İç Ege, Batı Akdeniz ve Eskişehir Raporlar-Yorumlar

• Sistem gelme ihtimaline bile sevinemiyoruz arkadaş bu ne ya. Kıyılarda kar yapmayacaksa sistem gelmesin modunda bazısı, bu kadar kuraklık yaşarken hatta tarımsal kuraklığa giderken iş yağan her damlaya ihtiyaç varken anlayamıyorum böyle insanları.

Yani bırak da 1000-1500 rakımda olan coğrafyalarda biraz daha fazla kar alsın normal olarak.

• Sinoptik görüntüsü ;

archives-2011-3-8-0-0.png

8 mart 2011 Denizli .. 20- 30 cm kar ..

denizli-de-egitime-kar-engeli-2-2581165_9800_o.jpg

10 sene dile kolay . Mart ayında böyle potansiyel varken veriler güzelken bu sayfanın sessiz kalması beni üzüyor .

Mevcut endeks ve veriler ışığında balina Kafkaslara dil uzatıyor + nao görüntüsü . Daha sonra V1 de olduğu gibi yönünü bize çeviriyor nötr ,-1 " v1 ilk kuzey avrupaydi" . Takibini kendimce ve bir kaç dostumla wp üzerinde ilerletiyorum burada da paylaşıyorum

Ecwmf selektörü modele taşıdı , gfs taşıdı . Tek olması gereken takip takip takip . Kafkas tehlikesi tahmini +1 , şimdide bize ineceğini veriler ışığında size iletiyorum . Gücü ve sinoptigi artık modellerde . Ürkütmeden gün gün analize devam .

wk3.wk4_20210218.z500.png

• icelandicLow # hocam ilk günden bereketini kaçırdılar sistemin :)--

Tahmini bizler yaparız , bereketini rabbim verir . Ağzı olanda konuşur . 5-6 senedir çok yoğun bir şekilde uğraşıyorum kışları . Ben böyle potansiyelli bir Mart ayı görmedim bunu bütün samimiyetiimle söylüyorum . Olur yada olmaz ama şöyle birşey var ;

"Bu sene kullandığım teknikler hiç yanıltmadı beni " şükür an ve anda modellere yansıyor her bir söylediğim risklerde dönüşler de . Potansiyel böyleyken o zaman şöyle diyelim mi ??zafer inanlarin olsun :hfyeni (29):

• Herşeyden önce ben tahminlerimde ülkeye sistemin girişine bakarım . Daha sonra kapımın önünü gelir . Afyon'a da yağsa Kütahya yıkılsada veya Kars sokağa adım atamayacak hale gelsede mutlu olurum . Çünkü bu ülkenin her bir karış toprağı benim tahminimi doğrulamıştır . Diğer bölgelerden çok konuştuğum arkadaşlarım kardeşlerim var. Ama ne yalan söyleyeyim artık bıçak kemiğe dayandı millet kar bekliyor . Umarım iç bölgelerinde adeta söz sahibi olduğu bir sinoptik oluşur . Denizli'de bu sinoptik de en iyi şekilde yararlanır . Yorgunum arkadaşlar karşılığını umarım alırım .

Biliyorum artık tam geçiş mevsimi şartlar iki kat daha zor hatta son 10 sene bakarsak ne diyor bu bile diyebilirsiniz sizi anlıyorum kışı bitiren çok kişi var eminim ama modellerde de sizce paylaştığım ve olasılıklarını belirttiğim şekle gelmiyor mu ? Körü körüne bağlanmak değil bilim ile ilerlemek bahsettiğim .

Ben havlu atana kadar olsun olmasın son ana kadar takip edeceğim bu son dilimi . "Modeller değil " , analoglar ve endeskler diğer kullandığım parametreler ne zaman bozdu onuda söyleyeceğim . İşte o zaman Güzelce vedalasiriz bidaha ki kış sezonuna kadar 😊

• Artık zamanı gelmiş Mart karının. Şu anda yüzde olarak şansımız ne kadar sevgili icelandicLow #

Sevgili İlter hocam . Uzun vade tahminlerinde öncelikle herşey buğuludur . Bir salınım olacağını görürsün . Daha sonra bu salınımın yönünü gerekli veriler ve parametreler ile destekler kafanda bir senaryo oluşturursun .

Risk analizinde batı " İtalya , orta Avrupa vs tehlikesi , yada doğu " Kafkas vb şeklinde . Vade kısaldikca bu buğulu görüntü ortadan kalkar salınımın ülkeye nereden gireceğine kadar analiz edip yüksek oranda başarılı olabilirsin .

Benim bir buçuk haftadır da yaptığım tam olarak analiz budur . İlk Kafkas tehlikesi ve + endeks ile doğrulama . Daha sonra dönüşü - , nötr endeks ile bize diyip bugün salınımın bizi etkileme oranı büyük oranda arttı . Kullandığım tekniklerle bu sene gayet başarılı oldum .

Mevsim geçişi , öğrenilmiş çaresizlik diye nitelendirdigim MART ayı ise tahmini zor ve riskli bir aydır . Vade kısaldikca da nasıl ne şekilde bölgemizi etkileyeceğini . Kuvvetine kadar daha detaylı bakabiliriz.

Şimdiden şu kesimler etki alanında demek doğmamış çocuğa gelecek çizmek gibidir . Bunu yapan bilimde şaşmıştır itibar etmeyiniz .

Ecwmf göre konusucak olursam da batıdan doğuya etki alanı olabilecek bir salınım söz konusu "kesinliği yoktur" . Çok bel bağlamadan her zaman yaptığımız gibi kışın son diliminde de takip edeceğiz .Rabbim neylerse güzel eyler . Saygılar ve sevgiler İlter hocam .

pt0qxe.png

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu 1.7k

• Interstellar
    2. Replies
      1.7k
      Views
      97k
      1.7k