İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • soma için tahminler nedir mgm cumartesi pazar pazartesi kar yağışlı göstermiş balıkesir yoğun kar uyarısı burası içinde geçerli olurmu

• Bornovanın yüksek kesimleri nasıl olur acaba evka 4-3 atatürk mahallesi falan

Cumartesi günü Evka 4 ve civarının (Atatürk Mahallesi gibi) +400 rakım bölgesinde olması sebebiyle öğle sonrasında özellikle kar alma olasılığı yüksek.Geçmiş senelerde de merkezde karla karışık yağmur hafif kar varken Evka 4'te ciddi bir tipi yaşamıştık.

• PergamoN kardeşim son çalıştırma ları inceleme fırsatın oldumu?

Ayrıntılı inceleme fırsatım olmadı gündüz bilgisayardan bakmıştım kendi bilgisayarım elime ulaşmadı daha telefondan gelişi güzel baktım dün yazdıklarımı revize edicek birşey göremedim tahmin aynen geçerli,

İkinci siklon belirsizliğini koruduğu için netleşince yeniden konuşuruz.

• soğuklar ne kafar sürecek 27 sinden sonra ısınıyor da

Ayrıntılı inceleme fırsatım olmadı gündüz bilgisayardan bakmıştım kendi bilgisayarım elime ulaşmadı daha telefondan gelişi güzel baktım dün yazdıklarımı revize edicek birşey göremedim tahmin aynen geçerli,

İkinci siklon belirsizliğini koruduğu için netleşince yeniden konuşuruz.

• Şubat'ın ilk haftası bir salınım daha olabilir.

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Isınma dediğinde mevsim normalleri altında zaten şubat sonuna kadar soğukların etkisindeyiz bu soğuklar aylık tahminlere göre şubat ayınada sarkacak gibi duruyor.

Pazartesi ve salinin değişme şansı var mı 2 gün önceki gibi olma sansi var mi

Yani düzelme şansı abi

• Gerçekleşen En Düşük Toprak Sıcaklıkları: 19.01.2022 18:00 - 20.01.2022 06:00 (UTC) Arası

Manisa, Demirci, DEMİRCİ-12,1
    Manisa, Köprübaşı, KÖPRÜBAŞI-8,7
    Manisa, Kırkağaç, KIRKAĞAÇ-8,1
    Manisa, Akhisar, AKHİSAR-7,5
    Manisa, Salihli, SALİHLİ-7,2
    Manisa, Yunusemre, MANİSA-6,9
    Manisa, Alaşehir, ALAŞEHİR-6,5
    Manisa, Şehzadeler, ŞEHZADELER/SPİL DAĞI MİLLİ PARKI-6,4
  • Pazartesi ve salinin değişme şansı var mı 2 gün önceki gibi olma sansi var mi

Yani düzelme şansı abi

Ab’nin o kadar (1005) derinleşeceğini sanmıyorum ekstrem bir senaryo ,etkili bir yağış için o kadar derinleşmesinede gerek yok zaten ne kadar sokulacak o önemli ve şuan belirsiz ,iç kesimdeki termik yb yüzünden deniz üzerinde kıyı şeridini izliyor ,en kıyı kesimler daha şanslı olmak üzere güney ege kıyıları daha fazla etkilenecek gücü ve rotası şuan belirsiz olduğu için yorum yapmak güç.

• Arkadaşlar yılardır bu forumda kar kovalıyoruz izmirliler olarak. Şahsen model okumayı ve yorumlamayı halen bilmiyorum. Öğrenmeye de fırsat bulamadım. Ama geçen zaman diliminde sadece yorumlardan yola çıkacak olursak, kar yapma ihtimali çok zor olan bir yerdeyiz.

Nedense çok büyük bir umut var içimde, birkaç yorumuna güvendiğim kişilerin sessiz kalışı, çoşmayıp ve karalar bağlamayan birkaç kişiyi görünce, mantıksal olarak herşeyin bitmediğini görebiliyorum. Ayrıca 6 sene oldu dile kolay. Herşey model değil. Son anı beklemek gerekiyor sanki.

• Girit ve Ege Denizi soğulsun biraz aktif olup ab patlatsaydı Doğu Akdenize kaçırmadan sistemi Pazar günü çok güzel kar yağışı alabilirdik.Şimdi Pazartesi ve Salı gününe umut bağladık onu kaçırmasak bari. Gem modeli gibi gelmesi lazım bakalım ne olacak.

• Arkadaşlar yılardır bu forumda kar kovalıyoruz izmirliler olarak. Şahsen model okumayı ve yorumlamayı halen bilmiyorum. Öğrenmeye de fırsat bulamadım. Ama geçen zaman diliminde sadece yorumlardan yola çıkacak olursak, kar yapma ihtimali çok zor olan bir yerdeyiz.

Nedense çok büyük bir umut var içimde, birkaç yorumuna güvendiğim kişilerin sessiz kalışı, çoşmayıp ve karalar bağlamayan birkaç kişiyi görünce, mantıksal olarak herşeyin bitmediğini görebiliyorum. Ayrıca 6 sene oldu dile kolay. Herşey model değil. Son onu beklemek gerekiyor sanki.

Aynı şekil hocam cumartesi gününü bekliyorum ben hocalarımın dediği gibi bakalım hayırlısı olsun kardeşim için bekliyorum kar yağışını başka bişey değil

Nedense çok büyük bir umut var içimde, birkaç yorumuna güvendiğim kişilerin sessiz kalışı, çoşmayıp ve karalar bağlamayan birkaç kişiyi görünce, mantıksal olarak herşeyin bitmediğini görebiliyorum. Ayrıca 6 sene oldu dile kolay. Herşey model değil. Son anı beklemek gerekiyor sanki.

Hocam bende bu modelleri falan bilmeden önce düz hava durumunu takip eden biriydim ve geçen yıllarda kar için yeterli soğuk olduğunda yağış doğuya kaçınca sinir oluyordum. Ben yine Aydın'ın doğu ilçesinde yaşayan biri olarak yağışlar kaçmadan bir nebze kar görebiliyordum ama şöyle tam lapa lapa yağacağı zaman yağış Afyon Kütahya'ya gidiyordu defalarca yaşadım bunu. Modellerin olduğunu bilmeden önce buna bir anlam veremezdim ama sonra bölgemizin kar alma alması için birden fazla faktöre sahip olması gerektiğini anladım.Karadeniz'de yaşasam 10 gün önce sistem geleceğini öğrendiğimde arkama yaslanır acaba kaç cm yağar diye düşünmek kalırdı bana sadece.Ama görüyorsun bölgemizde yağışlar bugünden itibaren başlıyor ama daha kimse net bir şey söyleyemiyor ne olacağı konusunda. Umudum benimde her zaman var ama yılların getirdiği acı bir tecrübe de yok değil. Umarım bu sefer bu döngü kırılır ve özellikle kıyı ilçelerimiz güzel kar yağışı alır. İzmir merkeze, Çeşme, Bodrum, Kuşadası'na deniz ile beyaz örtü ne güzel yakışır.