Batı Karadeniz Raporlar-Yorumlar

 • Batı Karadeniz'de Beklenen Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağışlara Dikkat!


  Beklenen Hadise

  Gökgürültülü Sağanak Yağış


  Beklendiği Yer

  Bugün (23.05.2022 Pazartesi) öğle saatlerinden itibaren; Batı Karadeniz'de beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Düzce, Karabük, Bolu çevreleri ile Zonguldak ve Bartın'ın iç kesimleri, Çankırı'nın kuzey ilçelerinde yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 • Kastamonu ve Sinop'un İç Kesimleri ile Samsun'un Batısındaki Gök Gürültülü Sağanak Yağışlara Dikkat!


  Beklenen Hadise

  Gökgürültülü Sağanak Yağış


  Beklendiği Yer

  Yapılan son değerlendirmeler ve radar verilerine göre; bugün 14.30-19.00 TSi saatleri arasında Kastamonu ve Sinop'un iç kesimleri ile Samsun'un batı ilçelerinde gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 • Batı Karadeniz’de Yerel Kuvvetli Yağış Bekleniyor!


  Beklenen Hadise

  Gökgürültülü Sağanak Yağış


  Beklendiği Yer

  Bugün (Pazartesi) akşam saatlerinden itibaren Batı Karadeniz’in batısında (Düzce, Bolu, Zonguldak ve Bartın ) beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.


  Başlama-Bitiş Zamanı

  20.06.2022 18:00-21.06.2022 06:00


  Hadisenin Şiddeti

  Kuvvetli Yağış

 • Batı Karadeniz’de Yerel Kuvvetli Yağış Bekleniyor!


  Beklenen Hadise

  Gökgürültülü Sağanak Yağış


  Beklendiği Yer

  Yağışların; yarın (Salı) öğle saatlerinden itibaren Zonguldak, Bartın, Düzce, Bolu ve Karabük çevrelerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 • Batı Karadeniz’de Kuvvetli Yağış!


  Beklenen Hadise

  Gökgürültülü Sağanak Yağış


  Beklendiği Yer

  Yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren Batı Karadeniz’in batısında (Zonguldak, Bartın, Düzce, Bolu, Karabük ve Sinop çevreleri ile Kastamonu’nun kuzey ve batısı, Sakarya’nın güneydoğusu ve Samsun’un doğusunda) beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli (21-50 kg/m2), Bartın il geneli ile Zonguldak’ın doğusu ve Kastamonu’nun kuzeybatısında yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, heyelan, hortum oluşma riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.


  Başlama-Bitiş Zamanı

  24.06.2022 08:00-24.06.2022 23:59

 • Batı Karadeniz'de Kısa Süreli Fırtına Bekleniyor!


  Beklenen Hadise

  Fırtına


  Beklendiği Yer

  Batı Karadeniz’in doğusunda (Bartın-Sinop arası) rüzgarın, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, aynı gün öğle saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir.


  Başlama-Bitiş Zamanı

  25.06.2022 05:00-25.06.2022 16:00


  Hadisenin Şiddeti

  Fırtına

  Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

 • Hafta sonu Batı Karadeniz ile Samsun'da Kuvvetli Yağış Bekleniyor.


  Beklenen Hadise

  Gökgürültülü Sağanak Yağış


  Beklendiği Yer

  Yapılan son değerlendirmelere göre; bu hafta sonu Zonguldak, Düzce, Karabük, Bolu'nun kuzeyi, Kastamonu, Sinop ve Samsun'da kuvvetli (21-50 kg/m2/12 saat) , Bartın ile Kastamonu'nun kuzeyinde yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2/12 saat) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Aralıklı ve yerel olarak kuvvetli olması beklenen sağanak yağışlarla birlikte sel, su baskını, heyelan, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

  • New
  • Official Post

  External Content twitter.com
  Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
  Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.