Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • insan oğlu bazen okadar açgözlü olabiliyorki nefsine hakim olsun😊 adam 40 cm kar almış halen daha yağacakmı diye soruyor.yapmayın böyle arkadaş bazı yerlerde kış başladı başlayalı daha 5 cm karbile göremeyen insanlar var böyle abuk sabuk soruları sorarken birazda diğer insanları düşünün hep bana rabbena nereye kadar.

• yeter artık 2 gündür oraya yağdı buraya yağdı bıktık artık biz yağmurun arasından kar tanesi seçmeye çalışıyoruz üzmeyin bizi :D2

Şaka bir yana maaşallah diyorum gönül isterdiki bölgenin tamamı etkilensin buralar karışsın ama maalesef olmadı

Bana göre Ordunun bu gece kar alma ihtimali var hatta giresununda örtü durumu nasıl olur sabah yağışın tekrar yağmura döneceğini düşünüyorum nasıl devam eder bilemiyorum hep sınırda sistemler alıyoruz her ne kadar çoğunluk şubatı kapatmış olsada ben şubatın ilk on günü içerisinde gerçekten kar yağacak bir sistem beklentisi içindeyim hatta daha erken birşeylerde olabilir ama onu birkaç gün daha takip edip konuşsak daha iyi olur

• yeter artık 2 gündür oraya yağdı buraya yağdı bıktık artık biz yağmurun arasından kar tanesi seçmeye çalışıyoruz üzmeyin bizi :D2

Şaka bir yana maaşallah diyorum gönül isterdiki bölgenin tamamı etkilensin buralar karışsın ama maalesef olmadı

Bana göre Ordunun bu gece kar alma ihtimali var hatta giresununda örtü durumu nasıl olur sabah yağışın tekrar yağmura döneceğini düşünüyorum nasıl devam eder bilemiyorum hep sınırda sistemler alıyoruz her ne kadar çoğunluk şubatı kapatmış olsada ben şubatın ilk on günü içerisinde gerçekten kar yağacak bir sistem beklentisi içindeyim hatta daha erken birşeylerde olabilir ama onu birkaç gün daha takip edip konuşsak daha iyi olur

Saat veriyom gece yarısı yogun kar ordu übye baslar sabaha karsı rize kadar ulasır

• Hocam bu Tokat'in derdi nedir ya? :)

Benimle aynı sıkıntıyı çekiyorsun.

Ab merkezinde biz vardık. Fakat bu gece durum değişiyor, ab biraz daha doğuya kayacak, Tokat, Ordu ve Giresun'da yağış almaya başlayacak.

Yağış cinsi Tokat il genelinde kar, Ordu ve Giresun kıyılarında yağmur, zamanla kky olacak. Ordu ve Giresun iç kesimlerinde (400 mt üzeri) 40 cm+ kar alan yerler olacak.

Sistem batı odaklı olduğu için, bir diğerine göre daha doğuda olan her ilin, sistemden beklentisi daha az olmalı.

Bu sistemi Perşembe gününe kadar iyisiyle kötüsüyle yaşayın arkadaşlar. Sistem bitişi hem benim, hem diğer arkadaşların, hemde forum yazarlarının güzel haberleri olacak.

Hayırlı akşamlar :hfyeni (29):

ben şahsen çarşamba günü ordu trabzon arasında yoğun kar yağışları bekliyorum salıgün tekrar bir değerlendirme yapacağım