23-25 Ocak Karadeniz'de Oluşması Beklenen Sıcak Çekirdekli Siklon

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yağmur, KKY haberleri alıyoruz. Bunun en büyük sebebi siklonun beklenmedik derecede güçlü olması. Sıcak çekirdek mekanizması gerçekten işliyor. Siklonun Marmara'da yeniden güçlenmesi söz konusu olabilir.

Hocam beykoz ve boğaz hattı ne olur?

• tahminci hocam doğulayacak diye bekledik batılıyor gibi . bu boğazın hali ne olacak izleyici kalmak sinir bozucu

Ben zaten Nedense buna cevap alamadim neden acaba diye ogrenmek istedim. iyi niyeyle sordugum soruydu.

Her yorumlari okudugum sevdigim tahmincilerden biri olarak severdim. Ama Onemsenmemek. Tabi oda hakli herkese cevap verilmez. Zorunluligda yok. Umarim siz bu sorunuzun cevabini alirsiniz diyelim 😊

• hocam küçükçekmece civarı daha yağış gelirmi yoksa finishi verdimi bölgemiz adına siklon

I am not afraid of an army of lions led by a sheep; I am afraid of an army of sheep led by a lion.

• Hocam 2 saat olmuş tahmininizde bi değişiklik varmı?yoksa aynımı düşünüyorsunuz beklemeye devammı edelim?

Yağışlar daha da kuvvetli gözüküyor, banttan değil siklondan da faydalanacak bu bölgeler bu görüntülere göre.

• Hocam Bermuda'ya yağış vermiyordu WRF şu an yarım metre oldu.

Bermuda'ya veriyordu yağış, en çok yanıldığı nokta Silivri civarı oldu. Fakat zaten her yerde çok yağış olduğu için en düşük yağış seviyesi 4'ten başlıyordu, renk skalasını ayarlamadığım için yanıltıcı olmuş bazıları için galiba.

• Bermuda'ya veriyordu yağış, en çok yanıldığı nokta Silivri civarı oldu. Fakat zaten her yerde çok yağış olduğu için en düşük yağış seviyesi 4'ten başlıyordu, renk skalasını ayarlamadığım için yanıltıcı olmuş bazıları için galiba.

hocam wrf'nin bize olan beklentisini alamadık sanırırm

• Bermuda'ya veriyordu yağış, en çok yanıldığı nokta Silivri civarı oldu. Fakat zaten her yerde çok yağış olduğu için en düşük yağış seviyesi 4'ten başlıyordu, renk skalasını ayarlamadığım için yanıltıcı olmuş bazıları için galiba.

Boğaz ve Anadolu için orasının 2-3 katı gösteriyordu ancak.

• Hocam Bermuda'ya yağış vermiyordu WRF şu an yarım metre oldu.

Bermuda'ya veriyordu yağış, en çok yanıldığı nokta Silivri civarı oldu. Fakat zaten her yerde çok yağış olduğu için en düşük yağış seviyesi 4'ten başlıyordu, renk skalasını ayarlamadığım için yanıltıcı olmuş bazıları için galiba.

Hocam WRF de en çok yağış Anadolu boğaz çevresi idi bu tahminde de bir yanılma var mı ?

• Şu sitedeki 10000lerin hayali 2004tür ve İstanbulda başakşahir-esenyurt-avcılar-arnavutköy-küçükçekmece-büyükçekmece hattı bunu yaşadı ve sadece gözün 50 km batıya sapmasından dolayı asıl İstanbul bu tarihi olayı tarihi afeti ve bu siteye yıllarını vermiş insanların hayalinin gerçekleşmemesine sebep oldu yani Anadolu yakasındaki insanlara daha fazla umut verilmemesini tavsiye ediyorum şuanda 2 tane dek gelir yağış da gelir belki ama yağacak 5-10 cm kar artık zevk de vermez keşke o göz Sarıyer yerine kandıradan çıksaydı hayat işte bazen bu kadar yakınına gelir ve kaçırırsın kendimden çok Avrupa yakasında oturup kütleye 3-5 km mesafedekilere üzüldüm hayallerine bu kadar yakın olup bu kadar uzak olmak ...

• offfff hocam bu nedir yaaa :gun_bandana: :gun_bandana: :gun_bandana: :gun_bandana: :gun_bandana: :gun_bandana: :gun_bandana: :gun_bandana: :gun_bandana: :hfyeni (29): :hfyeni (29): :hfyeni (29): :hfyeni (29): :hfyeni (29): :hfyeni (29): :hfyeni (29): :hfyeni (29): :hfyeni (29): :hfyeni (29):

Sistem kuşa döndü uçuyor 🦜

• tahminci hocam gerçekten şahsınızı tebrik ederim.

Kaç gün önceden takip ederek ve dün uyarıyı verdiniz.

Keşke mgm de kırmızı uyarı verse idi.

Ben uyarınızı bildiğimden ve radar takibi yaptığımdan 14 de işten çıktım. Saat 14:30 da evdeydim.

Benden sonra kıyamet koptu. Halbuki herkesi de uyardım ama çoğu hala yolda.