Marmara Bölgesi Raporlar-Yorumlar

• Eğer burada sevinç mesajı atarsan karşında beni bulursun haberin olsun. Bu kadar abartılacak ne var arkadaş ya hu. Dur bakalım yarın ne olacak

Ben sana söyleyim kardeşim bir cacık olmayacak.sıcaklık yüksek olduğu sürece ne bekliyorsun ki.ayrıca sevinç mesajı atmam asla sistem bitti benim için.benim kızdığım nokta yok 87 kışı yok 2004 yok efsane geliyor.bari abartmasınlar.sıradan bir sistem işte.

• valla sakarya için isterse böyle 3 gün kar yağsın sistem fos kardeşim.sıcaklık eksiye inmezse kimse boşuna yorum yapmasın.ki sıcaklıkta pek düşecek gibi durmuyor.en yoğun yağışta sıcaklık hep yüksek.ben sistemi bitirdim iyi kar alan arkadaşlar tadını çıkarın.bir daha da modellere inannırsam ne olayım.birde millet öyle bir abarttı ki yok 87 kışı yok 2004 ulan kırıntısı olamaz bu sistem.sistem zaten sistemcik oldu.sinirlerim çok bozuldu.

Hocam yordun be :) Evet sakarya sabahtan beri yağıyor çatı çimen kaldırım kenarı araba manzaralık kar oldu ancak.Bakalım sonra ne olacak bir sakin ol :)

• dün geceden beridir hiç durmadan yağan bir kar.. rakım olarak 100 mt civarındayım.. körfezdenmi oluyor anlamıyorum tutmuyor yollar ve toprak çatılarda ve araç üzerinde 10 cm e yakın kar oluştu

Kocaeli derincedeyim anlayamadım şahsen burayı

Poyraza gelmez yıldız eh işte karayel ağababası

Cepheselde kar tutmaz siklonda kar tutmaz

Eksili değerlere inildikce kar yoğunluğu azalır

Ya nasip Allah büyük

Dek tek ilaç gibi o da yıllardır uğramıyor inşallah o zaman bu zamandır

87 mi 29 mu 12 mi 17 mi bilmem ama buz yok sarkıntı yok burada yerde kar yok

Baya zor olacak bu iş

Oğlum 10 yaşına girdi iyi bir kardan adam yapamadım evin önüne

• Ben sana söyleyim kardeşim bir cacık olmayacak.sıcaklık yüksek olduğu sürece ne bekliyorsun ki.ayrıca sevinç mesajı atmam asla sistem bitti benim için.benim kızdığım nokta yok 87 kışı yok 2004 yok efsane geliyor.bari abartmasınlar.sıradan bir sistem işte.

çok haklı bir isyan kimileri mini 87 tarzı konuşmuştu 1 metre diyenler yarım metre diyenler vardı :) sonuç: yağışın en kuvvetli saatlerindeyiz örtü mörtü yok.

Sıcaklıklar yüksek olduğu sürece istediği kadar yoğun yağsın karın kalitesi düşük olduğu sürece yani su oranı yüksek olduğu sürece pek ümitli olmamalıyız keza havanın daha fazla soğuması ve kısmi donmaların başlaması lazım ki tutan her kar örtü yapsın sabah konumumda 6-7 cm vardı arabalarda çatılarda ikindi vakti yağmura çevirdi şimdi biraz kalıntısı kalmış cıvık şekilde yağmur tekrar kara döndü fakat kalitesi yine düşük toz şeklinde yağarken bile daha iyi tutmuştu sakarya kocaeli gibi yerleşimlerin alçak rakımlı olduğu iller hep aynı tas aynı hamam yağış açısından avantajlıyız ama sıcaklık söz konusu olunca hep 1-2 derece gerideyiz

Siklonik yağışla düzgün kar örtüsü aldığımız pek bir sistem yok geçmişte de. Bize DEK ve -12 ve altında izotermler lazım. Siklon hem soğuğun şiddetini azaltıyor hem de yağış yoğun değil dün geceden beri hafif-orta şiddette yağdı yoğun bir yağış göremedim şahsen konumumda.

• golcuk kalici konutlarinda 2 saattr ruzgarsiz lapa lapa yogun yagiyor ve hic durmadi yollar dahi beyaz cimenler 20 cm gecti ama karsi tarafta korfez ve derince kameralarina bakiyor tam tersi hic bir sey yok burada 200 mt otesi gorunmuyor yogun yagistan.

• Bence Sakarya olarak kütlenin öğlen girmemesi iyi oldu aksi halde Kocaeli gbi kar tutmayacaktı akşam ve gece sıcaklıkların da düşmesiyle çok güzel bir örtü bizi bekliyor.Ben umutluyum.

• Poyraz esiyor Allah aşkına ne bekliyorsunuz. İlkokul da öğretilen poyraz sıcaklığı düşürür bilgisini çıkartın aklınızdan. Evet poyraz sıcaklığı düşürür ama hangi mevsimde? Kışın eğer deniz suyu sıcaklığı yüksek ise poyraz sıcaklığı yükseltir ya da sıcaklığı yüksek tutar ama sürekli dek pompalar. Bu işin kanunu bu. Şu an tamamen kurallara uygun olması gereken şekilde oluyor her şey. Pazartesi ve salı günü iyi yağış alacağız. Sabredin

• Özlüce'nin rakımı 70-80 anca vardır, sıcaklık şuan burda da yüksek malesef yağan kar pek tutmuyor.ancak son yıllarda Bursa'nın batısı doğusuna göre daha şanslı kesinlikle dediklerinize katılıyorum.eskiden Maksem de oturuyorduk rakımı yüksek olduğu için güzel kar alıyordu orası kuzenimde Altınşehir de otuyordu orda birkaç cm kar olurken maksemde bir karış kar olurdu.simdi tersine döndü neredeyse

Maksem tarafı halen daha buradan daha şanslı bence rakımı 300 civarı çünkü bende eskiden ipekçilik caddesindeydim 270 rakım da heykel ile aramızda 5cm fark oluyordu az rakım farkı olmasına rağmen :)--Bir de eskiden siklonik yağışlar daha fazla oluyordu ondan oralar çok şanslıydı rakımdan dolayı artık o kadar siklonik yağış olmuyor. Dek te ise tamamen nilüfer şanslı. Ayrıca bu sistem için neden nilüfer tarafı daha fazla beyaz örtüye sahip o da bir tesadüf çünkü soğuk bizim tarafımızdan sokuluyor normalde daha eşit şartlarda soğuma olurdu çok sınırda soğuklar.

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. HF 2021 Yaz Ligi Yarışması 7 (24.07.2021) Genel Yorumlama 59

• Samet
    2. Replies
      59
      Views
      942
      59
    3. arnavut