Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • MGM'nin yaptığı uyarının benzeri 2020 şubatında da yapılmıştı. Bu seferkinin tek farkı tüm ülkeyi kara gömecek olması. 😃

• Şimdi 24-24-26-27 ocakta ne alıcaz o kadar çok sistem birbirine girdi ki bir şey anlaşılmıyor bide sistemler batı ağırlıklı olunca

• Bu bölgenin kaderi -8 ve -9 olmamalı. Bu kış 3 sistem geldi üçü de kırıntı. Marmara'ya ilk defa sistem geliyor onda da -11 var. Nedir bu bizim şanssızlığımız anlamıyorum ki. 24 ocakta gelen sistemden şu görüntülerden yola çıkarak bakarsak bi cacık olmaz yine rakım sistemi

• Bu bölgenin kaderi -8 ve -9 olmamalı. Bu kış 3 sistem geldi üçü de kırıntı. Marmara'ya ilk defa sistem geliyor onda da -11 var. Nedir bu bizim şanssızlığımız anlamıyorum ki. 24 ocakta gelen sistemden şu görüntülerden yola çıkarak bakarsak bi cacık olmaz yine rakım sistemi

Relax 🤲

24 ünde gelen sistem karadeniz üzerinden geldiği için bence iş yapabilir

• DoquKaradeniz28  Osman Akkaya

Hocam son güncellemede veya verilere göre doğu karadeniz adına bir işaret şans ihtimal var mı birden döner bize vurur falan yok mu bir işaret 😂😂😐

Aldığımız sistemler alacaklarımızın bir işareti zaten. Atmosfer bize artık pek analiz imkanı bırakmıyor maşallah ard arda geliyor sistemler. Tarihleri bile karıştırdım hangi sistem ne zaman o derece ^^ şimdi önümüzde önemli bir sistem var belkide şu yaşadıklarımızı çöpe atacak cinsten. Dam değeri yağışı yer soğuğu kuvvetli bir sistem kapıda. Sibirya destekli geliyor. Mgm de uyarıyı yapmış 24 ünde karadeniz üzeri diye kuvvetli soğuk diye. Bu sistem olası bir ay sonu sistemi ile birleşecek blokaj var. Orduya Samsuna Giresuna özel bir sistem gibi ancak Trabzon Rize Hopa biraz sınırda dursa da dediğim gibi yer seviyesi soğuk bir sistem olacak ve bu bölgelerde kar alacak yağış belki az olacak samsun ordu Giresuna göre ancak aksiyonlu bir hafta olacak

• Aldığımız sistemler alacaklarımızın bir işareti zaten. Atmosfer bize artık pek analiz imkanı bırakmıyor maşallah ard arda geliyor sistemler. Tarihleri bile karıştırdım hangi sistem ne zaman o derece ^^ şimdi önümüzde önemli bir sistem var belkide şu yaşadıklarımızı çöpe atacak cinsten. Dam değeri yağışı yer soğuğu kuvvetli bir sistem kapıda. Sibirya destekli geliyor. Mgm de uyarıyı yapmış 24 ünde karadeniz üzeri diye kuvvetli soğuk diye. Bu sistem olası bir ay sonu sistemi ile birleşecek blokaj var. Orduya Samsuna Giresuna özel bir sistem gibi ancak Trabzon Rize Hopa biraz sınırda dursa da dediğim gibi yer seviyesi soğuk bir sistem olacak ve bu bölgelerde kar alacak yağış belki az olacak samsun ordu Giresuna göre ancak aksiyonlu bir hafta olacak

rk23_kgigf-123 :hfyeni (29): /scatisma2::341 :/8103*

• Aldığımız sistemler alacaklarımızın bir işareti zaten. Atmosfer bize artık pek analiz imkanı bırakmıyor maşallah ard arda geliyor sistemler. Tarihleri bile karıştırdım hangi sistem ne zaman o derece ^^ şimdi önümüzde önemli bir sistem var belkide şu yaşadıklarımızı çöpe atacak cinsten. Dam değeri yağışı yer soğuğu kuvvetli bir sistem kapıda. Sibirya destekli geliyor. Mgm de uyarıyı yapmış 24 ünde karadeniz üzeri diye kuvvetli soğuk diye. Bu sistem olası bir ay sonu sistemi ile birleşecek blokaj var. Orduya Samsuna Giresuna özel bir sistem gibi ancak Trabzon Rize Hopa biraz sınırda dursa da dediğim gibi yer seviyesi soğuk bir sistem olacak ve bu bölgelerde kar alacak yağış belki az olacak samsun ordu Giresuna göre ancak aksiyonlu bir hafta olacak

aynen öyle hocam bütün sistemler karıştı kaç tane var sayamadım

Trabzon'un Batı ilçeleri sınırdami hocam? Bence değil