İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • az önce küçük bir bahçelievler turu daha yaptım bildiğin yürürken kütür kütür 3, 4 parmak kar var keşke biraz daha doldursa 😁

uzays3271653126 2022 kışı hava-kars323

• Berkay34 hocam günaydın,

Son skev-t verileri nedir ? Bugün ve yarın sabah için .

Günaydın hocam, inceliyorum şuan. Öğlenden sonra zayıf dek kütleleri sığ bir şekilde devam edebilir gözükmekte lokal olarak. Var olan örtüyü en azından eritmeden tutabileceğini düşünüyorum. Ayrıca yarın sabah için Skew-T' ye baktığım zaman ben hayatımda böyle birşey görmedim. Oraj tahmini yaparken bile denk gelmediğim parametreler mevcut. Mezeosiklon vurduğu yeri yıkıp geçecek diyebilirim. Şuan çok şaşkın bir şekilde yarın sabah ki Skew-T inceliyorum. Durum ciddi.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Günaydın hocam, inceliyorum şuan. Öğlenden sonra zayıf dek kütleleri sığ bir şekilde devam edebilir gözükmekte lokal olarak. Var olan örtüyü en azından eritmeden tutabileceğini düşünüyorum. Ayrıca yarın sabah için Skew-T' ye baktığım zaman ben hayatımda böyle birşey görmedim. Oraj tahmini yaparken bile denk gelmediğim parametreler mevcut. Mezeosiklon vurduğu yeri yıkıp geçecek diyebilirim. Şuan çok şaşkın bir şekilde yarın sabah ki Skew-T inceliyorum. Durum ciddi.

Hocam Skew-T Konum olarak bakılabiliyor mu? Eğer bakılıyorsa Batı için veriler ne durumda?

• Günaydın hocam, inceliyorum şuan. Öğlenden sonra zayıf dek kütleleri sığ bir şekilde devam edebilir gözükmekte lokal olarak. Var olan örtüyü en azından eritmeden tutabileceğini düşünüyorum. Ayrıca yarın sabah için Skew-T' ye baktığım zaman ben hayatımda böyle birşey görmedim. Oraj tahmini yaparken bile denk gelmediğim parametreler mevcut. Mezeosiklon vurduğu yeri yıkıp geçecek diyebilirim. Şuan çok şaşkın bir şekilde yarın sabah ki Skew-T inceliyorum. Durum ciddi.

hocam bugünün komple skew-t'sini alabilir miyiz ? sabah 9dan gece 12'ye kadar

Akşama bir incelemeni alırız o zaman hocam !