İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gece modeli bize gosterdi ki fazla soguk fazla kar diye bise yok.Sogugun siddetinden ziyade sogun nereye indigi ve bize nasil geldigi herseyden onemli -8 gelir 100 cm kar birakir -14 girer 20 cm zor birakir.Ve ben cok iyi biliyorum ki -8 de yagacak yogun ve cepheli kar -14 un karindan daha zevkli olur.Kar dedigin lapa lapa ve yere dogru dik yagacak! Rüzgarda ucar gibi diil.

• Gece modeli bize gosterdi ki fazla soguk fazla kar diye bise yok.Sogugun siddetinden ziyade sogun nereye indigi ve bize nasil geldigi herseyden onemli -8 gelir 100 cm kar birakir -14 girer 20 cm zor birakir.Ve ben cok iyi biliyorum ki -8 de yagacak yogun ve cepheli kar -14 un karindan daha zevkli olur.Kar dedigin lapa lapa ve yere dogru dik yagacak! Rüzgarda ucar gibi diil.

Balkanlar yeterince soğuk ve Karayel esmediği veya Sibirya yerden soğumayla gelmediği sürece -8 ile kar zor hatta poyraz yıldız eserse -10 la bile zor -12 lazım en azından poyraz yıldıza örtü için

• Yarın ( Perşembe ) Günü istanbulun bir kaç ilçesinde kar yağışları görülür büyük ihtimal fakat tutma ihtimalı yok. Ay sonuna doğru ki sisteme güvencem hiç yok bence bir kar birikintisi bile olmayacak bu ay istanbulda.

• istanbul kıyıları sınırda kalır birikim olmaz ama iç kesimler kara gömülür

açıklama yapar mısın ? neye göre kıyılar sınırda kalır? hangi veriye dayanarak bunu söyledin ? açıklama bekliyorum senden ?

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Aslında GFS sistemi 20-30 saat örselese de 3 gündür fikir olarak neredeyse hiçbir şey değişmedi. Sıcaklık her ilçede kar yapacak ama çoğu yerde birikim yapmayacak cinsten. Birkaç derece daha indiği halde olacakları düşünemiyorum. Takipteyiz bakalım.

• bu cografyada hava saatlik bile degisiyor ben Cok gordum kisin gelen lodosla kisa kollu ile gezerken aksam camdan bakip lapa lapa kar yagdigini

Ne güzel zamanlardı gündüz 20'li değerlerden bir anda karayel ile tipi şeklinde kar yağması lodos arkası karı bile özledim 4 sene oldu.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Şuan rüzgârın hakareti ile camdan gelen uğultu sesi ve yoğun sprey yağış çok güzel. Biraz önce Üsküdar sahildeydim yoğun sprey yağış ve rüzgardan gözlerimi açamadım. Ellerimin üşüyeğini bildiğim için eldiven giymiştim. Size tavsiyem evden çıkacaklara eldiven giyin. :hfyeni (29):

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Şuan rüzgârın hakareti ile camdan gelen uğultu sesi ve yoğun sprey yağış çok güzel. Biraz önce Üsküdar sahildeydim yoğun sprey yağış ve rüzgardan gözlerimi açamadım. Ellerimin üşüyeğini bildiğim için eldiven giymiştim. Size tavsiyem evden çıkacaklara eldiven giyin. :hfyeni (29):

Bere atkı eldiven sezonunu bugün resmi olarak açalım mı hocam