Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu arada beşiktaş yaptığında vardan çağrılıp beşiktaşlı oyuncuya direk kırmızı kart gösterilen hareketlere 2 haftadır sarı veriliyor vardan çağrılmıyor bile hakemler. Penaltıları demiyorum bile.

Pjanicin bacağının kırılması mı gerekiyordu?

• Bu arada beşiktaş yaptığında vardan çağrılıp beşiktaşlı oyuncuya direk kırmızı kart gösterilen hareketlere 2 haftadır sarı veriliyor vardan çağrılmıyor bile hakemler. Penaltıları demiyorum bile.

Üstünde ki forma siyah beyaz ise oyna devam yok bişi.. Çok üzücü cidden

Son dakika Mpoku pozisyonu sanırım hocam? Bariz kırmızı kart.

• İyi dilekte ve tavsiyelerde bulunan herkese çok teşekkürler arkadaşlar şükür ki hafif geçiriyorum. Sanırsam semptomlar ve kendini gösterdiği zamanlar değişkenlik gösteriyor bu yüzden net bir saptama yapmak zor. Bende ilk semptomlar Cuma akşamı boğaz ve baş ağrısı ile başladı ilk iki gün üşütmüşümdür diye düşündüm ama dün kuru öksürük de başlayınca işin ciddiyetini anladım. Bugün itibariyle öksürük dahil hiçbir şeyim kalmadı sadece tat duyum zayıfladı o yüzden sordum acaba hastalığın sonlarına mı geliyorum diye. He bu arada aranızda İstanbul Anadolu yakasında oturan varsa Ümraniye Devlet hastanesini hiç denemesin derim çok kötü durumda Cumartesi 50-60 kişilik Pcr sırasını görünce gittiğim gibi geri döndüm dün mecbur özel hastanede yaptırdım testi.

• İyi dilekte ve tavsiyelerde bulunan herkese çok teşekkürler arkadaşlar şükür ki hafif geçiriyorum. Sanırsam semptomlar ve kendini gösterdiği zamanlar değişkenlik gösteriyor bu yüzden net bir saptama yapmak zor. Bende ilk semptomlar Cuma akşamı boğaz ve baş ağrısı ile başladı ilk iki gün üşütmüşümdür diye düşündüm ama dün kuru öksürük de başlayınca işin ciddiyetini anladım. Bugün itibariyle öksürük dahil hiçbir şeyim kalmadı sadece tat duyum zayıfladı o yüzden sordum acaba hastalığın sonlarına mı geliyorum diye. He bu arada aranızda İstanbul Anadolu yakasında oturan varsa Ümraniye Devlet hastanesini hiç denemesin derim çok kötü durumda Cumartesi 50-60 kişilik Pcr sırasını görünce gittiğim gibi geri döndüm dün mecbur özel hastanede yaptırdım testi.

Evet o hastane çok kalabalık ama çok iyi cerrahları vardır. Babam bir kaç sene önce beyin kanamasi geçirmişti ismini hatırlayamıyorum çok iyi bir beyin ccerrahi doktorunun ilk mudahalesi hayatının kurtulmasına sebep oldu önce Allah'ın takdiri elbet robotik ameliyat Anadolu yakasinda ilk Ümraniye eğitim araştırma Hastanesi'nde yapıldı diye biliyorum.Bu da ek bilgi olsun tekrar geçmiş olsun.

• Ben iki doz çin aşısı oldum 3. Doz olmaya korkuyorum bir türlü cesaret edemedim ikinci doz yan etkisi çok uzun sürdü özellikle sırt ağrısı ve öksürük bir ay sürdü şimdi 3. Doza hiç cesaretim yok kafam çok karışık benim.

• Herkese geçmiş olsun. Son dönemde özellikle okullarda çok yayıldığını duydum öğretmen tanıdıklarımdan. Hatta bir sınıfı karantinada.

Bazı akademisyenler ise üniversitelerde de durumun kötüye gittiğini söylüyor.

Bu arada tat koku kaybı sormuşsunuz. Ben delta geçirdim. Ben de tat koku kaybı olmadı. Ama aynı evdeki ailemde tat koku kaybı oldu.

Ben yoğun kas ağrıları ve siddetli baş ağrısı çekmiştim. Normalde sinuziti olan ve ağrı çeken hatta ameliyat olan biriyim. O ağrı cidden farklıydı.

Biontech 2. dozdan 3 hafta sonra yakalamıştım.Halsizlik ve yorgunluk diğer ağrılardan uzun sürmüştü.

• Bugün Final sınavım vardı. Okul o kadar dolu ki bahçede oturulacak yer yoktu. Okulda bugün corona vakası görülmüş. Yarın sınava gidip gitmeyeceğimiz belli değil. :( İlerleyen saatlerde açıklama yapılması bekleniyormuş.

• 3.doz aşı olacak arkadaşlara bilgi amaçlı yazıyorum. 3.doz mrna aşısını geçtiğimiz hafta perşembe oldum bir kaç gün halsizlik ve kol ağrısı oldu ayraten hâlâ kolumda hâlâ batma var koltuk altına doğru, vurulan arkadaşlarım da aynısı söyledi.

Hocam bugün Göztepe şehir Hastanesi'nde minimum 500 kişi lik sıra bekledim 50-60 çıtır

• Çalıştığımız fabrika da aşılama oranları yüksek olmasına rağmen, pozitif vakalar yükseliyor

Çok dikkatli olmak gerekiyor

Aytac hocam çok geçmiş olsun

Teşekkürler. Ben dün gece eklem yerlerimdeki felaket agri ile gittim. Doktor sana teste gerek yok, geniz akintin var usutmussun dedi. Ben israr edince test yaptilar. Sonuc pozitif :(