İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Konumum adına 1-2 gün önce Çarşamba akşamına kadar yağış gösteren modeller özellikle GFS bugün ise salı akşamı yağmurun kar yağışına dönüşmeden kesileceğini söylüyorlar. Rüzgar kuzeyden gelmesin valla nedir bu böyle anında yağış kesiliyor.

Hocam modellerin kafası karışık, çok karışık... vadeler çok kısa ikiside farklı şeyler konuşuyor geçen sistem Denizli için gfs büyük oranda haklı çıkmıştı ona da bir şey diyemiyor insan

babadağ karacasu bozdoğan hattının takipçisiyim bu arada 3 ila 5 cm alacağınızı düşünüyorum bence

bankada yığınla sakal hesabım musevi

• 8-9 Şubat için bir yağmurumuz vardı o da eridi gitti. Tamam istemiyoruz soğuk falan yağsın 15°Cde usul usul dolsun barajlar. Yağış konusu Şubat boyunca sıkıntı gözüküyor anomali haritalarında.

• Hocam modellerin kafası karışık, çok karışık... vadeler çok kısa ikiside farklı şeyler konuşuyor geçen sistem Denizli için gfs büyük oranda haklı çıkmıştı ona da bir şey diyemiyor insan

babadağ karacasu bozdoğan hattının takipçisiyim bu arada 3 ila 5 cm alacağınızı düşünüyorum bence

Hocam benim bu sistemden ümidim vardı benim ama vade yaklaştıkça yine aleyhimize işlemeye başladı modeller rüzgar karayelden sert bir şekilde sıcakları baya bir düşürüyor ama yağışa bakıyorum Denizli hattına kaymış. Geçen yıllar dahil hep bu şekilde işliyor evet doğru kıyılara nazaran yine şanslı bir bölgedeyim bazen yağış kaçmadan Denizli'ye yakın olduğumuz için hafif bir şekilde alabiliyoruz bu sistemde belki yine aynı ihtimal olabilir 3-5 cm alabiliriz dediğiniz gibi ama şöyle rahat rahat kar yağışı es geçmez diyemiyoruz hep son ana kadar belirsizlik oluyor. Olmazsa Denizli'ye taşıncam kışları şöyle arkama yaslanıp kar yağışını gelmesini beklerim artık.

• Hocam benim bu sistemden ümidim vardı benim ama vade yaklaştıkça yine aleyhimize işlemeye başladı modeller rüzgar karayelden sert bir şekilde sıcakları baya bir düşürüyor ama yağışa bakıyorum Denizli hattına kaymış. Geçen yıllar dahil hep bu şekilde işliyor evet doğru kıyılara nazaran yine şanslı bir bölgedeyim bazen yağış kaçmadan Denizli'ye yakın olduğumuz için hafif bir şekilde alabiliyoruz bu sistemde belki yine aynı ihtimal olabilir 3-5 cm alabiliriz dediğiniz gibi ama şöyle rahat rahat kar yağışı es geçmez diyemiyoruz hep son ana kadar belirsizlik oluyor. Olmazsa Denizli'ye taşıncam kışları şöyle arkama yaslanıp kar yağışını gelmesini beklerim artık.

Geçen yıllarda biz neler kaçırdık ah bir bilsenn bu sene yüzümüz baya güldü bakalım önümüzdeki haftadan sonra çok güzel şeyler çıkacak çıkar inşallah diyorum.

Ayrıyeten denizli aşağıdan yukarıya kurulu çevremiz hep dağ şehrin yarısıyla yarısı çok farklı bu yüzden avantajımız sürekli kütle üretiliyor nasibini yiyoruz dağların

Mutlaka beklerim buraya cm hesabı yaparız :)

bankada yığınla sakal hesabım musevi

• Sağ olsun bizim burda Madran Dağı çok güzel soğuk hava getiriyor yağış getirdiğini pek görmedim, Babadağ gibi olamadı bir türlü :) İnşallah hocam akrabalarım var zaten bu kış bitmeden olur mu bilmem ama önümüzdeki senelerde baktım yine yağışlar kaçıyor atarım kendimi Denizli'ye.

• Salı günü akşamı çarşamba sabahı arası kar görebilmek için Denizli'ye gitmek mantıklı gibi görünüyor

Gidelim hocam burda yağar mı yağmaz mı diye havaya bakıp belki bir iki atar mı diye bakacağımıza en azından orda lapa lapa kar görürüz :(3232

• Gidelim hocam burda yağar mı yağmaz mı diye havaya bakıp belki bir iki atar mı diye bakacağımıza en azından orda lapa lapa kar görürüz :(3232

Aynen öyle hocam 23 ocak sisteminde gitmiştim iyi ki de gitmişim diyorum en azından adam akilli bir kar gorduk :) ama bölgemizin bu kadar yakındaki kar yagislarini kacirmasi çok üzücü ya buharkent'e kadar bir tık kar olmayan yerde Buharkent'i geçince hemen kar başlamıştı gerçekten kaçırdığımız lokmalar çok büyük

TC Dayı Terörü on Twitter
    “Dayı sen ne anlatıyon ya ahahahaha”
    twitter.com

• Gfs nin performansı her sene daha kötü oluyor. Sözde "gfs paralel" ana çıktının yerini alacaktı onu bile beceremediler. 48 saat kala modeller havayı çözebiliyorsa kurumu kapatıp gitsinler. Ecm bu sene kral kim gösterdi

• Gfs nin performansı her sene daha kötü oluyor. Sözde "gfs paralel" ana çıktının yerini alacaktı onu bile beceremediler. 48 saat kala modeller havayı çözebiliyorsa kurumu kapatıp gitsinler. Ecm bu sene kral kim gösterdi

GFS sanki yaşlanıyor. Yıllar geçtikçe uzağı göremiyor. :)

• Gfs yağışı çarşamba sabahına kadar uzatıyor hem de kuvvetli bir yağış öngörüyor ecm ise yağışı akşama kalmadan kesiyor akşam geç saatlerde kısa süreli hafif yağış bekliyor eğer ecm de yağışı gece de devam ettirse muhtemelen İzmir kar haritasında boş kalmaz havada kar veya kky herkesi mutlu eder diye dusunuyorum umarım lehimize gelişir hersey :thumbup:

• Ek olarak yarın akşam saatlerinde sicakligin merkezde dahil 3-4 dereceye dusmesi bekleniyor dew point 0-1 derece arasında yağış geceye sarkarsa sürprizler olabilir .

• Ecm sistemi 1 gün kala bozacak bir model değil. Öyle yağışı falan uzatmaz. Akşama doğru yağış kesilecek gibi. Gfs sabaha kadar uzatmış ama dönecek yine.

• Ecm sistemi 1 gün kala bozacak bir model değil. Akşama doğru yağış kesilecek gibi. Gfs sabaha kadar uzatmış ama dönecek yine.

Ecm yağışı akşam kesmiyor hafif şekilde devam ettiriyor ben mi yanlış baktim :/