar yoktu. Ayni ayın devamındaki sistemde ise Yakakent daha şansız idi Bafra çok daha iyiydi.

• Son yılların en şansız konumu Yakakent'te yılbaşı sisteminde bahçede 90 cm ölçmüştük. Bafra'da o kadar yoktu. Ayni ayın devamındaki sistemde ise Yakakent daha şansız idi Bafra çok daha iyiydi.

Poyraz yönlü bir sistemdi hocam.Gerze Yakakent Alaçam havzası poyraza çok açık.

Birde şöyle bir anım olmuştu bu sistemde rakim alcaldikca kar artıyordu. :D :D

Bomba bir sistemdi gerçekten 2 gün aralıksız kar vardı.

• Palanci buraya erken düşmüşsün yaşın öğrenmek için bizden çok daha iyi sana tavsiyem DoquKaradeniz28 tayfunun peşini bırakma o öyle bir karakterki hem öğrenmeyi hemde öğretmeyi sever kimseyi kirmamaya çalışır her soruya bildiği kadarıyla cevap vermeye çabalar. Vaktin çok seni 2/3 sene sonra buralarda uzun vadade tahmin yaparken görmek istiyorum ben yaşlanıyorum artık sana kardeşim görsellikte olsa kar yağarmı diye sorarım

• 2016 ve 2017'deki sistemler daha güçlü olmasına rağmen nedense herkesin aklında 2020 yer edinmiş.

2017'de Samsun ve Trabzon son 50 yılın rekorunu falan kırmıştı 2016'da Giresun Rize gibi yerlerde bazı sahil noktalarında 1m geçen kar vardı.

2020 daha yakın tarih olduğu için olabilir

• Palanci buraya erken düşmüşsün yaşın öğrenmek için bizden çok daha iyi sana tavsiyem DoquKaradeniz28 tayfunun peşini bırakma o öyle bir karakterki hem öğrenmeyi hemde öğretmeyi sever kimseyi kirmamaya çalışır her soruya bildiği kadarıyla cevap vermeye çabalar. Vaktin çok seni 2/3 sene sonra buralarda uzun vadade tahmin yaparken görmek istiyorum ben yaşlanıyorum artık sana kardeşim görsellikte olsa kar yağarmı diye sorarım

Valla Abdullah abi takıldım Osman abi ve Tayfun abinin benden bıkana kadar bir şeyler kapmaya çalışacağım. Hiçte yaşlanıyor gibi değilsin abi maşallah çok enerjiksin inşallah dediğin gibi olur ama beraber cevaplarız ^^

• yine tutamadım kendimi rahmetli dedem anlatmıştı oğlum ağaçta kıpkırmızı kiraz vardı 60/70 cm. Kar yağdı demişti kar bu şubattada yağar hazirandada mevlâm ne eylerse güzel eyler

Hocam bu dalda kiraz varken kar yağdı hikayesi burda da anlatılıyordu yaşlılarda. Aslında inanmıyordum, ama biraz araştırayım dedim, birşey bulamadım. Ama galiba geçen yıldı, forumda bir haber paylaşılmıştı. Yılı yanlış hatırlamıyorsam şimdiden kusura bakmayın, galiba 1850 yılında bir yanardağ aktivitesi yüzünden Avrupa'yı duman kaplamïş ve sıcaklıklar anormal derecede düşmüş. Tüm Avrupa'da yaz aylarında kar yağışları görülmüş. Yani dedeler doğru söylüyormuş.

• Hocam bu dalda kiraz varken kar yağdı hikayesi burda da anlatılıyordu yaşlılarda. Aslında inanmıyordum, ama biraz araştırayım dedim, birşey bulamadım. Ama galiba geçen yıldı, forumda bir haber paylaşılmıştı. Yılı yanlış hatırlamıyorsam şimdiden kusura bakmayın, galiba 1850 yılında bir yanardağ aktivitesi yüzünden Avrupa'yı duman kaplamïş ve sıcaklıklar anormal derecede düşmüş. Tüm Avrupa'da yaz aylarında kar yağışları görülmüş. Yani dedeler doğru söylüyormuş.

Valla tayfun tarihi 1850 yazmışsın 1950 ise tamamda 1850yi rahmetli dedemde görmemiştir ben yaşlılara geçmişi anlattırmayı çok severim işte rahmetliyede boyle anlattirmıştım hatta az yağmıştır demiştim ne az yağması nerdeyse belime geliyordu demişti tabi erimesi çok hızlı olmuş

• 14 Şubat'ta çuvalladım, 18-22 Şubat ve 2-6 Mart'ta da çuvallarsam, bu yaz on fırın ekmek daha lazım bana :hfyeni (18):

Ekmekte sıkıntı yok benim fırıncı arkadaşım var onunla hallederiz ayrıca bence çuvallamadın nedenmi dediğin tüm tarihlerde öyle yada böyle sistem geldi kiminde havada kiminde çatıda kar yağdımı yağdı bu tam çuvallamak olmaz sadece üstüne bir teneke eksik koymak olur

• Ekmekte sıkıntı yok benim fırıncı arkadaşım var onunla hallederiz ayrıca bence çuvallamadın nedenmi dediğin tüm tarihlerde öyle yada böyle sistem geldi kiminde havada kiminde çatıda kar yağdımı yağdı bu tam çuvallamak olmaz sadece üstüne bir teneke eksik koymak olur

Sağol Abdullah abi, benim hatırladığım bir 7 Ocak var sistem alamadığımız, galiba bir de 24 Kasım vardı. Bunun haricinde bu yıl çok yanılmadım hareketli dönemleri yakalamada.

Fakat bu, bu yılın şansı mı, yoksa her yıl aynı başarıyı yakalayabilecek miyim, bunu önümüzdeki yıllarda görebileceğiz.

• Sağol Abdullah abi, benim hatırladığım bir 7 Ocak var sistem alamadığımız, galiba bir de 24 Kasım vardı. Bunun haricinde bu yıl çok yanılmadım hareketli dönemleri yakalamada.

Fakat bu, bu yılın şansı mı, yoksa her yıl aynı başarıyı yakalayabilecek miyim, bunu önümüzdeki yıllarda görebileceğiz.

Sende bu azim varken birdahaki sene sen sistemi değil sistem seni kovalamaya başlar

• Kim geliyor hocam söylede güzel karşılayalım geleni 🤫♥️

Altına sus işareti yapmışsın sustum konuşmam artık🤣 ama beklediğim böyle gelmeyecek askerliği yaptıysan bir marş vardı bir gece ansızın gelebilirim diye ansızın değil göstere göstere gelecek