İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İstanbul'da Kuvvetli Yerel Yağmur ve Sağanak Yağış Bekleniyor!

Beklenen Hadise

Sağanak Yağış

Beklendiği Yer

İstanbul'da beklenen yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların, 21.01.2022 Cuma günü öğle saatlerinden akşam saatlerine kadar yerel kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

• Güncel Tahmin.

• İstanbul'a 12-18 arası kuvvetli yağmur uyarısı objektif olarak aslında doğru bir uyarı. Soğuğun erken sokulup kar yağışına dönmesi ve kuvvetli kar o saatlerde olması sürpriz olur. İstanbul da sürprizleri sever bakalım ne olacak 😄

• 6 Ocak 2017, yine bir Cuma akşamı, soğuğun erken girmesiyle birlikte yağışın tamamına yakınını kar olarak alıp bir efsane yaşadık. Yağış belki o zamanki kadar çok değil ama İstanbul - olumlu ya da olumsuz - sürpriz yapmayı sever. Önümüzdeki sistemde herkesin tatmin olacağı, bol bol kırmızı ekolu-gökgürültülü dek yağışları ve bu süreçte adım adım değişen olumlu etmenlerle efsaneyi yaşayacağımız bir sistem olması dileğiyle.

• Açıkçası akşama kadar yağmur ve sonrasında tüm şehirde kara dönüşmesi. Ardı arkası kesilmeyen dekler. Bana deli gibi ocak 2017'yi hatırlıyor. Umutsuzluğa düşemiyorum bu sistemle ilgili. Tekrar yaşamak o kadar güzel olur ki o sistemin benzerini...