İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar iyi veya kötüdür şeklinde yorum yapmak istemiyorum. Her güncellemede değişim olur. Şimdiden akşam güncellemesinde adamsın GFS denildiğini de duyar gibiyim... Sorun yok artık alıştık... Büyük resmi görmeye çalışın. Genelde tek atımlık kurşunumuz olduğunda çok yıkılırız bizi sıyırıp gider ardından bir YB bir lodos al sana gitti güzelim istanbul'un kışından 10 gün deriz ama bu sefer öyle değil. Bu kaçarsa bile arkasından akıyor maşallah...

• Şu senaryoyu ne GEM ne UKMO ne de ECMWF destekliyor. Icon da bu sabah doğuladı. Hayır bu 4 modelin göremediği GFS'in görebildiği ne var ki ? Ayrıca çözünürlüğü de düşük siklonun rotasını kestiremiyor.

• Millet twitterda gfsye isyan ediyor haklılarda ama takip etmeleri hata, hadi ettin alışkanlık diyelim ciddiye almaları büyük yanlış. Heryere şakır şakır yağmur vermiş herhalde bu kadar isyan olduğuna göre ^^

• :D :D :D

Değerli arkadaşlar... Bu konuda konuşmama kararı almıştım ama birkaç şey söylemek istiyorum. Buradan ayrılmış, herhangi bir bağı kalmamış, üstelik yönetim nezdinde hukuki zemine taşınmış veya taşınmaya yüz tutmuş diyalogların muhatabı olan kişinin yorumlarını mümkünse burada paylaşarak kendisine prim vermeyin. Bırakın herkes istediğini yazsın söylesin, bizlere ve buraya hakaret etmediği sürece herkes dilediği meteorolojik tahmini yapmakta serbesttir. Samet  Aytac lütfen bu önerimi dikkate alın dostlarım.

• Şu senaryoyu ne GEM ne UKMO ne de ECMWF destekliyor. Icon da bu sabah doğuladı. Hayır bu 4 modelin göremediği GFS'in görebildiği ne var ki ? Ayrıca çözünürlüğü de düşük siklonun rotasını kestiremiyor.

Şov peşinde. Ya tutarsa diyor. Tutarsa kral olurum itibarımı kurtarırım diyor.

• Değerli arkadaşlar... Bu konuda konuşmama kararı almıştım ama birkaç şey söylemek istiyorum. Buradan ayrılmış, herhangi bir bağı kalmamış, üstelik yönetim nezdinde hukuki zemine taşınmış veya taşınmaya yüz tutmuş diyalogların muhatabı olan kişinin yorumlarını mümkünse burada paylaşarak kendisine prim vermeyin. Bırakın herkes istediğini yazsın söylesin, bizlere ve buraya hakaret etmediği sürece herkes dilediği meteorolojik tahmini yapmakta serbesttir. Samet  Aytac lütfen bu önerimi dikkate alın dostlarım.

Hocam arkadaş paylaşmış ama adamın sıfatını görünce beni gülme tutuyor :D :D

• forum.havaforum.com/attachment/133082/

Ya biri buna rüşvet falan versin. Bu işlerden elini ayağını çeksin. Aramızda falan para toplayalım. Ağzını açtığı her sistem kurudu 😁

Birde yerel medya haberini yapıyor tam sıyırmalık.

:hfyeni (18): :hfyeni (18): :hfyeni (18): Meteoroloji biliminin yüz karası, bunun yüzünden amatör tahmincilik yasaklanacak diye korkuyorum şahsen ülkede MGM bir ara baya sinirlenmişti bunun yaptıklarına.

• Çok temkinli olmakta fayda var diye dün belirtmiştim. Perşembe akşamına kadar sistem değişime açık A.B nedeniyle. Her şeyi zincirleme değiştirebilir. ECM kral olduğu kesin ama tekrar geçmiş deneyimlerinize bakın lütfen. A.B hakimiyetindeki sistemlere nasıl değişime uğradığını. Bence bu akşamdan itibaren ECM ve UKMO da yavaş yavaş bozmaya başlayacak. Sistem bence çok sınırda. Bozulmaya çok müsait. Kopan soğuk çekirdek -20 ve üzeri olsa bozsa ne kadar bozabilir derdim ama -10 maks -12 'lerden konuşuyoruz.

• Millet twitterda gfsye isyan ediyor haklılarda ama takip etmeleri hata, hadi ettin alışkanlık diyelim ciddiye almaları büyük yanlış. Heryere şakır şakır yağmur vermiş herhalde bu kadar isyan olduğuna göre ^^

Hocam özellikle bu sene aşırı çöp de olsa yine insanın içine bir korku saldı ^^

:gun_bandana: 2022 MART EFSANESİ :hfyeni (29):