Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Çerkezler de bayrak açıyor ? Adıgeyler de açıyor ? Arnavutlar da açıyor . Bunlara ne diyeceksin peki

Bu konuyu ve soruları başlatan sizsiniz.

Bunun cevabını da siz verin.

Gerçi çok değil 7-8 yıl öncesine kadar sözde Kürdistan bayrağı açılmasına birşey denmiyordu bu ülkede ..

Ben mi yanlış hatırlıyorum ?

Hatta adına çözüm denen süreç rahatça yapılabilsin diye onlarca vatansever komutan kumpaslarla içeriye atılmadı mı?

• Maalesef hocam.. bu konuya benim de giresim gelmiyor..

Bazı kullanıcılar gerçekten de çok agresif ve tahrik edici cümleler kuruyor.

İlginç olan ise yönetim tamamen bu kullanıcılara karşı göz yummuş durumda..

agresif ve tahrik edici cümleler kuruyor diyerek beni kast ediyorsan ben kimseyi tahrik etmiyorum . Medeni bir şekilde fikrimi söylüyorum karşılıklı olarak üyeler ile tartışıyoruz. Yönetim bir hatamı görürse gereğini yapsın .

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• son osmanli mebusan meclisi'nde misaki milli kararlari kabul edildikten sonra itilaf devletleri meclisi bastilar ve osmanli'nin baskentini isgal ederek devletin varligini bitirdiler. yani aslinda milli mucadele'nin baslangicindan sonra kimse turkiye cumhuriyeti'ne sinir cizmedi, turkiye cumhuriyeti mustafa kemal onderliginde maksimumunu aldi zaten. daha fazlasini da alabilirdi ama ic karisikliklar izin vermedi. devlet kurmayi ve kurulan devleti ayakta tutmayi cocuk oyuncagi sanmayalim lutfen. nasturi ayaklanmasi ve seyh said isyani olmasaydi misaki milli sinirlari neredeyse tamamlanmis olacakti. tekrar ediyorum kimse turkiye cumhuriyeti'ne sinir cizmedi, TC soke soke aldi. soylemlerimize dikkat edelim

• Herkesin bir gorusu var, saygi sinirini asmadikca yazilip ciziliyor, konu disina girmek istemeyen benim gibi yapsin aylardir fazla girip cikmiyorum cunku amacindan tamamen cikmis belli siyasi dusunceleri olan insanlarin istediklerini yazip cizdikleri bir duruma gelmis, sonrada gelip buraya yonetim bazilarini kolluyor deme sansiniz hic yok maalesef.

Goruslere saygi gostermeyi ogreniniz, mudahale edilecek bir durum olursa zaten ediliyor bosunada isguzarlik yapmayiniz

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Suriyelileri ülkemiz için büyük bir tehdit olarak görüyorum. Bunların Türkiyeye alinma nedeni belli zaten. Başkalarının çıkarları yüzünden gelecekte başımıza bela olacak meselelerden biri de bu Suriyeliler meselesi. 15-20 seneye parti kurup özerklik isterlerse hiç şaşırmam. İnşallah o zamana kadar bi çözüm bulunur.

• Benim fikrim sayısı oldukça fazla olan ve ülkemin her ilinde yerleşen bu Mülteci meselesi için referanduma gidilmesidir.Balkan göçmenleri Balkan türküdür.Bu mülteci meselesiyle alakası da yoktur.

• benim anlatmak istediğim olay çok basit aslında . Boşnak , Arnavut, Çerkez, Çeçen, Adıge, Abhaz gibi göçmenlerden rahatsızlık duymuyoruz da neden Arap ve ya Afgan göçmenlerden rahatsızlık duyuyoruz. Mevzu göçmense hepsi göçmen ? Mevzu dinse hepsi müslüman ? mevzu ırkları ise hiç biri Türk değil ?

Balkan göçmenlerinin durumu şu an ki mültecilerle tamamen farklı. Osmanlı devletinin 19. yy sonunda balkanlardaki toprak kayıpları sonucunda birçoğu anlaşma gereği ülkemize göç ettiler. Yani o zaman için bizim topraklarımızdan. Kafkasyanın durumuise bambaşka idi. Suriye ve Afganistan şu an bizim toprağımız değil maalesef. Aslında yeri gelmişken bu kadar genç suriyeli varken ülkemizde eğit donat yapıp en azından misakı milli sınırlarımıza kavuşsak ne kadar güzel olurdu dimi ? Onlarda rahatsızdır bu misafirlik durumundan herhalde yıllardır ! Biz düşenin yolda kalanı bize geleni Allah misafiri bilir gereğini yaparız elbet ama şu anki durum bambaşka be kardeşim.

• Bu konuyu ve soruları başlatan sizsiniz.

Bunun cevabını da siz verin.

Gerçi çok değil 7-8 yıl öncesine kadar sözde Kürdistan bayrağı açılmasına birşey denmiyordu bu ülkede ..

Ben mi yanlış hatırlıyorum.

Hatta adına çözüm denen süreç rahatça yapılabilsin diye onlarca vatansever konutan kumpaslarla içeriye atılmadı mı?

hocam çok basit şeyler soruyorum .

Sakarya çok karışık bir il olduğu için hep aynı örneği veriyorum .

Kürt bir vatandaş Kürdistan bayrağını açsa linç edilir dimi .
    Abhaz kökenli bir vatandaş da Abhaz bayrağını açsa kimsenin gıkı çıkmaz .

kürdistan denilen yer tüm dünyanın tanıdığı , Irak devletine bağlı özerk bir bölge.
    Abhazya denilen yer de tüm dünyanın özerk olarak tanıdığı Gürcistan devletine bağlı bir bölge.

Bu iki özerk bölge de bağlı oldukları devletlerden bağımsızlık talep ediyor.

Birisi Türkiye topraklarına göz dikmiş diğeri de Karabağ meselesinde Ermeni tezlerini savunuyor( Abhazya) .

biz neden bu iki millete farklı tepki veriyoruz ?

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Balkan göçmenlerinin durumu şu an ki mültecilerle tamamen farklı. Osmanlı devletinin 19. yy sonunda balkanlardaki toprak kayıpları sonucunda birçoğu anlaşma gereği ülkemize göç ettiler. Yani o zaman için bizim topraklarımızdan. Kafkasyanın durumuise bambaşka idi. Suriye ve Afganistan şu an bizim toprağımız değil maalesef. Aslında yeri gelmişken bu kadar genç suriyeli varken ülkemizde eğit donat yapıp en azından misakı milli sınırlarımıza kavuşsak ne kadar güzel olurdu dimi ? Onlarda rahatsızdır bu misafirlik durumundan herhalde yıllardır ! Biz düşenin yolda kalanı bize geleni Allah misafiri bilir gereğini yaparız elbet ama şu anki durum bambaşka be kardeşim.

abi 95 de bosna savaşında gelen ve 99 da kosova savaşında gelen boşnak ve arnavutları ne yapacaz onu diyin bana lütfen .

• manasbalasy valla helal olsun konuyu nereden nereye getirdin. Iyi manipüle ediyorsun. Alakasız cevaplar vererek sürekli soru sorarak kendine verilen cevapları savuşturmaya çalışıyorsun.

Cetvel işini bir daha ağzına almazsın inşallah.

İyi geceler size

• ya hu konunun bir yerden bir yere geldiği yok aslında .

1- Suriye de savaştan kaçıp gelen arapları istemiyoruz . geri yollayalım diyoruz. eyvallah .
    2- 95 Bosna savaşından kaçıp gelen boşnakları da yollayalım .
    3- 99 Kosova savaşından kaçıp gelen arnavutları da yollayalım.

neden arapları istemiyoruz da boşnak ve arnavutları istiyoruz.

Eğer mesele mülteci istememekse arnavut ve boşnaklarda mülteci onlar da gitsin o zaman .

• Ben olayi tatliya baglayayim bu kadari yeter fazlasiyla konusuldu sanirim. Bu konuda kendi fikrimi beyan edeyim, suriyeli afgan vs suanda ulkemde basibos gezen hicbir multeciyi ben istemiyorum. Bak cok yakin arkadasim var irakli turkmen cocuk kopek gibi calisiyor, benim askerim sehit duserken elin suriyelisinin antalyada donla plajda cirit atip milleti rahatsiz ettigi goruntuleri gormek istemiyorum. Haddinden fazla multecimiz var ve bunlarin ozelliklede suriyedeki savasi bahane ederek ulkemize gelenlerin ivedi bir sekilde ulkelerine yerlestirilmesi lazim.

Buarada suanda bosnadan multeci gelse onada hayir,ulkemiz zaten ekonomik sikintilar yasarken bu tarz bizi yoracak seylerin cozume ulastirilmasi lazim. Ingilizlerle birlesip beni vuran arabin hemde fazlasinin bu ulkede isi yok olmamali..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Söylermisin bosna ve kosova savaşı sonucu ülkemize resmi kayıtlara göre kaç göçmen gelmiş ?

• Şuanda ülke ekonomisi hiçbir mülteciyi de kaldıracak durumda değil.İster Arap olsun ister başka milletten.Arapların Doğu’dan gelenlerin bu kadar rahatsızlık verme sebebi de kültürü dili her şeyi tamamen bizden çok farklı olması.Tarihte Arapların bizimle olan ilişkilerini de biliyoruz.Ben istemiyorum istememeye de devam edicem bu mülteci meselesinin de ülkeme ekonomik sosyal her yönden zarar verebileceğini düşünüyorum.Bu ülkenin işsiz insanlarına iş bulalım önce.

• Konu biraz kapali kalsin arkadaslar, sizlerde az sakinlesin, tekrar acariz

• Hayırlı sabahlar. Admin arkadaşlar bu mülteci konuları hakkında ki tartışmalar bana göre hiçbir şekilde bitmez ülkede 10 senedir bitmedi özellikle 2-3 senedir çok arttı burada da bitmez size tavsiyem konu açıldığı anda konuyla ilgili mesajı siliniz. Yoksa ben de dalacağım az kaldı tutuyorum kendimi😂