İç Anadolu Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • O A.b alanının biraz daha doğuda olması lazım Anadoluda Batı illere yaraması için. Bu görüntüde yarayacağı tek yer Iç anadoluda Eskişehirdir. Ve iç egede kütahya

• arkadaslar biraz sabır soğuk aniden gelecek demiştik.evet biran da geliyor suan için cogu sehir merkezlerinde net kar yağışı olamayacak bir hafta boyunca.

15 inden sonraki A.b lerin türkiye sınırlarınin dışına çıkacağını düşünmüyorum. Antalya veya girit belkide kıbrıs civarında a.b oluşacaktır.19 25 arasindaki sistemde.bu sistrm bize esas kar yağışlarını getirecektir.

Yağış ise ozelikle 14 15 16 sinda bircok sehir de iyi olacak. Konyanin toroslara yakin ilceleri karaman ilçeleri 15 i aksam yoğun kar da görecektir. Sivas yozgat yöresinde sehir merkezleri bu tarihte kar görebilir.

1 haftalik süreçte konya il geneli ama toroslar daha cok yozgat nevsehir yöresi karaman toroslar yöresi bir haftada 40 50 kg i görecektir

• arkadaslar biraz sabır soğuk aniden gelecek demiştik.evet biran da geliyor suan için cogu sehir merkezlerinde net kar yağışı olamayacak bir hafta boyunca.

15 inden sonraki A.b lerin türkiye sınırlarınin dışına çıkacağını düşünmüyorum. Antalya veya girit belkide kıbrıs civarında a.b oluşacaktır.19 25 arasindaki sistemde.bu sistrm bize esas kar yağışlarını getirecektir.

Yağış ise ozelikle 14 15 16 sinda bircok sehir de iyi olacak. Konyanin toroslara yakin ilceleri karaman ilçeleri 15 i aksam yoğun kar da görecektir. Sivas yozgat yöresinde sehir merkezleri bu tarihte kar görebilir.

1 haftalik süreçte konya il geneli ama toroslar daha cok yozgat nevsehir yöresi karaman toroslar yöresi bir haftada 40 50 kg i görecektir

Eskişehir nasıl olur?

31 Aralık 2014

Karaman'ın Toroslar bölümü olarak kara gömüleceğiz gibi Kılanlı hocam.

• 18-19 aralık sistemini kuş etmiş modeller 6 ocak 2020 gibi güzel yağış alacaz fakat hepsi yağmur olarak düşecek sonrası da kuş olma yolunda ilerliyor

kesinlikle ama kesinlikle aynı fikirde değilim. kara gömülmeyi beklemiyorum ama çok oynak olan modellere bakıpda bu kadar karalar bağlamayın derim. az kaldı bir kaç gün sonra göreceksiniz.

• kilanli hocam merhaba. Eskişehir 19-20-21 aralıkta 20 mm kar alacak diyor gfs. Bunun artma ihtimali var mı? Gece güncellemesinde yaklaşık 60 mm kar vermişti. Yanlış anlaşılmasın,Sistem böyle gelse öpüp başıma koyarım. Sadece artma ihtimali var mı diye sormak istedim. Hangi şartlarda artabilir yağış?

31 Aralık 2014