İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 11-12 kışı nasıldı İstanbul için?

2011 Sezonunu Allah birdaha yaşatmasın Çok kötüydü.

2012 Sezonu Ocagın ikinci yarısından sonra şubatın sonuna kadar neredeyse her hafta 2-3 gün kar yağmıştı sistem silsilesi oluyordu sürekli döngüye girmişti

:gun_bandana: 2022 MART EFSANESİ :hfyeni (29):

• 11-12 kışı nasıldı İstanbul için?

Hey gidi hey şimdi baktım da arşivlere videolara ekşiye falan hatırladım o yılı.. kar olmayan gün sayısı kar olan gün sayısından aZdı neredeyse şimdi İzmir’e bağladık havada kar görsek tribe giriyoruz😂 YouTube bir video var o yıldaki sinoptikleri gösteren izledim her gün heyecan her gün kar ihtimali.. @4 Şubat Hocam model sayfasında yazdığınızı gördüm de gerçekten mümkün mü geri kalan zamanın 11-12 kışı gibi olması? Ben kar konusunda karseverliğin daha üstü seviyeyim ya parayla alınsa kredi çekerim yeni o derece😂 sizin görüşünüze itimadım yüksek hocam ve beklentimi buna göre ayarlayacağım

• İstanbul için ocak ilk 10 günü kar yağışı yok.

Buraya bi defter bide kalem bırakıyorum buraya istediğin gibi karalama yapabilirsin

• Buraya bi defter bide kalem bırakıyorum buraya istediğin gibi karalama yapabilirsin

Burası yorumlama bölümü değil mi işte? Bende kendi fikrimi söylüyorum ocak ilk 10 günü kar yapacak bir şey yok.

• Burası yorumlama bölümü değil mi işte? Bende kendi fikrimi söylüyorum ocak ilk 10 günü kar yapacak bir şey yok.

ben ikna oldum.

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.

• Yok çünkü boşuna heveslenmeyin beklentileri yükselten insanlar görüyorum çünkü çok fazla bu forumda.

Sen tanrı mısın diye başlayan bir şarkı vardır😊 yok çünkü demek içi boş olan kendi çantanda bir şey olmadığını dile getirir gibi oldu. En tepeden haberi alıp kesin biliyorsan eğer bu kadar, forum yönetiminden talebimdir kendisine tahminci değil de Kahin unvanı verelim 😊 ayrıca Hevesleneceğim inadına sen yok dedikçe daha çok hevesleneceğim sonra hevesim kursağımda kalsa da olur dert değil 10-20 Ocak tarihlerine de hevesleneceğim hatta😉 hayatta hiçbir şeye tutkusu sevgisi olmayan insanlara anlatamazsın umudu hevesi ihtimali kovalamayı..

• Sen tanrı mısın diye başlayan bir şarkı vardır😊 yok çünkü demek içi boş olan kendi çantanda bir şey olmadığını dile getirir gibi oldu. En tepeden haberi alıp kesin biliyorsan eğer bu kadar, forum yönetiminden talebimdir kendisine tahminci değil de Kahin unvanı verelim 😊 ayrıca Hevesleneceğim inadına sen yok dedikçe daha çok hevesleneceğim sonra hevesim kursağımda kalsa da olur dert değil 10-20 Ocak tarihlerine de hevesleneceğim hatta😉 hayatta hiçbir şeye tutkusu sevgisi olmayan insanlara anlatamazsın umudu hevesi ihtimali kovalamayı..

Tamam ocağın ilk haftası görüşelim :D

• Tamam ocağın ilk haftası görüşelim :D

Görüşelim sıkıntı değil de ben yağacak demiyorum ki. Ama en bilgili tecrübeli insanlar dahi 10 gün sonrasına kesin konuşamıyorken sendeki durum takdire şayan ve “Neye Göre?” Sorusu elzem. He ayrıca şu da var bu şehir için 10 gün kar yağmayacak demek kolay olanı tabi işkembeden atma yöntemi için söylüyorum bunu. Ayrıca yağsın da gerekirse ben yağmaz bence dediğimde 10 kişiyle girdiğim iddiayı kaybetsem dahi koymaz bana

• 2012 kışı gelen sistemler her gün neredeyse kar yagardı hey gidi günler :)

bu ncep verisinin acaba doğruluk yüzdesi nasıl. 2012 senesinde de günlük veri takibi yapıyordum. Yüksek konumumda (aydos) çok fazla kar yağışı görmüştüm. Ama bu kadar da maviler dolu bir yıl olduğunu hatırlamıyorum. Videoya göre 3 aylık 850hpa ortalamamız -7,-8 falan gibi duruyor :)