İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Konu dışı olmuş olacak ama karantinam bitti test yaptırdım yine pozitif ama karantina uygulanmıyor risksiz gözüküyorum en azından kimseye bulaşmadan bahçede kar keyfini çıkartırım diye düşünüyorum :|

• Yaşanmışlık Dostluk kardeşlik vardı abi. Mahalleye indiğim zaman 10 kişidden 9 kişiyi tanırdım 10dk dursam 20 kişi gelip selam verirdi. Herkez birbirini kollar yardımcı olurdu. Şimdi taşındıgım yerde 5 yıldır karşılıklı oturan kişiler birbirlerinin adını bile bilmiyor...

En çok bu üzüyor beni cidden Bütün anılar hatıraları yok ettiler. Sokağımın yerini bile bulamıyorum artık. 10 sene önce 1 kişi bile Fikirtepenin yüzüne bakmazdı. Şimdi istanbulun en değerli semtleri arasına girdi...

Kesinlikle önceden serseri semti derlerdi şimdi elit semt diyorlar

• Konu dışı olmuş olacak ama karantinam bitti test yaptırdım yine pozitif ama karantina uygulanmıyor risksiz gözüküyorum en azından kimseye bulaşmadan bahçede kar keyfini çıkartırım diye düşünüyorum :|

Evde soluduğunuz havada dışarı gidiyor . Çıkın gezin bence ciğerlere temiz hava iyi gelir

geçmiş olsun hocam 7. günden sonra bulaş riski yok diye biliyorum karantinanın 7 güne indirilme sebeplerinden biri de o sanırım

• ah be hocam kim bilir ne hikayeler var dinleyeceğimiz. Bir gün etkinlik yapsak da forumdaşların bu tip hikayelerini dinlesek keşke. Belki bilmediğimiz duymadığımız ne tecrübeler çıkacak. Yıllarca konumumu İstanbul'un tek kar alan noktası bilirdim. Metrelik efsaneler sadece bizde var sanırdım. Geçen sene tulparda Avcılardan çok değil 10-20km kuzeye gittim. Yassı örendi sanırım. 1m kar kalınlığı vardı. Bir sarı dek bandının içinde (sağım solum 1m kupkuru kar birikintisi) Hayatımın en yoğun tipisine maruz kaldım. Sarı ekolu yağış bı yandan, rüzgar hamlelerinin savurduğu toz kar bir yandan görüş mesafesi 2m bile değildi. Binkılıç teyze desen bahçesinde 1m üzerinde kar vardi. Aynı 2000li yıllardaki bizim bahçe gibi.

Herneyse işte buraları da dinlemek lazım, sahilleri de eski kentleri de tepeleri de ormanları da. Çok merak ediyorum ya

Vintersaga hocam böyle bir etkinlik yapmamız, bir konu oluşturmamız mümkün müdür?

• kütleler beklemeye değerde nefesleri yetmiyor bizim semte inmeye. bir kere şöyle sarı vursa ne iyi olur yav :/

gece çok heyecanlı geçecek hocam gece 1 saat sonra görün siz tantanayı yukarıdakiler inecek bu sefer karada güç kazanacak

Sistem kuşa döndü uçuyor 🦜