İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hocam blokaji biliyorum ama REX blokaj nedir?:) Daha uzun süreli bir blokaj mı? 87'deki gibi mi mesela?

Aynen REX blokaj tam kuzeyimize uzun süreli YB nin hakimiyet alanında kalması. Bunun sonucu olarak tam üstümüzde bulunan soğuk kütlenin döne döne AB üretmesi.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Hocam blokaji biliyorum ama REX blokaj nedir?:) Daha uzun süreli bir blokaj mı? 87'deki gibi mi mesela?

bcc3b4bc3129c4d7b2e53b1dc5a23957.png

Ybler tarafından soğuğun hapsolması gibi düşünülebilir bu akşamki ecmwf bir rex blokaj örneğidir bu tip sistemler anadoluya ürettiği bolca ab ile yağışla çok daha fazla yarıyor kıyı kesimlerde 1985-1987 harici genelde çok uzun süreli olamıyor çünkü soğuk bir süre sonra kırılıyor veya baştan soğuk çok kuvvetli olamıyor 21 ocak 2022 sistemi de bir rex blokaj örneği olarak sayılabilir. o sistemde de -9-10 ile yetinmiştik ama kar değerlerinde 6-7 gün kaldı istanbul

• bcc3b4bc3129c4d7b2e53b1dc5a23957.png

Ybler tarafından soğuğun hapsolması gibi düşünülebilir bu akşamki ecmwf bir rex blokaj örneğidir bu tip sistemler anadoluya ürettiği bolca ab ile yağışla çok daha fazla yarıyor kıyı kesimlerde 1985-1987 harici genelde çok uzun süreli olamıyor çünkü soğuk bir süre sonra kırılıyor veya baştan soğuk çok kuvvetli olamıyor 21 ocak 2022 sistemi de bir rex blokaj örneği olarak sayılabilir. o sistemde de -9-10 ile yetinmiştik ama kar değerlerinde 6-7 gün kaldı istanbul

:hfyeni (25): Güzel bir açıklama, eline sağlık hocam

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• overview_20220131_12_204.jpg?overview_20220131_12_210.jpg?overview_20220131_12_234.jpg?

Anadolu yakasını aleve vermiş ecmwf

Daha dün pide Azor görünen tarihlerde bir anda çıkan şeye bakın. Biz genelde görünen sistemlerin kaybolmasına alışığız bu kış tam tersi oluyor gözlerim yaşardı vallahi ^^

• Ay ortası için bazı sinoptikler görüyorum.

Ana fikir deniyor ama bu resmen baba fikir.

Sağlam bir Sibirya var.

Umarım son 4 senenin sıyıran büyük balıklarını bu sefer kaparız..

Usulca takibe devam.

• Ay ortası için bazı sinoptikler görüyorum.

Ana fikir deniyor ama bu resmen baba fikir.

Sağlam bir Sibirya var.

Umarım son 4 senenin sıyıran büyük balıklarını bu sefer kaparız..

Usulca takibe devam.

DOĞU EKSPRESİ BATIYA GELİYOR !

Amatör Hava Tahmininin Türkiyedeki en önemli tesilcilerinden Hava Forum o tarihler için uyardı Donacağız.

Şubat 2.yarısına doğru Sibirya Yb sinin uyanacağı ve Azor Yb sinin İngiltere açıklarına hareket edeceğini ve bu sayede şiddetli Sibirya soğuklarının ülkemize girişi yapıcağını ön gören amatör tahminciler kar severlere müjdeli haberler verdi.

Kral Ecmfw ışığı yaktı Gfs yakında döner

Ayrıca en güvenilir tahmin modeli Ecmwf'nin uzun vadesinde sinyal gören tahminciler Gfs dönektir yakında o da yola gelir diye ekledi...

• Geçen hafta bu saatlerde Boğaz Hattı efsaneyi yaşıyordu. Müthiş tipide karla kaplanmış ana caddede yürüyüşteydim.

1 koca hafta geçmiş. Efsaneyi rahmetle yâd ediyorum.