İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • YIlbaşında sistem gelmesi olasılığı var, lodos arkası hızlı bir giriş olabilir , ortam müsait ,iler ki güncellemelerde bu sistemi görmeye devam edeceğimizi düşünüyorum, karlı bir yılbaşı ve ocağın ilk haftasını kaplayacak bir sistem söz konusu..

• YIlbaşında sistem gelmesi olasılığı var, lodos arkası hızlı bir giriş olabilir , ortam müsait ,iler ki güncellemelerde bu sistemi görmeye devam edeceğimizi düşünüyorum, karlı bir yılbaşı ve ocağın ilk haftasını kaplayacak bir sistem söz konusu..

izmir merkez e kar yagma olasılıgı var mı ?

• İzmir'den sonra Bozdoğan cennet gibi geldi kar seviyorsanız mutlaka kar yağan bir yere taşının hayata bakışınız bile değişiyor. Burasıya galiba başalan diyorlar gittiğimde geç vakitti karlar biraz erimişti ama iyiydi yine. Gelecek sistem bizede yararmı?

• İzmir'den sonra Bozdoğan cennet gibi geldi kar seviyorsanız mutlaka kar yağan bir yere taşının hayata bakışınız bile değişiyor. Burasıya galiba başalan diyorlar gittiğimde geç vakitti karlar biraz erimişti ama iyiydi yine. Gelecek sistem bizede yararmı?

İstanbuldan izmire taşınmak hata ettik sanırım :D

Bende Bozdoğan'ın bir köyünde oturuyorum 2 gün önce ince bir örtü bırakmıştı ama Başalan, Yeşilçam gibi köylere güzel kar yağmış.Şu an yılbaşı sistemine göre güzel kar alacakmışız gibi duruyor ama tam soğuklar kar bırakacakken her sistemde olduğu gibi iç bölgelere kaymasından korkuyorum.Şöyle ovalar ve dağlar güzel bir örtüye bürünürse fotoğraf yollarım :)

• Gfs kontrolde 1 Ocak gibi Antalya'nın batısında siklon var ve İzmir yine yağış alması gerekirken sırf kar yağmasin diye kuru soğukta kalıyor şaka gibi memleket :P

• Gfs kontrolde 1 Ocak gibi Antalya'nın batısında siklon var ve İzmir yine yağış alması gerekirken sırf kar yağmasin diye kuru soğukta kalıyor şaka gibi memleket :P

Hocam soğuklar gelsinde yağış konuşmak için var daha

• Ana fikir güzel olsun yeter siklon ve yağış son gün bile değişiyor zaten artık. Karlı yılbaşı ihtimali heyecan verici hele 31 Aralık akşamı yağması şahsen büyük hayallerimden biri bakalım olacak mı :) .

• Bende Bozdoğan'ın bir köyünde oturuyorum 2 gün önce ince bir örtü bırakmıştı ama Başalan, Yeşilçam gibi köylere güzel kar yağmış.Şu an yılbaşı sistemine göre güzel kar alacakmışız gibi duruyor ama tam soğuklar kar bırakacakken her sistemde olduğu gibi iç bölgelere kaymasından korkuyorum.Şöyle ovalar ve dağlar güzel bir örtüye bürünürse fotoğraf yollarım :)

Bende Bozdoğan'ın bir köyünde oturuyorum 2 gün önce ince bir örtü bırakmıştı ama Başalan, Yeşilçam gibi köylere güzel kar yağmış.Şu an yılbaşı sistemine göre güzel kar alacakmışız gibi duruyor ama tam soğuklar kar bırakacakken her sistemde olduğu gibi iç bölgelere kaymasından korkuyorum.Şöyle ovalar ve dağlar güzel bir örtüye bürünürse fotoğraf yollarım :)

İzmir'den sonra bu civarın her yeri ayrı güzel geliyor insana. Zaten bu bölgenin hava olayları tam kestirilebilir değil mgm vs birebir tahmin veremez diye düşünüyorum. Anca radar takibi bizim işimize gelir. İçime doğuyor baya kar alıcaz bu kış inş. 🙂

• İstanbuldan izmire taşınmak hata ettik sanırım :D

Edirne tarafını ben çok beğendim İstanbul'un. İstanbul'a gene yağıyor ama İzmirde belirli bölgelerde havada görüyorduk. Bence hata olmuş 😄 İmkan varsa Siz oralarıda terk edin Aydın'ın yüksek ilçelerine taşının derim. Bizim burayı tavsiye ederim iyi su bedava Madran dağı saolsun .

• Çok guzel senaryolar var gfs de tam kıyı ege sinoptikleri 3 senaryo yoğun kar veriyor 6-7 senaryo kar veriyor gerçekten veriyor Kazım kardesim aklıma geldi simdi ^^