Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 15 temmuz şehitler ve fatih sultan mehmet köprülerinde uygulanan tek yönlü ücretlendirme, 1 ocak 2022 tarihinden itibaren köprü geçiş ücretleri iki eşit parçaya bölünerek iki yönlü olarak değiştirilmiştir. boğaz köprülerinde tek yön otomobil geçiş ücreti 8,25 tl olarak belirlenmiştir"

ulaştırma ve altyapı bakanlığı, yapılan açıklamada ''avrasya tüneli’nde ise otomobil geçiş ücreti 05:00 24:00 saatleri arasında tek yönde 53 tl, 00:00 – 05:00 saatleri arasında yüzde 50 indirimli olarak 26,50 tl olarak belirlenmiştir'

Zaten bunun altyapısını hazirlamislardi, teknik kısmı kameralar, 1 yıl oldu demek ki sahlanis beklenmis yapıştırmak için...

• Zaten bunun altyapısını hazirlamislardi, teknik kısmı kameralar, 1 yıl oldu demek ki sahlanis beklenmis yapıştırmak için...

O kameralar yapılırken gündem olmuştu karayollarından bir yetkili güvenlik amaçlı yapıldığını söylemişti o zaman öyle hatırlıyorum.

Sonuç olarak köprüden artık gidiş dönüş ücret alınacak.

• Yahu arkadaş !!!

Şu ülkede mutlu bir sabaha uyanamayacak mıyız?

Yılbaşı demi?

Adamlar eğleniyor ,yatıyor , kalkıyor , yorgunluk baş ağrısı , günlük temaşa

Ya biz ?

Gecenin 12 sin de moralimiz bozuluyor , uykumuz kaçıyor.

Bakkala gitmeye korkuyoruz , elektrik kullanmaya korkuyoruz , doğalgaz kullanmaya korkuyoruz , telefon almaya korkuyoruz , araç almaya korkuyoruz , araca binmeye korkuyoruz , çocuk okutmaya korkuyoruz , işsiz kalmaya korkuyoruz , hasta olmaya,hastaneye gitmeye korkuyoruz , gezmeye korkuyoruz , dışarda yemek yemeye korkuyoruz …….. …..

Korkuyoruz da korkuyoruz , huzur yok

İnsan gibi yaşamak lüks mü?

• Bundan iki sene önce , fatih sultan mehmet köprüsünün , kavacık tarafınada ogs , hgs okuyucu koydular .

Gündem oldu çift taraflı geçiş ücreti alınacak diye.

Yok öyle bir şey dediler , bunlar muhalefet uydurması , biz sadece kaçak geçen araçları tespit için yaptık dediler.

Sırf aldıkları tepki yüzünden iki sene bekleyip , şimdi uyguladılar.

Bu köprüler yapılalı yıllar oldu. Borcu bitti , kamunun oldu,

Devlet , vatandaş içindir !!!

Vatandaş devlet için değil !!!!

Bir kulak arkası kalmıştı.

O da gitti.

• Kutlama konusu açılmadı galiba. 2022 hoşgeldin. Umutlarımızı taze tutacağız bir ve beraber olacağız. Sağlıklı ve mutlu günlere ulaşacağız. Kısaca yaşayacağız. Sağlıcakla kalın...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Arkadaşlar en çok bana girdi merak etmeyin elektrik sobası yakıyorum ve gecen ayın faturası 380 lira var mı daha fazla forumda merak ettim? :)--

Sorma kardeş, yeni yıla kwh hesabı yapmak için fatura ararken girdim şerefsiz evladıyım bak.

Bizde küçük odada elektrikli ısıtıcı kullanarak idare etmeye çalışıyorduk, hemen hemen aynı rakam geliyordu, 300-350TL arası, tüketimde 350-400kwh civarı. Cidden çok moralim bozuldu, 150+ kwh olduğu için %126 fazla fatura ne demek ya🤦‍♂️

Valla hanım olmasa kapıya atacaktım ısıtıcıyı dayanamam yakarım diye. Uyku muyku kalmadı.

• Çift taraflı şey edicekler artık bizi

• Ben çiftçi çocuğuyum bu sene Ekim zamani mazot 6 tl ydi gübrenin tonu da 4 bin tl ydi şu an mazot 11 tl gübre nin tonu 14 bin tl fakat çıkaracağımız mahsul fiyati çok çok az bir miktar arttı Allah aşkına siz söyleyin ben simdi bu sene tarlamı nasıl ekeyim? Bu tabloya göre ekersem zarar ediyorum gübre almazsam verim olmuyor gelen gideni karşılamıyor benim zararımı kim devlet karşılarmi mümkün değil peki çiftçi ekmez ise üretim olmaz ise sizce durum ne olur ?