Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • merhaba saygıdeğer hocalarımız gaziantep için sizden değerlendirme alabilirmiyiz çok endişeliyiz her yer felç 9ldu resmen

• Okadarda yapmaz herhalde ^^

Umarım bu sefer kazık yemeyiz hocam 5-6 yıldır acısını hala hissediyorum. Hele geçen yıl ki tulpar nasıldı neye döndü. Hala değişimler olabileceği için fazla beklentim yok. En kötü gene 5-10 cm bir şeyler görürüz kafasındayım.

• Umarım bu sefer kazık yemeyiz hocam 5-6 yıldır acısını hala hissediyorum. Hele geçen yıl ki tulpar nasıldı neye döndü. Hala değişimler olabileceği için fazla beklentim yok. En kötü gene 5-10 cm bir şeyler görürüz kafasındayım.

Geçen sene Tulparda konumun ne kadar aldı ? Körfez ve İzmit hattına çalışmıştı ısrarcı kütleler biliyorum ama Sakaryada boş geçmemişti.

• Geçen sene Tulparda konumun ne kadar aldı ? Körfez ve İzmit hattına çalışmıştı ısrarcı kütleler biliyorum ama Sakaryada boş geçmemişti.

Tabi, boş geçmedi 25-30 cm kar vardı ama çok uzun süre kütle bekledik aralıksız veya kısa aralıklarla kütle alamadık en azından konumum adına diğer ilçeleri hatırlamıyorum.

• ECMWF Kocaeli geneline 90.saate kadar 30cm kar birikimi vermiş lakin kar yapcak soğuklar zar zor giriyor neye gore kar vermis anlamdim bilmedimiz bisemi var yoksa :/ (umarim vardir)

-8-9 giriyor o saatte kadar kıyılar çok zor. Yüksekler güzel kar alır ama.

• Sakarya ile Kocaeli'yi ne yapmış bu dönek gfs. :) akşama 5 cm bırakırsa iyi. :hfyeni (18):

akşama 200cm görmeyi ümit ediyordum ben :( 2. kata dışarıdan yürüyerek gireriz diye çok ümitlenmiştim olmazsa çok üzer bu beni :( :( :D :D :D

İzmit 5 günlük hava durumu

tahmin-show-2.aspx?m=KOCAELI&basla=1&bitir=5

• ECMWF Kocaeli geneline 90.saate kadar 30cm kar birikimi vermiş lakin kar yapcak soğuklar zar zor giriyor neye gore kar vermis anlamdim bilmedimiz bisemi var yoksa :/ (umarim vardir)

Bu kar haritası tulparın ilk günündeki birikim haritasına çok benziyor. Kar gerçekten yağmıştı yağmura da dönmemişti ama sıcaklıktan dolayı benim oturduğum yerde kar maksimum 5-6 cm kadardı . İlk iki gün için çok fazla beklentiye girmedim ben açıkçası sıcaklıktan dolayı.

• bu arada Endless hocam cuma akşamı 3 saat içinde 7 dereceden 1 dereceye düşürüyor rüzgarın dönmesiyle. gece boyunca da 0, -1 arasında dolanıyor. En azından bu güncelleme de öyle çıktı. Soğuk sorun olmayacak gibi duruyor (akşama baharı da getirebilir bize :D ) ama bu sıcaklığın yetme mevzusu yine sistem girene kadar net olmayacak yaşayıp göreceğiz gibi duruyor.

İzmit 5 günlük hava durumu

tahmin-show-2.aspx?m=KOCAELI&basla=1&bitir=5

• Dincer41 nasi hocam kocarlide değilmiydiniz tulparda kocaeli efsane almisti ocaktaki sistemde okdar aldik.

He yok ya onu kastetmedim hocam bizim asıl o birikimi aldığımız tarih 15 Şubat gecesinden 16 Şubat öğlen saatlerine kadardı, bu fotoğraf 13ünün gecesinden 14'ünün sabahına kadar olan cephede oluşan birikim . Kar haritaları şimdikiyle aynıydı yani güya 30 cm olması lazımdı ama sıcaklıktan dolayı ancak bu kadar oldu sistemin ilk kısmında.

• bu arada Endless hocam cuma akşamı 3 saat içinde 7 dereceden 1 dereceye düşürüyor rüzgarın dönmesiyle. gece boyunca da 0, -1 arasında dolanıyor. En azından bu güncelleme de öyle çıktı. Soğuk sorun olmayacak gibi duruyor (akşama baharı da getirebilir bize :D ) ama bu sıcaklığın yetme mevzusu yine sistem girene kadar net olmayacak yaşayıp göreceğiz gibi duruyor.

Yarın akşam, cumartesi pazarın akıbeti belli olur değerlendirme yaparız.

• Dincer41 hocam siz diyince hatirladim sıcaklık yine ywtmeyince dedim buda ocak gibi olcak demistim acayip moralim bozulmustu ^^

Şimdi sistemin arşivine baktım bu birikim sürecinde 850hPa sıcaklığı en düşük -7'ymiş hatta hakim rüzgar yönü de poyrazmış . Ben çok net hatırlıyorum karın başlamasına sevinmekten çok acaba yarın öğlen sulu kara döner mi diye düşünüyordum kafamda :D