İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Halkalıda kar kalmadı oynamakt :/8103* an. Herkes kar yağışını bekliyormuş herhalde :hfyeni (18):

• Hocam çok kafanı şişirdik kusura bakma son olarak pendik sahil için 3 ten sonra sizce güzel bir örtü olur mu yoksa beklemeyip uyuyayım mi cevap verirseni çok sevinirim Vintersaga

Estf. hocam, sabaha karşı alarm kurup uyanmanı tavsiye ederim. Verileri incelediğimde en etkin zaman dilimi 03.00-12.00 arası.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Kıyılar için tek sıkıntı öğlen birikimin eriyecek olması

Ama anın tadını çıkarmaya bakıyorum

Buna da şükür

2017'den sonra en iyisi

Tek günlük vur kaç sistemi değil

Eriyip tekrar biriken eriyen biriken bir sisteme de tamamım ben

Daha soğuk sistemler de görelim inşallah

• Önce geçen seneki ocak sistemini geçsin hocam, sonra 2017 mi tulpar mı karar veririz

• Ben 2000 Doğumluyum hocam. 2004 yılına dair hiçbir şey hatırlamıyorum kar yağdıgı zaman çok hastalanmışım 1 hafta hastaneye gel git yapmışız. Ama 2007 ve sonraki sistemleri %80 cıvarinda hatırlıyorum.

Dedemler 60-65 seneye yakındır Kadıköy de oturmuş. Biz böyle kadıköyün 50-60 rakımlı bir tepesindeydik. Hatta Amcamın fotagrafı var Bulunduğumuz tepede çok seyrek bir kaç ev var, koyun kuzuları bile varmış. Mandıra doluymuş kendileri besliyormuş hatta. Daha sonra yapılaşma artınca Mandıralar kalkıp caddenin adı Mandıra caddesi olarak kalmış.

Önümüz direk çamlıcaya bakıyordu Babanem babamın burada yaşadıkları kışları anlattıkları zaman şuan yaşadıgımız kışlar kış bile degil cidden.

Kendim de hatırlıyorum eskiden 2007-2012 arasında özellikle bir çok sistem burada inceden de olsa örtü yapardı hemen Kadıköy sahile indigimde bir çok kez yağmur yağdıgına tanıklık ettim. 2014 yılında buraya kentsel dönüşüm geldi Çamlıcaya bakan tarafları tamamen yıkıp bir sürü rezidans yaptılar o zamandan beri burada da örtü zor görür oldum maalesef.

Geçen sene tulpar sistemin de yine farkımızı ortaya koymuştuk ama :hfyeni (18): Burada ciddi bir birikim varken sahilde 5cm var yada yoktu. Fotograf attıgım zaman forumda burası nasıl kadıköy diye sallayanlar oluyordu bana :hfyeni (18):

Bu sene benim de bulundugum yere Kentsel dönüşüm geldi kasım ayında semti tamemen yıktılar rezidans dikeceklermiş :) :)

Göztepe köprüsünden baktıgınız da igrenç bir rezidans dizilimi var daha da beterlerini ekleyecekler ne yazık ki 2-3 seneye :)

Neyseki ümraniye'ye taşındık buraya geldiğim den beri 3 kez örtü görüyorum :hfyeni (18): :hfyeni (29):

:gun_bandana: 2022 MART EFSANESİ :hfyeni (29):

• eriyecek ama akşamına daha kuvvetli olarak geri gelecek hocam 2 3 gün böyle devam

Sistem kuşa döndü uçuyor 🦜