İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • daha mevsimin başındayız...köprünün altından çok sular akar diye ümit ediyorum. geçmiş yıllardan deneyimlediğim

İstanbul'un kışı şubat ayında başlıyor.

Az kaldı mayıs haziran diyeceksiniz ne kışmış bir başlamadı gitti modeller öteledikçe beyinler de öteliyor :) Kasım ayında kar gören şehri şubat ayında kış başlar hale getirdik pes.

• Kasım ayı: Bu yarım kürede kış 21 Aralık’da başlar.

Aralık ayı: İstanbul’un kışı ocaktır, şubattır.

Ocak ayı: İstanbul Şubat ayını sever.

Şubat ayı: En sağlam sistemi bile martta aldık, sürprizlerin şehridir İstanbul

İstiklal Marşı ve Kapanış

Sonuç: Ne lodos yedik be!!

• daha mevsimin başındayız...köprünün altından çok sular akar diye ümit ediyorum. geçmiş yıllardan deneyimlediğim

İstanbul'un kışı şubat ayında başlıyor.

Yanlısınız var.ısanda kıs baslıyor.subatta cıcıkler acmaya baslıyor.bu sene bır cogumuzun kafa leyla maalesef.

Einmal editiert, zuletzt von divane ()

• İstanbul'un kisi Ocak ayinda baslar demek kabul edilebilir sonucta son 20 yilda aralikta gordugumuz ortulu sistem sayisi 10'u gecmez ama Subat ayinda kis baslar demek sacmalik. Ocak ayinda kim bilir kac ortu gormusuzdur son 20 yilda.

• Gel ne olursan yine gel demiş şair.

Yeter abi bence hem yağış yoğun olacak izlemesi güzel olur Cumartesi tatil günü çoluk çocuk mutlu olur.

Ben de razıyım . Yağış gidiyor da , soğuk hızlı gitmeseydi bari. Kar yerde biraz uzun kalırdı.

• 2017 6 ocak sistemide gfs nin ikinci sayfasında hiç yoktu hatırlatırım 168 yada 144 saatte görünmüştü yanlışım varsa düzeltin böyle bir şey olamazmı biz hep çok uzun vadede kötü görüntü iyiye dönermi diye bekliyoruz ama mazi tekrar edemezmi niye olmasın

• Gerçekten çok keyifsiz, heyecansız modeller görüyoruz. Bir türlü istediğimiz tablo oluşmuyor. Bu patern devam ettiği sürece doğru düzgün bir şey görmemiz de olası değil. Ancak vur kaç tarzı durumlar oluşabilir. Benim endişem bu paternin kışın kalanını da götürmesi. Hadi karı geçtim hava da başka türlü bir aksiyon da yok. Hani lodos fırtınası olur, bol yağmurlar olur öyle bir şeyde yok. Gerçi bugün Antalya taraflarında sağlam hava olayları var ama dar bir alanda. Marmara olarak özellikle hiç iyi gitmeyen bir kış süreci yaşıyoruz. Ben bu kış bu modelleri bir türlü sevemedim. Verdikleri hiçbir görüntüyü beğenemedim şu ana kadar. Sistem olmasa bile bizim bu tarihlerde sistem kovalıyor olmamız lazımdı. O bile yok. Yapacak bir şeyde yok ama bu sinerjiden, bu enerjiden mahrum kalmak bizleri üzüyor ve modumuz düşük kalıyor

• Geçen sene hiç değilse Ocak ve Şubatta iki güzel sistem aldık. Ve gerçekten güzel sistemlerdi. Son yılların 2017’den sonra en iyisiydi. Bu kış geçen seneki kadarını görsek öpüp başımıza koyarız. Henüz Ocak ve Şubat duruyor onun için umutsuz konuşmak istemem ama bu kış nedense içimde bir heyecan oluşmuyor. Sanki böyle gidecek gibi hissediyorum. Umarım yanılırım ve önümüzdeki günler bir anda efsane görmeye başlarız modellerde

• Ocağın ilk yarısı üzdü

Zaten kıyılarda tatmin edici kar yağışları 5-6 senede bir olur ortalama her sene kıyıda tatmin edici örtü beklemek samanlıkta iğne aramak ile eşdeğer

En son 2017 oldu artık bu döngü kırılmalı artık 🙏🏼