İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu Kış daha bitmez, mart sonuna kadar sarkar, ayın 22 den sonra hareket başlar bence, bu zamana kadar güneşin tadını çıkarın,gündüzleri kombiyi kapatın, tasarruf zamanı :)

• Şubat ayının son haftasından itibaren soğuma başlıyor,-9,-10 lar üzerimizde,yağışa takılmayın, bu şekilde soğuklar kırılmadan gelsin,yağışı da yakalarız diye düşünüyorum.Bir kaç güne şenlenir burası..

• Burda bazı arkadaşlarım oraj gelsin bahar gelsin diyordu daha kis bitmedi demiştim ve birçok arkadasta bana destek vermişti arkadaşlar gönül rahatlığı ile söyleyebilirim WİNTER İS COMİNG :hfyeni (29): /scatisma2::341 uzays3271653126

• Burda bazı arkadaşlarım oraj gelsin bahar gelsin diyordu daha kis bitmedi demiştim ve birçok arkadasta bana destek vermişti arkadaşlar gönül rahatlığı ile söyleyebilirim WİNTER İS COMİNG :hfyeni (29): /scatisma2::341 uzays3271653126

kuru soğuk çekeceğimize hiç gelmemesi daha iyi.

• Yeter bu kadar ısındığımız dimi kış başlasın artık 8o Kuvvetli soğuk hava dalgası gelsin yeter ki yağış kısmını sonra konuşuruz. 1000 sayfayı devirelim bu konuda çok boş kaldı buralar.

• Kar yağmayacaksa boşu boşuna soğuk olmasın gerçekten hatta ben de direkt gelmesin diyorum bu sene bize yarayacak sinoptikler oluşamıyor Trakya ve Kıyı Ege'nin senesi değil bu sene inşallah haksız çıkarım.

• Kar yağmayacaksa boşu boşuna soğuk olmasın gerçekten hatta ben de direkt gelmesin diyorum bu sene bize yarayacak sinoptikler oluşamıyor Trakya ve Kıyı Ege'nin senesi değil bu sene inşallah haksız çıkarım.

Kesinlikle hocam akdeniz çanağındaki yb hakimiyeti bu sene bizi bitirdi sistemler hep doğuya meyilli koskoca ocak ayında 53mm yağış düştü genel olarak kötü bir sezon oldu

• Kesinlikle hocam akdeniz çanağındaki yb hakimiyeti bu sene bizi bitirdi sistemler hep doğuya meyilli koskoca ocak ayında 53mm yağış düştü genel olarak kötü bir sezon oldu

Yağış konusunda da bir Aralık ilk yarıdaki periyot kurtardı 200 mm devirdik bir de 2 Şubat'ta aldık 24 saatte 100 mm bir de 9 Şubat'ta en azından yüksekler güzel aldı da kurtardı bunlar da olmasa leş ötesi, belki de tarihin en kötü sezonlarından biri olacaktı.

• Sanırım bazı arkadaşlar ülkenin durumundan bi haber elektrik uçmuş gitmiş doğalgaz keza öyle kuru soğuk yerine ılık yağışlı havaları tercih ederim..

Ki benim gibi birisine boyle yorumda bulunuyorsunuz neyse sadece söyleyeceğim beni taniyamamışşın bunca zaman kaç kez engelleme almisim ülkenin durumundan dolayı olmadı bu yorum hocam :thumbdown:

• 22 Şubat itibariyle başlayan sistemde soğuklar biraz daha kuvvetli olsa ne güzel olacak doğuya kaçamıyor yağışlar ama kar için kıyılara soğuk yetmiyor GFS güncellemesine göre :(

• 9 Şubat gibi klasik İzlanda sistemi kıyılar 4-5 derecede yağmur +500 rakım 20-30 cm üstü kar İzlanda sistemlerinde nem bol olduğu için yağış sıkıntısı yok ama soğuğu çöp malesef -7 -8 bile sıkıntı oluyor.