Ankara Özel Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ankara açısından son yılların en etkili sistemi oldu en azından konumum açısından cuma gecesinden beri aralıklarla yoğun kar alıyorum 30 cm geçti, rüzgar birikimli yerlerde ise 35 cm ve üstü

• Ankara açısından son yılların en etkili sistemi oldu en azından konumum açısından cuma gecesinden beri aralıklarla yoğun kar alıyorum 30 cm geçti, rüzgar birikimli yerlerde ise 35 cm ve üstü

bölge bölge değişir bence..benim konumum ise klasik bi sistem aldı. dün akşamdan beri düzgün kar yağmadı sadece atıştırıp gitti gerçekten çok büyük hayal kırıklığı içerisindeyim..önümüzde ki sistem ne zaman bilmiyorum ama hiç bir inancım yok

• Barajlarımızın olduğu bölgeler de çok güzel yağış aldı çok şükür. Bizim içinen hayati konulardan birisi bu. 1-2 tane daha şöyle güzel sistem alırsak, barajlarımızı bu sene için kurtarırız.

• Asla unutmayacağım ve büyük tecrübe kazandığım bir sistem oldu, oluyor. keşke bütün şehir olarak diz boyu kar görebileceğimiz bir sistem olsaydı.

size dediğim sanatoryum hastanesinin oralarda berbat bi sistem geçirdik..rakım olarak sıcaklık olarak sıkıntımız yoktu ama öyle berbat bir konumdayız ki siz düşünün işte. bu arada sonra ki sistem ne zaman belli mi

• Barajlarımızın olduğu bölgeler de çok güzel yağış aldı çok şükür. Bizim içinen hayati konulardan birisi bu. 1-2 tane daha şöyle güzel sistem alırsak, barajlarımızı bu sene için kurtarırız.

Vela hocam 28 cm kar isteğiniz yerine getiremedim ancak yukarıdaki sayfalarda 31 cm'lik ölçümüm duruyor sizi için bir sıkıntı yaratır mı :)

• istanbulda olmak vardı..

Ben İstanbuldayım normalde konumum Ankara konya sınırı ama benim konumum kadar burdaki kar tat vermiyor bana deniz etkisiyle yağan kar bi bakmışsın hava açmış yıldızları sayıyorsun bi bakmışsın yoğun şekilde kar yağıyor kar dediğin durmadan yağacak kar zamanında hava da yıldız gördüğüm zaman anlarım ki karın devamı olmayacak çünkü yağış dağılıyor onu anliyorsun

• Vela hocam 28 cm kar isteğiniz yerine getiremedim ancak yukarıdaki sayfalarda 31 cm'lik ölçümüm duruyor sizi için bir sıkıntı yaratır mı :)

Estağfirullah, beklediğimizden daha fazlası olsun yeterki. Nice ölçümlerin nasip olacağı bir sürece girelim inşallah. 28.2 yi orda bekliyorum sizden :)-- 

• Ben İstanbuldayım normalde konumum Ankara konya sınırı ama benim konumum kadar burdaki kar tat vermiyor bana deniz etkisiyle yağan kar bi bakmışsın hava açmış yıldızları sayıyorsun bi bakmışsın yoğun şekilde kar yağıyor kar dediğin durmadan yağacak kar zamanında hava da yıldız gördüğüm zaman anlarım ki karın devamı olmayacak çünkü yağış dağılıyor onu anliyorsun

bu sistem bana çok kötü vurdu..kendimi boluya felan atsam iyi olurdu. sürekli negatif yorumlarım var evet ama umarım sonraki sistemler de bu kadar olmaz. zaten yılda 1 2 yağıyor onda da bu kadar kötü yağıyorsa bi anlamı yok