İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu nasıl iş ben anlamadım ya GFS bizim için iyi verip tek olursa hemen bozuyor kötü gösterip tek kalırsa ecmwfi çekiyor yanına doğru

Hayatın kuralı; hangisi kötüsünü gösteriyorsa performanslarına bakılmaksızın diğer modelleri yanına çeker. Murphy kanunu her yerde kendini gösteriyor.

• GFS ile makara yapıldı durdu gidip benzetmesin hepsini kendine? Bünye kaldırmaz HFS diye model mi kuralım bu saatten sonra😅

• Bize tam sistemler gelecek iken ya volkan patlar ya başka bişey olur atmosfer bir anda değişir..İstanbul'un yıllardır kaderi bu maalesef ama tabiki de İstanbul sürpriz şehir.

• 18-19 için ülke adına güzelleşti denmesi beni bir tık kullandırdı, genelde bunun meali İstanbul’dan kırpıldı oluyor ama var mı böyle bir durum?

• Kıyılarda kar felan olmaz bu görüntüde İstanbul için iyi değil arkadaşlar sıcaklık kurtarmaz hiç bir şekilde. Geneli şakır şakır yağmur ve kky.

İnşallah sıcak çıktı falandır bu güncelleme

Bu rezalet güncelleme gerçek olursa çook yazık olacak

• Kıyılarda kar felan olmaz bu görüntüde İstanbul için iyi değil arkadaşlar sıcaklık kurtarmaz hiç bir şekilde. Geneli şakır şakır yağmur ve kky.

Katılmıyorum.Kıyılarda karın tutması gecikir ancak yağış yoğunluğu ile akşam saatlerinde birikimini alır.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Karasal kökenli polar atak olsaydı şu sinoptik çok iyiydi fakat böyle kutup kökenli polar ataklarda böyle sinoptikler soğuğu mundar eder yer seviyesi zaten rezaletti Balkanlar bile öğlen sıfırın üstüne çıkıyordu asıl olay izobarların sıkışıarak -10-11 bandında dek almaktı akşam modeli bunu veriyordu şimdi bunu vermiyor ha kendinizi kar haritalarına bakarak kandırabilirsiniz böyle sinoptik çok kez geldi 31 Aralık 2016 en büyük örneğidir kar haritaları 50 cm verirken havada kar anca gördük görmedik aynı sinoptikti bunla

• Abi sen cansın ya bayılıyorum sendeki şu gerçekten tertemiz saf kılçıksız kar aşkına, aynıyız 😍

Hocam sağolasın ins hep beraber sevinebilecegimiz günler gelirforum.havaforum.com/attachment/132451/

Hafta sonu bir parkta çektim cuma gece yağan kardan kalma

Şimdi daha üzerime kar tanesi dusmemisken karda yürüme hayalim var oda salı çarşamba mümkün görünüyor

İns daha iyisine olur

• Şimdi Okuduğumda yorumları Sistem Zayıfladı. Modeller bunu gösteriyor değil mi ? Şimdi benim gibi Bu işten anlamayan Ama yıllardır bu sayfada hobi amaçlı gezinen arkadaşınız olarak burdaki yazılardan sonra anlayacağı tek şey bu çünkü doğrudur dimi ?

• Şimdi Okuduğumda yorumları Sistem Zayıfladı. Modeller bunu gösteriyor değil mi ? Şimdi benim gibi Bu işten anlamayan Ama yıllardır bu sayfada hobi amaçlı gezinen arkadaşınız olarak burdaki yazılardan sonra anlayacağı tek şey bu çünkü doğrudur dimi ?

Sistem çok batılı olduğu için istanbul adına sistem zayıfladı.

31 Aralık 2014