Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İstanbulda son bir haftadır tuhaf şeyler oluyor,

Trafik yok😀 bu görüntü Bu sabah 09:00 da alındı üstelik hava yağmurlu, trafik yoğunluğu şehir genelinde %27

Dün cuma forum.havaforum.com/attachment/128904/olmasına rağmen şehir geneli yoğunluk %43 e düşmüştü.

Son zamlar insanların imkanlarını ciddi anlamda zorlamışa benziyor.

• İstanbulda son bir haftadır tuhaf şeyler oluyor,

Trafik yok😀 bu görüntü Bu sabah 09:00 da alındı üstelik hava yağmurlu, trafik yoğunluğu şehir genelinde %27

Dün cuma forum.havaforum.com/attachment/128904/olmasına rağmen şehir geneli yoğunluk %43 e düşmüştü.

Son zamlar insanların imkanlarını ciddi anlamda zorlamışa benziyor.

Şimdi kesin çıkar birileri zamlarla alakalı olmadığını söyler 😄

• Yakında 1 euro= 1 litre benzin fiyatına ulaşmış olacağız, işte o zaman trafikte bugün gördüğünüzün de altında araçlar göreceksiniz daha üst sınıf araçlar gibi...Ekleme de yapayım elektrik faturaları da gelmeye başladı geçen ay 190Tl ödediğim fatura bugün kesilen ile sadece 8 gün farkla 284 tl geldi.

Einmal editiert, zuletzt von Yigit61 ()

• Zamlar, pandemi baya etkilemis, bence istanbulun trafik problemini cozmus olabilirler bide bu gozle bakin hahaha:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Elektrik faturası sosyal medyada okuyorum herkese 500-600 gelmiş. Bir o kadar doğalgaz gelse 1000 TL geçer. Şu,telefon, internet faturaları,mutfak vs derken 2000 TL yok oldu zaten. Eee İstanbul gibi bir şehirde trafik varsa hele araçların yakıt tüketimi 7-8-9 ltleri görüyor. Ayda en az 1000 TL gider yakıt parası. İnsanlar kısabildikleri kadar kısmaya çalışıyor her yerden.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Zamlar, pandemi baya etkilemis, bence istanbulun trafik problemini cozmus olabilirler bide bu gozle bakin hahaha:)

Hocam akaryakıta gelen her zam hayatın her alanına gelen pahalılik ve geçim zorluğudur. Ve buna sebep olanları degistirmedigimiz için başımıza ne gelirse haktır. Petrolun 2 sene önceki fiyatı da 80$ iken ve bugün de aynı iken bizim fiyatların uçuyor olmasını bütün dünyada fiyatlar uçuyor diye anlatmak masaldır.

• Züğürt tesellisi diyebilirsiniz ama geçen sene zamlara yetişemeyip aklımdaki arabayı alamadım diye üzülmüştüm .Bir miktar kredi kullanıp alacaktım sözde.. Şu şartlarda zaten pek kullanamazmışım.

Benzinin litresi 14 TL ye dayanmış.

Manyaklık bu

• Bende elekttik faturasini merakla bekliyorum, gecen ay 270 tl vermistim simdi ne olacak merakliyim, internet telefon su elekttik aidat dogal gaz kira 4000-4500 tl gidiyor maalesef, ustelik kirayi cok daha fazla verenler icin bu rakam dahada artar. Hayat ciddi manada zorlasti, insanlar araclari cikartamaz oldu, oda arkadasim var is yerinde, araci hem tuplu hem benzinli, 2sini 670 tl ye doldurmus dedimki vay halimize...

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Araç işini sadece yakıt olarak düşünmeyelim. Araçların en basit periyodik masrafi dahi baya artmış durumda. Geçen yaz aracımın sadece yağına 250 tl vermiştim, yağ, hava ve polen filtresi, otomatik şanzıman yağı 1200 liraya bitmişti. Ama şu an ikiye katlamıştır diye düşünuyorum.

Sanzıman yağı 600 liraydı yanlış hatırlamıyorsam.

Şimdi bu bakım şanzıman yağı hariç en hafif bakımdır çoğu kişi bilir.

Geçen ay bobin arıza verdi, bujileride değiştirdim 1900 lira ödedim. Diğer parçalarda arabası olanların malumudur.

İstanbulda olanlar için köprü ücretleri baya arttı, marmarayda keza son 1 yılda baya zamlandı. İstanbul trafiğinde çoğu istikametinde dur kalktan ibaret olduğunu düşünürsek, baya lüks oldu ülkede araba kullanmak.

• Bursada gecen hafta 10bine soktum araci, yag degisimi, hava.polen mazot filtre degisimi, silecek degistirdim bide sag on davlumbazi degistirdim 950 tl verdim, bakim konusunda fazla degismedigini soyleyebilirim, sadece silecekler 2 ay evvel 50 tl iken suanda 80-100 tl bandinda

• Bursada gecen hafta 10bine soktum araci, yag degisimi, hava.polen mazot filtre degisimi, silecek degistirdim bide sag on davlumbazi degistirdim 950 tl verdim, bakim konusunda fazla degismedigini soyleyebilirim, sadece silecekler 2 ay evvel 50 tl iken suanda 80-100 tl bandinda

Evet hocam klasik bakım fazla değişmemiş, inşallah daha fazla zamlanmaz. 2 ay sonra benim de km doluyor bakalım bana ne kadara patlayacak?

• Bir süredir halk ekmek ya da tam buğday ekmeği alıyordum farkında değilim normal ekmek 3 TL olmuş vay anam... Allah'tan 150 kw fazla elektrik harcamıyorum tabii tam soğuklar gelince doğalgaza mecbur abanacağız elektrikte de sınırı zorlayabilirim.

Şu genç yaşımızda girdiğimiz hesaplara bak ülkenin durumu insanı hayat mühendisi yapıyor vallahi..

• Bir süredir halk ekmek ya da tam buğday ekmeği alıyordum farkında değilim normal ekmek 3 TL olmuş vay anam... Allah'tan 150 kw fazla elektrik harcamıyorum tabii tam soğuklar gelince doğalgaza mecbur abanacağız elektrikte de sınırı zorlayabilirim.

Şu genç yaşımızda girdiğimiz hesaplara bak ülkenin durumu insanı hayat mühendisi yapıyor vallahi..

Şimdi geldim eve ,elimde 1 kilo muz ,3 ekmek, 6 Tylol Hot = 75 lira :)