İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar bu gece temiz bir uyku çekin, yarına dinç uyanın. Yarın cephesiyle, sistem cortlatanlarla vs. çok yoğun bir gün olacak. Önümüzdeki bir kaç gece nöbette de olacağız, uyku bize lazım. :)

Herkese iyi geceler diliyorum, sağlıkla kalın.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Arkadaşlar bu gece temiz bir uyku çekin, yarına dinç uyanın. Yarın cephesiyle, sistem cortlatanlarla vs. çok yoğun bir gün olacak. Önümüzdeki bir kaç gece nöbette de olacağız, uyku bize lazım. :)

Herkese iyi geceler diliyorum, sağlıkla kalın.

Sonunda rahat bir uyku :hfyeni (29): :)

:gun_bandana: 2022 MART EFSANESİ :hfyeni (29):

• Fark ettiğim bir şey var. GFS bu güncellemede vadenin de kısalmasıyla akşam güncellemesinde karadenize verdiği avrupa yakasının üstünde bulunun beyazlıkları dek şeklinde Avrupa yakasına taşımış sanırım. Hala orda bir birikim var fakat akşamki kadar yoğun değil.

• Yarın cephe esnasında yağmurdan kara geçiş çok sancılı olacak. Sistemi cortlatanlara, bu şehirden göç edeceğim diyenlere, kar mar yağmaz diyen yangıncılara yani kısacası aksiyona hazır mısınız?

imzamı atıyorum hocam 😂

-açılış

-ee kar hani bugün başlıyordu sistem fos çıktı diyen misafirler

-Catalcanin bilmemneresinden gol var vs orası İstanbul mu kavgaları

-Hadimkoy-Arnavutköy-Beylikduzu hattından ilk fotoğraflar vs ben tuzlada gunesleniyorum-avcilar şakır şakır yağmur mesajları

-bermuda bölgesinden gol haberi vs bir türlü kara dönmeyen sahiller

-umraniye-cekmekoy-aydosdan gol, çatalca koylerinden ilk örtü haberi vs benim için sistem bitmiştir konumumda yağmurdan başka bir şey isyanları

-modeller yine kazık attı, bu kaçıncı oluyor bir daha takip etmeyeceğim isyanlari ve erkenden heyecanlanan sevgili kar sevdalıları 😂

-gunesin batmasından sonra bermuda hattından gelen örtü haberleri vs Avrupa genelinden oh be sonunda temalı sokak ışığında kky ve kar fotoğrafları vs Anadolu güneyindekilerin devam eden isyanlar

-örtünün yüksek kesimlerde yayilmasi, Pendik-Tuzla sahillerinde devam eden bitmek bilmeyen yağmur.

-kuvvetli yağış çekilirken silivri-buyukcekmece hattında oluşan ince örtü ve Silivri reyizin sistem benim için bitti temalı üzgünlugu

-yavas yavaş çekilen AB ve bir kaç kuytu köşe harici oluşan cılız örtü, devam eden isyanlar, Ümraniye ve Bermudalilarin 10cme varan örtüleri

-mola sırasında devam eden sistem bu muydu, sistem fos çıktı, modeller şöyle modeller böyle isyanlarının devamı, batı karadeniz kıskanma töreni

-tahminci hocamdan gelen WRF DEK'leri çıktıları ile yükselen moraller vs WRF kotuleyip bıktık modellerden daha da bakmıyorum isyanları

-ilk dek oluşumlarınin radarda belirmesi ve ufff turuncu kütleler geliyor heyecanları

-bogaz hattınında duran ilk kütle sonrası Anadolu ve Avrupa arasında oluşan DEK savaşları, ancak asılı kalıp güneye inmeyen kütleler

-tekrar başlayan isyanlar vs -45 tepemizde oluk oluk akacak diyen heyecanlı tayfa

-ruzgarin istenen seviyeye gelmesi ve güneye inmeye başlayan kütleler vs ansızın modellerin göstermediği devasa çatalca bandı 😂 (Silivri reyiz mutlu)

-sonunda her bölgede görülen kar ile oluşan güzel örtü ve forumun fotoğraflar eşliğinde sakinleşmesi

-kapanış

• Forumda bulunduğumdan beri gördüğüm en haklı yorum, silivri reyiz beni patlattı :hfyeni (18): :hfyeni (18):

• Ve sistem bittikten sonra gelen hayat boşluğu hissi

• boğazda kütle belirince 2 yaka arasında geçici bir iç savaş çıkıyor hocam :D2