Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bir çok ekonomist faiz indirimine gidileceğini söylüyor. Hem de 200 puan bazında. Bunu inşallah yapmazlar 🤦🏻😔

Yarın diyebiliyorum 100 diye duydum bende 50 bile yapsa külliyen zarar 200 yapması demek seneye geçmeden dolar 16 lirayı bulur. inşallah yapmazlar inşallah.

• Yarın diyebiliyorum 100 diye duydum bende 50 bile yapsa külliyen zarar 200 yapması demek seneye geçmeden dolar 16 lirayı bulur. inşallah yapmazlar inşallah.

Hocam inşallah yanılırım. 100 bile dediğin gibi 16’ya çıkartır Ama 200 puan indirimi demek, ekonomi anlamında bu sefer kıyamet kopar.

• Arttırma yok ,çok yüksek ihtimal 100 baz indirim olacak yıl sonuna varmadanda doların 16-16,5 seviyesine gelmesi olası.

Bir diğer tahminimde asgari ücretin beklenenden düşük açıklanıp 3500-3600 olabilir.Sonradan cumhurbaşkanı kararıyla biraz daha arttırılıp (200-300) 3700-3900 seviyesinde olması.

• Bilmediğimden soruyorum bulgaristana biz elimizi kolumuzu sallayarak girebiliyormuyuz adamlar nasıl giriyor anlamadım ben

O nokta maalesef üzücü: Bizim Bulgaristan'a girmemiz için vize almamız gerekirken, Bulgaristan vatandaşları vizesiz şekilde pasaportlarıyla ülkemize girebilmekte.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• O nokta maalesef üzücü: Bizim Bulgaristan'a girmemiz için vize almamız gerekirken, Bulgaristan vatandaşları vizesiz şekilde pasaportlarıyla ülkemize girebilmekte.

Adamlar ne güzel şart koymuş vize diye birşey var biz pasaport var aç kapıyı sok ülkeye adamlar herşeyi sokar yakında böyle giderse.

Duyduğum kadarıyla bi onlar değil azerbeycan ve gürcistanda giriyormuş.

• Arttırma yok ,çok yüksek ihtimal 100 baz indirim olacak yıl sonuna varmadanda doların 16-16,5 seviyesine gelmesi olası.

Bir diğer tahminimde asgari ücretin beklenenden düşük açıklanıp 3500-3600 olabilir.Sonradan cumhurbaşkanı kararıyla biraz daha arttırılıp (200-300) 3700-3900 seviyesinde olması.

Arttırma yok ,çok yüksek ihtimal 100 baz indirim olacak yıl sonuna varmadanda doların 16-16,5 seviyesine gelmesi olası.

Bir diğer tahminimde asgari ücretin beklenenden düşük açıklanıp 3500-3600 olabilir.Sonradan cumhurbaşkanı kararıyla biraz daha arttırılıp (200-300) 3700-3900 seviyesinde olması. şu yazdığınız şey olursa hükümet diye birşey kalmaz hocam...

• Bir çok ekonomist faiz indirimine gidileceğini söylüyor. Hem de 200 puan bazında. Bunu inşallah yapmazlar 🤦🏻😔

Benim duyumum faizin sabit tutulacağı yönünde. Ve 2022 yılında yavaş yavaş yükseltebilirler artık zorunlu hale geliyor.

Hatta hükumet-TCMB kavga ediyor diyerek kayıkçı kavgası görüntüsü verip yükseltebilirler faizi:)

Geri adım atma görüntüsü vermekten ve başarısız gözükmekten çekinir siyasiler.

Adamlar döviz fırlayınca çin modeline geçiyoruz tatavası yaptılar ya:)

• Adamlar ne güzel şart koymuş vize diye birşey var biz pasaport var aç kapıyı sok ülkeye adamlar herşeyi sokar yakında böyle giderse.

Maalesef konut, arsa, fabrika ne varsa yabancılara satılıyor. Bizde bu pahalılıktan yakınıyoruz. Daha iyi günlerimiz.

• Adamlar ne güzel şart koymuş vize diye birşey var biz pasaport var aç kapıyı sok ülkeye adamlar herşeyi sokar yakında böyle giderse.

Azerbaycan ve Gürcistan vizesiz hatta çipli kimlikle geçiliyor hocam bize de onda sorun yok ama Bulgar Yunan elini kolunu sallayarak girerken bize vize sorulması çok büyük rezillik

• Maalesef konut, arsa, fabrika ne varsa yabancılara satılıyor. Bizde bu pahalılıktan yakınıyoruz. Daha iyi günlerimiz.

Çok güzel söylediniz o zaman bu iş ülkeyi parsel parsel satmak değil mi. Trakya Doğu karadeniz Akdeniz antalya limanını 2047 ye kadar katara bedelsiz vermeye hazırlanıyor noluyoruz.

• Azerbaycan ve Gürcistan vizesiz hatta çipli kimlikle geçiliyor hocam bize de onda sorun yok ama Bulgar Yunan elini kolunu sallayarak girerken bize vize sorulması çok büyük rezillik

Hocam şu durum olmadan önce çipli kimlikle geçmesi normal dolar fırlayınca ne olduda akın ettiler akıllarına öylemi geldi bedava ülke konumuna düşmeden önce kapımızı çalmazlardı benimde tutulduğum bu nerdelerdi bu zamana kadar.

• İnşallah dediğiniz çıkar hocam ama bunların kafasında belirlediği bir dolar kuru var. O kuru yakalamadan durmayacaklar sanırım.

• İnşallah dediğiniz çıkar hocam ama bunların kafasında belirlediği bir dolar kuru var. O kuru yakalamadan durmayacaklar sanırım.

Yok hocam bunlar başarısızlığın kılıfı. İhracat için dolar yükseltiliyormuş bilmem ne tamamen zırva Bugün dolar 8-9 tl olacak faizi 200 puan düşürün tek şart bu deseler 12.Cumhurbaşkanına direkt kabul eder merak etmeyin.

• Az önce bime girdim ve bimin kendi ayçiçek yağının 120 lira olduğunu gördüm.

Bu ay başında 90 liraydı sonra 100 oldu şimdi de 120 olmuş. Enflasyona gelince %3.5