Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Buarada Palanci kardeşim doğum günün kutlu olsun rabim daha nice yıllara sağlıklı,huzurlu ve mutlu birşekilde ulaşmanı nasip eylesin.Ahh gençlik Ahh bizde birzamanlar sizingibi gençtik ozamanlarda böyle teknoloji felan yoktu nerdeee şimdiki gençler bu konuda çok şanslı olsamda şimdi sizin yaşlarda olsam oyüzden şimdiden gençliğinizin kıymetini bilin sonra pişman olmayın rabbim herkese herşeyin hayırlısını versin.hayrı bize yakııınn hayırsızı bizden uzaakk tutsun.

evet duamızıda yaptığımıza göre artık yatabiliriz.herkese hayırlı geceler dilerim hakkınızı helal edin dostlar.😊

• Buarada Palanci kardeşim doğum günün kutlu olsun rabim daha nice yıllara sağlıklı,huzurlu ve mutlu birşekilde ulaşmasını nasip eylesin.Ahh gençlik Ahh bizde birzamanlar sizingibi gençtik ozamanlarda böyle teknoloji felan yoktu nerdeee şimdiki gençler bu konuda çok şanslı olsamda şimdi sizin yaşlarda olsam oyüzden şimdiden gençliğinizin kıymetini bilin sonra pişman olmayın rabbim herkese herşeyin hayırlısını versin.hayrı bize yakııınn hayırsızı bizden uzaakk tutsun.

evet duamızıda yaptığımıza göre artık yatabiliriz.herkese hayırlı geceler dilerim hakkınızı helal edin dostlar.😊

Teşekkür ederim Bülent abi. Şansımı sonuna dek kullanmaya çalışıyorum :saint: 8)

• Böyle bir ortamda uyumak mümkünmü abi heyecan dolu sevgi dolu bir aiele Serkan hocam sağolsun bir veri attı uyuyamadım 😁🤣

benim bu serkan göreleli hemşerimde tambir hava ve doğa aşığı birinsan.bigün yanına bi çayını içmeye gidecem inşallah nasip olursa sosyal medyadan görüşüyoz zaten kendisiyle.

• benim bu serkan göreleli hemşerimde tambir hava ve doğa aşığı birinsan.bigün yanına bi çayını içmeye gidecem inşallah nasip olursa sosyal medyadan görüşüyoz zaten kendisiyle.

Ayn öyle hocam kendisi çok cana yakın mütevazı bir abi küçük yaşımda gelseydim bu camiaya diyorum keşke sizin gibi dürüst düzgün mütevazı büyüklerim olduğu için çok şanslıyım sizden çok şey öğrenicez hocam, Allah izin verirse bu yaz burdayım İnşaAllah. Şöyle bir sahile kar yağsın tüm sahil şeridini dolaşacam ahtım var umarım yolda kalmayız da.

• Merhaba abilerim tam şu saatten itibaren 15 yaşıma adım atmaktayım. Bu zamana kadar sizlerle çok güzel vakit geçirdim, çok eğlendim. Yeri geldi beraber üzüldük, beraber ağladık, yeri geldi beraber ateş ettik, beraber sevindik. Umarım uzun yıllar boyu burada olurum. Şimdiye kadar bana katkıda bulunan herkese teşekkür ederim eğer birinizin kalbini kırdıysam hakkını helal etsin. İyi geceler dilerim ve bu senaryoyla konuşmamı bitirmek isterim.

forum.havaforum.com/attachment/144298/

Doğum günün kutlu olsun güzel kardeşim. Bidaki sene kerem hocam diyeceğiz sana inşallah hazırlıklarını yap :)

• Palanci doğum günün kutlu olsun.

Ayrıca herkesin sevgi ve sevgililer gününü kutlarım.

Bu güzel günde keyifler kaçsın istemezdim ama, 60 enlem rüzgarları, yavaşlamak yerine hızlanıyor. Önümüzdeki günlerde radikal bir değişim olmazsa, Şubat sonu tehlikede demektir.

Olumlu gelen verileri yazıyoruz, olumsuzları saklarsam sahtekarlık olurdu.

• Nam verisini hasan kardeşimden o yüzden istemiştim dün akşam. Şu an görünen, bir hafta öncekine göre kötü. Rüzgarlar yavaşlamıyor.

Zonal rüzgarlar, koyunların çevresindeki çitler gibidir. Çit zayıflarsa koyunlar kaçar. Çit sağlamsa koyunlar içerde kalır.

Kutup çevresindeki rüzgarlar zayıflamalı ki, soğuklar kutuptan kaçabilsin. Şu an en erken Mart ilk hafta zayıflama görünüyor.

• Eğer düzelme olmazsa, en fazla vur kaç sistemleri ile 500 rakım üstünde etki yapan sistemler görebiliriz.

Zonal rüzgarlar yavaslamadan modellerde görünen sistem ihtimalleri bir bir kaybolur. Ki zaten gfs ye bakın, en erken olumlu desen 1 Mart'ta görülebiliyor.

• Eğer düzelme olmazsa, en fazla vur kaç sistemleri ile 500 rakım üstünde etki yapan sistemler görebiliriz.

Zonal rüzgarlar yavaslamadan modellerde görünen sistem ihtimalleri bir bir kaybolur. Ki zaten gfs ye bakın, en erken olumlu desen 1 Mart'ta görülebiliyor.

tayfun abi ayın 27-28 i gibi bir lehimize yavaşlama var gibi ?

Uçurumun kenarında yıkık bir ülke.

• Üstadım sanırım marttan o yüzden korkuluyor, mart 13 gibi küçük ayı bitiyor küçük döğüşür çıkarken derler mart ayının çeşitli günlerinde de ummadık soğuk ve kar yağışı gördük 30 mart en bilineni keza Nisan 2004 de yani aslında çiftçi için sıkıntı bazı yerler için her ne kadar günler uzasa da martta havalar ısınmaya başlasada gelen bi akışa bakar akşamdan sabaha iyi kar tutturur, benim için aralık 15 ile ocak 15 e kadar kış potansiyeli nasılsa mart ayı son 30 günü aşağı yönlü olsada aynı potansiyeldedir, her an her şey olabilir, hayırlısı bakalım...

• Yeterli değil. Düzelirse Mart başı sağlam sistem olur

tayfun abi aslında insanlardaki en büyük yanılgı şubatta kışın bittiğidir şuan biz kışın tam ortasındayız,ben 2 örtülü sistem olur diye düşünüyorum gücünü bilmem....

Uçurumun kenarında yıkık bir ülke.

• Nam verisini hasan kardeşimden o yüzden istemiştim dün akşam. Şu an görünen, bir hafta öncekine göre kötü. Rüzgarlar yavaşlamıyor.

Zonal rüzgarlar, koyunların çevresindeki çitler gibidir. Çit zayıflarsa koyunlar kaçar. Çit sağlamsa koyunlar içerde kalır.

Kutup çevresindeki rüzgarlar zayıflamalı ki, soğuklar kutuptan kaçabilsin. Şu an en erken Mart ilk hafta zayıflama görünüyor.

Tayfun abi orda bir yanlışlık yapıldı benim attığım veri güncel değilmiş güncellenince tekrar aticam