Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu forumu gerçekten seviyorum. Yarışmasıyla, bilgi aktarımıyla, konu dışı sohbetiyle, v.s. Kendi kişisel düşüncelerimi dilim döndüğünce, basitçe anlatmaya çalıştım. Kırdığım, üzdüğüm kişiler varsa affola. Herkese iyi geceler.

• Şehidin biri de aynı bini de aynı benim için. Bae 15 temmuz da onlarca şehidin sorumlusu ise Rusya da el bab da onlarca askerimizi şehit etti. ABD silah desteği verdiği pkk aracılığı ile dolaylı olarak 40 bin şehidin sorumlusu. Nasıl olacak? Hepsi ile keselim mi ilişkiyi? Hocam devlet yönetmek çok enteresan bir şey ya. Biz yazıyoruz Çiziyoruz ama bizim dediğimiz gibi olmuyor işte.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Konuları birbirine çarpıtmadan İslami açıdan bir ölçüt yazayım....

Ticari ilişkiler açısından....

Yedi Cihan Serveri Hz. Muhammed Mustafa s.a.v buyuruyor ki;

Sizden olmayanlarla ticaret yapın alışverişler yapın ama asla dost olmayın. Bu sizin için en hayırlısıdır.

• Muhalefet böyle bir şey yapsa aynısını demeyeceğinize ben şahsen eminim şurada az çok sizi tanıdıysam 😂

Az çok değil hiç tanımamışsın beni. Muhalefet dediğin cephenin başında ki zat önce fındığın nerde yetiştiğini öğrensin sonra devlet işlerinde düşünürüz onu 😂

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Şehidin biri de aynı bini de aynı benim için. Bae 15 temmuz da onlarca şehidin sorumlusu ise Rusya da el bab da onlarca askerimizi şehit etti. ABD silah desteği verdiği pkk aracılığı ile dolaylı olarak 40 bin şehidin sorumlusu. Nasıl olacak? Hepsi ile keselim mi ilişkiyi? Hocam devlet yönetmek çok enteresan bir şey ya. Biz yazıyoruz Çiziyoruz ama bizim dediğimiz gibi olmuyor işte.

Haklısınız hocam ne diyeyim.

Ben 33 şehidi hiç unutmayacağım.

Kuru bir özür bile dilemediler. Gerçi dileseler ne olur ama dilemediler bile.

Olmamanız gereken yerdeydiniz dediler.

Hiç unutmayacağım.

• Devlet olmak yeri geldiği zaman kan kusup kızılcık şerbeti içtim demektir

• a8dd69a628bc2b1caa8e802452b7cf7d.jpeg

Kitap okuyun ve okutun elbette sözüm yok ama burada sağlam bir demogoji yapılmış. Boşaltım sistemi sağlıklı çalışan standart bir bireyin bir gün içinde defalarca tuvalete gittiğini düşünürsek tuvalet kağıdı zammını takip etmesi çok olağan. Ayrıca olayın ikinci boyutu, takip edilen kağıt fiyatları değil türevi bir ürün olan tuvalet kağıdı fiyatları. Tıpkı una zam gelince nasıl uluslararası borsada buğday fiyatlarını takip etmiyorsak aynı şey.

Kağıt zammı illa tartışılacaksa test kitapları üzerinden tartışılsın. Gençlerin geleceğini belirlediği lise ve üniversiteye hazırlık kitapları 3 haneli fiyatlara ulaşmış. Bu ülkenin gençlerine yazık değil mi? Gençlerin tek derdi dersleri olması gerekirken birde onları bu pahalı fiyatlarla muhattap ediyoruz.

Neyse çokta uzatmaya gerek yok, iyi geceler cümleten.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Az çok değil hiç tanımamışsın beni. Muhalefet dediğin cephenin başında ki zat önce fındığın nerde yetiştiğini öğrensin sonra devlet işlerinde düşünürüz onu 😂

Konu o değil. Muhalefet bae ile anlaşma yapalım deseydi siz hiç devlet mevlet demeyecektiniz 15 temmuz şehitlerimizin kanı yerde kaldı,elleri üzerinizde olsun bae ile anlaşma mı yapılır bir sürü yazılar yazacaktınız. Taraf olduğunuz kısım yapınca devlet yeri geldiğinde düşman ile işbirliği yapar oluyor. Tutarsızlık var ortada. Yanlışa yanlış demek lazım. Ne olursa olsun taraf. İnsanlar demediği için özellikle son 5 yıldır ülke her gün geri gidiyor.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Bir siyaset konusu açsın yönetim. Konu dışının eski halini istiyorum. Siyaset hiç yakışmıyor bu foruma bence. Konuya güzel paylaşım atanlardan da mahrum olmak istemiyorum. Samet  Aytac

Hocam çok uğraştık, yeri geldi ben kaç defa yazdım hatta sildiklerim beni başka yönlerden etiketledi vs vs. Ne yapsak boş ne dersen de birileri burada siyaset konuşuyor, konuşacak ve maalesef sen bulaşma dedikçe yazılacak çizilecek. Ülkemin gündemiyle ilgili okadar çok şey yazmak istiyorum ama ne yeri burası nede dediklerimi anlayacak insanlar fazla sayıda. O yüzden bölge konularında güzel sohbetlere devam hocam en azından oralarda bu tarz muhabbetler dönmüyor, açıkçası bende oraları seviyorum bu özelliği yüzünden

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Hocam çok uğraştık, yeri geldi ben kaç defa yazdım hatta sildiklerim beni başka yönlerden etiketledi vs vs. Ne yapsak boş ne dersen de birileri burada siyaset konuşuyor, konuşacak ve maalesef sen bulaşma dedikçe yazılacak çizilecek. Ülkemin gündemiyle ilgili okadar çok şey yazmak istiyorum ama ne yeri burası nede dediklerimi anlayacak insanlar fazla sayıda. O yüzden bölge konularında güzel sohbetlere devam hocam en azından oralarda bu tarz muhabbetler dönmüyor, açıkçası bende oraları seviyorum bu özelliği yüzünden

Çok fazla birşey istemedim hocam. Alt tarafı yüzlerce konuya ek olarak yeni bir konu açılsın burası eski haline gelsin. Açılan konuda sabahlara kadar seviyeli tartışmalara devam etsinler....

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Çok fazla birşey istemedim hocam. Alt tarafı yüzlerce konuya ek olarak yeni bir konu açılsın burası eski haline gelsin. Açılan konuda sabahlara kadar seviyeli tartışmalara devam etsinler....

değerlendirilir hocam adminler ilgilenecektir., nacizhane yakışmadığı konusunda fikrimi belirttim.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Çok fazla birşey istemedim hocam. Alt tarafı yüzlerce konuya ek olarak yeni bir konu açılsın burası eski haline gelsin. Açılan konuda sabahlara kadar seviyeli tartışmalara devam etsinler....

Birinci mesajınıza saygı duydum ama yukarıdaki mesajınızdan sonra yazmak istedim ,

Sevgili hocam

Bu tür istek ve sübliminal şikayet içeren mesajlarınızı direkt olarak yöneticiler ile dm olarak paylaşırsanız daha iyi olur kanımca.

Böylece konu dışı olarak ayrılmış sayfada , konu dışı yazan arkadaşları da ;

Düzeni bozuyormuşuz gibi ?, bir otorite boşluğu varmış da, onu kullanıyormuşuz gibi ? Lanse etmemiş. Töhmet altında bırakmamış olursunuz.

Yöneticiler zaten gereğini yapıyor.

Bu forumda herkesin okumadığı ,okumak istemediği bir sayfa vardır.

Tırnak içinde, mesajınızda ki ( seviyeli tartışmalarına) kısmını da not ettim.

Siz seviyenizi düşürmeyin hocam.