Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Maasinizi dolar mı alıyorsunuz diyenler fiyat artışlarını goruyorsunizdur umarım Turk Lirası değerli olsa mesela dolar karşısında en azından 5 lira olsa ne kadar rahat bir yaşamamız olurdu iğneden ipliğe herşey dolar ve euro bunu anlamayan kafalara soyluyorum.

• Elektrikli araçlar tam dolumda ne kadar kilometre ortalama yol menzil ediyor?

• Elektrikli araçlar tam dolumda ne kadar kilometre ortalama yol menzil ediyor?

Hocam bendeki hibrit. yani benzinli ve elektirkli. Normal hızda 70-90km de bazen 120km nin 40 km sini elektirikte gidiyorum. Ayrıca yurtdışındaki modellerde tam elektirik modunda 42mil yapıyormuş. ama TR ye bu bataryaları getirmiyorlar.

• Hanım , lazım olur diye 25 ekimde çeyrek altın almış 927 tl ye .

Şimdi 1550 tl.

İş arkadaşım 13 pro max alacaktı. Baktı baktı vazgeçti. Satışın kapatılmasından bir gün önce ikna ettim. 17 bine sipariş verdi.

Telefon eline bu hafta ulaşacak. Daha eline gelmeden 32 bin oldu.

Aylık değişimlerin bu kadar hızlı olması çok korkutucu.

Pahalı diye almadığın şey , yarın daha pahalı.

İşin içinden çıkılmıyor.

• Babamın güncel olarak bir telefon ihtiyacı olmamasına rağmen, elindeki telefonun artık iyice kötü duruma gelmesiyle beraber bundan 6 ay sonrasını düşünerek ona bir telefon aldık. Şansa gerçekten hem telefonun kendi fiyatı ve kupon kullanımıyla beraber dolar bazında avantajlı bir fiyata mal ettik. Maalesef ev ekonomisi şartlarıyla bu tarz işte kendimizce önlemler almaya çalışıyoruz. Ortam gerçekten zorlu, Allah herkesin yardımcısı olsun.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Böyle giderse eğer 1 ay sonra daha kötü manzaralar ile karşılaşacağız

• Bende honda civic yeni kasanın sıfırını takip ediyorum. Ama fiyatlara yetişmek mümkün değil her marka ve model de olduğu gibi.

Geçen ay 13 kasım da satışa çıktığında ful paketi lpgsiz olanı 432 bindi, 2 gün önce 607 bin şimdi sizin mesajı görünce tekrar baktım 668 bin lira olmuş.

1 milyona koşuyor hızla orta segment bir araba.

• Bende honda civic yeni kasanın sıfırını takip ediyorum. Ama fiyatlara yetişmek mümkün değil her marka ve model de olduğu gibi.

Geçen ay 13 kasım da satışa çıktığında ful paketi lpgsiz olanı 432 bindi, 2 gün önce 607 bin şimdi sizin mesajı görünce tekrar baktım 668 bin lira olmuş.

1 milyona koşuyor hızla orta segment bir araba.

Aynı araçların birde yurt dışı fiyatlarına bakın küçük dilinizi yutarsınız. Mesela RAW4 en üst paket Amerika'da 36500 usd. Burada yaklaşık 85.000 usd:( Bundan sonra dünyayı imrenerek izleyeceğiz mağlesef

• Aynı araçların birde yurt dışı fiyatlarına bakın küçük dilinizi yutarsınız. Mesela RAW4 en üst paket Amerika'da 36500 usd. Burada yaklaşık 85.000 usd:( Bundan sonra dünyayı imrenerek izleyeceğiz mağlesef

Geçen bir haber kanalında almanyada bir galeriye gitmişler, 2017 model aracı bir asgari ücretli normal borçlanarak rahatlıkla alabiliyormuş 20.000 eurolarda. Bizim burada tabi o araç milyonu geçiyor.

Zaten daha düşük modelli fiyatları malum, 1 yıl çalışarak alabiliyorlarmış rahatlıkla. Zaten gelen gurbetçi yakınlarımız, tanıdıklarımızdan da görebiliyoruz.

• Umarız doğru değildir.

Bergamada değilim tam ulaşamadım bilgilere ama hayatını kaybeden kişilerinde olduğu söylendi (aslını bilmiyorum) Bergama devlet hastanesi acil servisi boşaltılmış ,bir patlama mevcut geniş alanda duyulmuş göçükde meydana geldimi bilmiyorum vardiya'da 300 kişi olduğu söylendi.