Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Çok değil 2-3 seneye kadar 25 liraya giderdim Adapazarına, şimdi 70 lira olmuş. Öğrenciler ne yapıyor şu an hiç bilmiyorum. Allah kolaylık versin.

2-3 sene önce Cuma günleri ilave sefer yapmaktan anamız ağlardı. Sakarya üniversitesinde okuyan ne kadar İstanbullu öğrenci varsa İstanbula akardı. Şimdi işi olan gidiyor. Parası olan bile gitmiyor. Kyk da pineklemeye devam

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Elbet bu devran dönecek bu şekilde zaten gitmez. 2022 yılını çok merak ediyorum. Bu şekilde yönetime devam edilirse herseyi geç iktidar'da kendine sıkıyor. Ya nasip ya sabır.

• Kur malesef artmaya devam edecek gibi hocam. zam fırtınası da keza. İnşallah kontrol altına alınır ücretler ezilmez.

Birde vergiler kaldırılmış dedi bir kac arkadaş, bunlar kalkınca 4250 nin üzerine ekstra katkı sağlayacak mı? Yoksa bu vergilerin kalkmış haliyle mi 4250 lira oldu?

O vergiler iş vereni ilgilendiriyor işciyi degil olumlu birsey yani. Arkadaşda aciklamiş ücrete yansıma durumu yok yani.

• Abi İstanbul'dan geliyorum 36.5Tl diyorum sana. :D :D

Ada treni gebzeden kalkıyor. Hızlı tren de Arifiye de bırakıyor. Allah yardımcın olsun kardeşim vallaha ne diyim

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Asgari ücretin reel değerine 1 ay sonra bakmak lazım. Yılbaşından sonra elektirik,doğalgaz, market zamlarından sonra bakalım kaç dolara düşecek?Sonuçta bu rakam çalışanların eline 1 şubatta geçecek. O zaman reel olarak ne kadar ettiğine bakarız.

Einmal editiert, zuletzt von hakan3434 ()

• Hep aynı oyunlar.. Rezil bir şekilde yönetilen ekonominin üstünü böyle bir zamla örttüler bence. Bunu anlamak için Özgür Demirtaş olmaya gerek yok. Bu verilen zam Ocak ayı bitmeden çoktan insanların cebinden alınmış olacak. Koskoca ülkenin cumhurbaşkanı çıkmış hâlâ dolarla mı maaş alıyorsunuz geyiği yapıyor. Bu adamın bu söylediklerine ciddi şekilde inanan bir kesim var ne yazık ki. Asgari ücreti 4250 lira yaptık daha ne istiyorsunuz der gibi. Ben bu ülkede uzun yıllardır yapılan asgari ücretin hiçbir şekilde halkın cebinde kaldığını görmedim. Bu saatten sonra mevcut iktidarla ekonomi, yargı, eğitim, sağlık hiçbir şekilde düzelmez. Çünkü liyakat namına hiçbir şey yok, dün fetullah ile poz veren adam bugün maliye bakanı ve inşallah maşallah ile ekonomi yönetiyor. Seçim haberinin verilmesi bile dövizin düşmesine önemli katkı sağlayacaktır.

"Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız." -M.Kemal ATATÜRK

• aga bu tv de sağ alttaki dolarla altın fiyatlarını hacının biri zikirmatiğe bağladı heralde saniye de ikişer ikişer artıyor mübarek 😂

• Yeni asgari ücretin bir işçi için iş verene maliyeti: 5875 Lira.

Umarım işsizlik patlamaz :(3232

işsizlik tabiki patlayacak. her yer mülteci dolu. işveren 5875 tl ödemektense yarı fiyatına suriyeli ve türkmen çalıştırır. Zaten çalıştırıyorlarda.

Einmal editiert, zuletzt von hakan3434 ()

• Hep aynı oyunlar.. Rezil bir şekilde yönetilen ekonominin üstünü böyle bir zamla örttüler bence. Bunu anlamak için Özgür Demirtaş olmaya gerek yok. Bu verilen zam Ocak ayı bitmeden çoktan insanların cebinden alınmış olacak. Koskoca ülkenin cumhurbaşkanı çıkmış hâlâ dolarla mı maaş alıyorsunuz geyiği yapıyor. Bu adamın bu söylediklerine ciddi şekilde inanan bir kesim var ne yazık ki. Asgari ücreti 4250 lira yaptık daha ne istiyorsunuz der gibi. Ben bu ülkede uzun yıllardır yapılan asgari ücretin hiçbir şekilde halkın cebinde kaldığını görmedim. Bu saatten sonra mevcut iktidarla ekonomi, yargı, eğitim, sağlık hiçbir şekilde düzelmez. Çünkü liyakat namına hiçbir şey yok, dün fetullah ile poz veren adam bugün maliye bakanı ve inşallah maşallah ile ekonomi yönetiyor. Seçim haberinin verilmesi bile dövizin düşmesine önemli katkı sağlayacaktır.

Ben inanıyorum kardeşim. Ne demek istiyorsun şimdi sen bana bir açar mısın?

• Ben inanıyorum kardeşim. Ne demek istiyorsun şimdi sen bana bir açar mısın?

Dolarla ilgili konuşmalarına ben bu adamın kendisinin dahi inanmadığını inanıyorum. Çünkü ne dediyse hep tersi oldu, bunun izaha gerek olmadığını düşünüyorum. Ekonomi orada, iktisat bilimi orada.

"Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız." -M.Kemal ATATÜRK

• Dolarla ilgili konuşmalarına ben bu adamın kendisinin dahi inanmadığını inanıyorum. Çünkü ne dediyse hep tersi oldu, bunun izaha gerek olmadığını düşünüyorum. Ekonomi orada, iktisat bilimi orada.

Bu adamın bu söylediklerine ciddi şekilde inanan bir kesim var demişsin ya güzel kardeşim. Bu söyleminle ne demek istediğini açabilir misin rica etsem?

• Bu adamın bu söylediklerine ciddi şekilde inanan bir kesim var demişsin ya güzel kardeşim. Bu söyleminle ne demek istediğini açabilir misin rica etsem?

Anlamadığınız kısım nedir? Bu adamın dedikleriyle ve olanlarla ilgili birbirini tutan bir şey var mı? Kendisinin dahi inanmadığı şeylere inanan kesimi kastederek söylüyorum. Tutup da adamın dediklerine inanan kesimi aşağılama gibi bir komplekse girmiyorum yani.