Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Durum pekte vahim değil, o coğrafyaya böyle bir kar bir daha ne zaman yağar Allah bilir, bence durum şahane, keyfini çıkarın..

Kesinlikle benim içinde öyle.en son ne zaman bu kadar kar yağdığını hatırlamıyorum Antepte :) sadece yolda çok fazla araç kaldı.coguda yol ortasında bırakıp gitti aracını.onlar için biraz sıkıntı :)

• Arkadaşlar Antakya'da lapa lapa kar yağıyor.

ANTAKYA'DA :D

Gökgürültülü sağanak yağmur vardı gece 23.00 gibi. Kitap okuyordum. Yağmur sesi kesildi gökgürültüsü kesildi az önce fark ettim üzüldüm. Kar beklerken yağmurdan olduk. Camdan baktım arabalar yol kenarlari tutmuş ve lapa lapa yağıyor şu an

Konum Antakya Vilayet

• hayırlı olsun. ilginç olan harbiye de hala tam olarak saf kar başlamadı. az önce başlar gibi oldu tekrar karla karışığa çevirdi. merkezde örtü yapsın harbiye'de karla karışık olsun. ben hayatım boyunca öyle şey görmedim.

• Antakya Harbiye'de yaşayan bir iki arkadaş vardı sanırım burada hep konum verirlerdi. Onların olduğu semt şu an coşmuştur. Haberleri yok sanırım uyumuslar yağmura dönmezse sabah kalp krizi geçirecekler :D

• hayırlı olsun. ilginç olan harbiye de hala tam olarak saf kar başlamadı. az önce başlar gibi oldu tekrar karla karışığa çevirdi. merkezde örtü yapsın harbiye'de karla karışık olsun. ben hayatım boyunca öyle şey görmedim.

Hocam senden bahsettim az önceki mesajımda şok oldum. Nasıl oralarda olmaz. Ben de hayatımda görmedim. Arabaların üstü kapandı. Yol kenarlari tutmaya başladı.

• Anlık verilere göre tüm modellerin gösterdiği veriler ile radarın gösterdiği eşleşmiyor. Lübnan civarında beklenen yağış ortalıkta yok. İskenderun körfezi, Antep güneyinde kalan Suriye toprakları ve Urfa dahil güneyinde kalan Suriye toprakları modellerin dışında fazlasıyla kütle oluşuyor. Sistemin gidişatı açısından iyi. Siklonun daha derin olması yönünde işaret olabilir.

• Şükürler olsun cok sevindim adınıza