İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sıcaklıklar uygun bence asıl örtü miktarını DEK belirleyecek rüzgar tam karayel değil en azından Avrupa Yakası izlemeyecek

Yarın 16.00-17.30 saatleri arasında yağışlar kara dönmeye başlayacak

• 2016dan beri model takip ediyorum ilk kez -45 i tam olarak İstanbul'a oturduğunu gördüm bu kadar kısa vadeyi geçtim uzun vadede bile -42 görmüştüm maksimum

• 2016dan beri model takip ediyorum ilk kez -45 i tam olarak İstanbul'a oturduğunu gördüm bu kadar kısa vadeyi geçtim uzun vadede bile -42 görmüştüm maksimum

500 hpa garanti gibi bir şey artık. En az -42 giriyor. Ben o açıdan çok heyecanlıyım çok güzel şeyler yapabilir

• Cocukken okul zamanında tatile girdiğimiz an kar yağışı olurdu bir yandan üzülürdüm neden okul zamanında kar yağmaz ki ( kar tatili olacak diye) ilk dönem yarıyıl tatili girince de kar yağardı o zaman da çok sevinirdim 😂 o zamanlar geldi aklıma yarın da yarı yıl tatiline giriliyor yine eskisi gibi okul dönemlerim geldi aklıma 😂😂

• skiron haftabaşı için avrupa güney sahillere iyi kar vermiş pazar günü mezosiklonun konumu da güzel gelirse avrupa yakası gayet güzel kar alır,herkes çok moralsiz duruyor ama bence çok heyecanlı günler bu günler

izobarlar kötü rüzgar kötü zaten bunlar düzgün olsa kimse laf etmez dek bantları yıkar ama yok işte

• izobarlar kötü rüzgar kötü zaten bunlar düzgün olsa kimse laf etmez dek bantları yıkar ama yok işte

Zaten bantlaşmayı engelleyen bu sistemden 10-15 cmlik maksimum örtü bekleme sebebim fakat bu karada gelişen mısır patlakları için 500temp çok ekstrem dekler arasında aralıklar uzun olacağı için bir dek bittiğinde erime olacak bu yüzden birikim çok olmayacaktır bu durum biraz sıkıntı ama turuncu hatta kırmızıya çalan ekolar göreceğiz gibi dek vurduğu yerde çok sağlam aksiyona sebep olacak koca sistemde 2-3 tane dek görecek yerler olacak belki de ama tatmin olacaklar

• Yarın cuma çıkışı kar bastırsa keşke bu arada hava şu an 5 derece ama beklenen 9muş sanırım

Evet ben de yaklaşık 1 saat önce fark ettim şu an hava beklenenden daha soğuk yarın da beklenenden daha soğuk ilerlersek çok iyi olur yağış kara ne kadar erken dönerse bizim için kârdır

• Cocukken okul zamanında tatile girdiğimiz an kar yağışı olurdu bir yandan üzülürdüm neden okul zamanında kar yağmaz ki ( kar tatili olacak diye) ilk dönem yarıyıl tatili girince de kar yağardı o zaman da çok sevinirdim 😂 o zamanlar geldi aklıma yarın da yarı yıl tatiline giriliyor yine eskisi gibi okul dönemlerim geldi aklıma 😂😂

Benim için en azından bu sene çokta sorun olmadı 😅 Covid sağolsun evde 1 haftadır 1,5 haftadır tatil yapıyorum üstüne de gerçekten güzel bir sistem yaşarsak eğer tadından yenmez :D2

• Umarım şehrin doğusu batısı kuzeyi güneyi fark etmeksizin herkesi tatmin edecek bir sistem yaşarız ama anlaşılan bu son dakikaya kadar belli olmayacak maalesef