İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • GEFS'te çok iyi sinoptikler var yağış anlamında. Hala değişime açık. Cuma öğlene kadar sistem tam şeklini alır.

• İyi sistem alıp almama işini küresel ısınmaya bağlayan var mı? Ben öyle düşünüyordum fakat artık tam tersi gibi gelmeye başladı. Bu olaya döngü diyen var ben de katılıyorum artık döngü olayına küresel ısınma sayesinde mi bilmiyorum ama azor son yıllarda batı avrupa'da çok daha aktif oluyor ve bize soğuk havaların akmasını sağlıyor gördüğüm kadarıyla yağışla çakışıp çakışmama olayını bilmem ama bence coğrafyamıza yeterince soğuklar geliyor fakat yağışla çakıştıramıyoruz. Şahsi fikrim bu yönde 36 saat sonra sisteme giriyoruz bence artık modellere değil de anı yaşamaya başlamak gerek atmosferin işi belli olmaz ben beklentileri her zaman düşük tutmayı tercih ediyorum 90m rakımda yaşıyorum şu sistemde 12-13 cm yeterli benim için bence sizde haritalara bakıp içinizi karartmayın anı yaşayın.. inşallah benim beklentimin 4 katı gerçekleşir hepimiz mutlu oluruz hayırlı geceler karsever dostlarım.

• mgm’nin anlık istanbul istasyonu verisi kesinlikle hatalı. 3,5 derece diyor fakat dışarıda havuzun üzeri resmen buz tutmuş. hava 0’ın altında.

• Slmlar herkes e hayırlı geceler gelen soğuk ve Ege den gelen cephe batı Karadeniz de blokaj olup ileri hatta gidemeyip dönüp dolaşıp İstanbul ve Marmara yı bol kar la vuracak 500 hp - 43 İstanbul a giren Allah muhafaza diyorum DEK olur fena patlar hayırlı geceler herkese RABBİM ne eylerse güzel eyler

• mgm’nin anlık istanbul istasyonu verisi kesinlikle hatalı. 3,5 derece diyor fakat dışarıda havuzun üzeri resmen buz tutmuş. hava 0’ın altında.

Denize yakın istasyonlarda 3 derece civarında değerler varken biraz iç kesimlerde don var. Sizin konumunuzda 0'ın altında olabilir ancak İstanbul baz alınan konuma göre MGM verisi doğrudur hocam

forum.havaforum.com/attachment/134445/

• 10 senede bir 500 de - 43 yakalarız,

Ondada ne izobar nede rüzgar güzel olur.

-43 çok kötü heba olacak.

Herşey - 43 değil bir ton parametre var bunun başında izobar dizilimi gelir...

Snow Depht / Beylidüzü

Kara Aşık Olmak Delilik Değil bir Sevdadır...

hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333

• 10 senede bir 500 de - 43 yakalarız,

Ondada ne izobar nede rüzgar güzel olur.

-43 çok kötü heba olacak.

Her şey - 43 değil bir ton parametre var bunun başında izobar dizilimi gelir...

Son ana kadar izobarların bizim lehimize dönme ihtimali nedir?