Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Saygıdeğer hocalarım ve dostlarım salı günü santimetre değerlendirmesi yapacağım demiştim :D (riskli bir söz oldu) sözümde durururum her şehri değerlendirmesini png haline getirip atıyorum :D (linç yemezssem iyi :D )

Uçurumun kenarında yıkık bir ülke.

• Saygıdeğer hocalarım ve dostlarım salı günü santimetre değerlendirmesi yapacağım demiştim :D (riskli bir söz oldu) sözümde durururum her şehri değerlendirmesini png haline getirip atıyorum :D (linç yemezssem iyi :D )

Dostum hevesini kırmak istemem ama sanki bu iş seni aşar üstadlara bırak

• Dostum hevesini kırmak istemem ama sanki bu iş seni aşar üstadlara bırak

Deneyerek öğrenmesi gerek burası bir nevi okul. Değerli hocalarımız da bizlere bir şeyler öğretiyor. Arkadaş en iyisini yapıyor buna cesaret edebilecek potansiyeli var en azından. Yanlış çıksa bile buna cesaret etmesi çok güzel bir davranış

• Dostum hevesini kırmak istemem ama sanki bu iş seni aşar üstadlara bırak

üstaddan kastın kimse elbette paylaşırlar ama burası bir forum istediğimi atarım ve ayrıca benim bilgimi sen bilemezsin,hocalarım benden bilgili olabilir ama bizde boş değiliz icabında kaç yıl peşinden koştum, kaç yıl tahmin yaptım, çocukken geceleri uyumayıp kar kovaladım,biz bu işe 3 aydır giren sadece meteociel bakarak instagramda sayfa açan bebelerden değiliz haberinizde olsun...

• Deneyerek öğrenmesi gerek burası bir nevi okul. Değerli hocalarımız da bizlere bir şeyler öğretiyor. Arkadaş en iyisini yapıyor buna cesaret edebilecek potansiyeli var en azından. Yanlış çıksa bile buna cesaret etmesi çok güzel bir davranış

boş değiliz.zaten dediğim gibi benim klimatoloji hakkında bilgim oldukça yüksek,hava durumu (meteoroloji hakkında tahminlerimi geliştirmek adına geldim) zaten az çok biliyorum hocalarım benden elbette daha fazla şey biliyordur ama arkadaşın yaptığı yalakalıktan başka bir şey değil en sevmediğim olaydır böyle olaylar,arkadaş üstadlarını beklesin kendi gelişeceğine haydi eyvallah (hocalarıma saygım sonsuzdur)

• ARKADAŞLAR MERHABA HAYIRLI AKŞAMALAR DEĞİŞMEZSE GÖRSEL ŞÖREN OLUR BELKİ YOLLAR TUTAR AMA YİNEDE İYİ KAR ALIRIZ VALLAHİ NE YALAN DİYİM Bİ 5 CM HERHALDE OLUR

Yap yap tabi ama duygusal yaklaşma. Ne diyoruz acak ecek yok meteorolojide duygulara kahinliğe yer yok ^^

• meteroloji sıcaklığı biraz giresun için düsürmüş ama bana göre perşembe akşama doğru giresunda sahilde bile yoğun kar olabilir gibi geliyor bana ve zaten giresunda sıcaklıği bence biraz daha düşürcek meteroloji

• isteyen varsa özel olarak mailden atarım arkadaş üstadlarını beklesin

Buraya atar mısın kardeşim ?

İstisnalar kaideyi bozmaz.

Tahminini merak ediyoruz hepimiz bizi de yorma be tek tek ;)

• Yap yap tabi ama duygusal yaklaşma. Ne diyoruz acak ecek yok meteorolojide duygulara kahinliğe yer yok ^^

yok be hocam ne duygusalı , acek ecek kullanırım ben genelde hiç bir şeyin garantisi yok hayatta.Kahinlikte değil hocam ökten e gelen linçler ve üstadını bekleyen arkadaş gibi kişiler heves bırakmıyor

• yok be hocam ne duygusalı , acek ecek kullanırım ben genelde hiç bir şeyin garantisi yok hayatta.Kahinlikte değil hocam ökten e gelen linçler ve üstadını bekleyen arkadaş gibi kişiler heves bırakmıyor

Hocam takma sen onları boşver. Sen paylaş tahminini biz zevkle okuruz. İstemiyorsa bakmaz, yorum yapmaz biter. Sen tahminini paylaş yeter.

• yok be hocam ne duygusalı , acek ecek kullanırım ben genelde hiç bir şeyin garantisi yok hayatta.Kahinlikte değil hocam ökten e gelen linçler ve üstadını bekleyen arkadaş gibi kişiler heves bırakmıyor

Sen kahine ne bakiyon o twitterda sallayarak takipçi kasıp hatun düşürme derdinde linç felan umrundada değil ^^ Burada linç yiyen kişiler çok oldu zamanında ama onlarda genellikle yazardı yani alttarafı tahmin tutar yada tutmaz :)

• Arkadaşlar yeter be kar tahmini yapmak öyle kolay bir iş değildir ayrıca böyle daha modellerin mutabık olmadığı sistemlerde kimsenin harcı değildir.Bana kimseyi savunmayın okanmeteo sende tahminini yap ben yapma demedim ama kimseye yanlış bilgi verme lüksüne sahip değilsin her cm verdiğin ilin arkadaşındaki hangi modellerin destek verdiğini senden yazmanı istiyorum ayrıca dek yağışlarını nereden bilebilirsin ?

• Arkadaşlar yeter be kar tahmini yapmak öyle kolay bir iş değildir ayrıca böyle daha modellerin mutabık olmadığı sistemlerde kimsenin harcı değildir.Bana kimseyi savunmayın okanmeteo sende tahminini yap ben yapma demedim ama kimseye yanlış bilgi verme lüksüne sahip değilsin her cm verdiğin ilin arkadaşındaki hangi modellerin destek verdiğini senden yazmanı istiyorum ayrıca dek yağışlarını nereden bilebilirsin ?

Arkadaşım benim. Zaten Okan abi burada KENDİ tahminini yayınlamak istemiş. Siz ise olur olmadık yerde iğneleyici söz kullanıyorusunuz nasıl bir tepki vermesini beklerdiniz. Arkadaş 5cm der 10cm çıkar hadi diyelim böyle oldu ne olur yani yanlış tahmin yaptı diye linçleyecek halimiz yok ya. Ki arkadaşın daha nasıl bir bilgiye sahip olup olmadığını bilmeden yanlış bilgi vereceğini düşünüyorsunuz.