İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu gelen soguklar diyagramlarin da yan cizmeye baslayarak gosterdigi gibi allem edip kallem edip azcik soguk varken yagisi kesip yagis varken de o az sogugu da vermeyip kenarindan kosesinden kara el sallatirirsa hepimiz siyirtiriz bu gidisle ki suan da gorunen goruntuye gore istanbullular olarak kara bursa bilecik tepelerinden aydos tepesinden kocaeli tepeleri ve batikaradenize dogru elveda diyecegiz

Bu ilk defa olmuyor
    2017 Sonrası , çoğu sistem ilk görüntüsünden sonra tabiri caizse kuş oldu :)
    Beklentiye girmeden sessizce takip ediyorum, gelirse sevinirim, gelmezse İstanbulun kar ayı Ocak derim :D

• Şuanki deyler neden Anadolu yakasına yağış bırakıyor da Avrupa yakası boş

Rüzgar da uygun poyraz mgm ye göre kütlelerin yönü kuzeydoğu güneybatılı Avrupa yakasınada uğraması lazım

Bu arada Çatalca radar sahasında istisna var kütle istasyon yapmış 34.4 mm yağış almış anlık

• 2021 13/18 Şubat Tulpar sistemi ile ilgili video hazırladım. :hfyeni (29): :/8103* hava-kars323 uzays3271653126

Güzel bir video oldu, aşırı özlem içerir dikkat! :) uzays3271653126 İyi seyirler şimdiden herkese. Umarım bu senede buna benzer hatta daha güzel sistemleri alırız.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• 2021 13/18 Şubat Tulpar sistemi ile ilgili video hazırladım. :hfyeni (29): :/8103* hava-kars323 uzays3271653126

Güzel bir video oldu, aşırı özlem içerir dikkat! :) uzays3271653126 İyi seyirler şimdiden herkese. Umarım bu senede buna benzer hatta daha güzel sistemleri alırız.

Kardeşim video süper de şu yolları açan kepçelere ayar oluyorum onlar da görevini yapıyor adamlar emir kulu ama keşke her asfaltı her yeri vs bembeyaz görebilsek kar vıcık vıcık değil yolda bile katır kutur olmalı Kar severler bu seslerin ne olduğunu anlar vıcık vıcık karda ayak ta çok kayar

• Kardeşim video süper de şu yolları açan kepçelere ayar oluyorum onlar da görevini yapıyor adamlar emir kulu ama keşke her asfaltı her yeri vs bembeyaz görebilsek kar vıcık vıcık değil yolda bile katır kutur olmalı Kar severler bu seslerin ne olduğunu anlar vıcık vıcık karda ayak ta çok kayar

Gündüz saatlerinde dediğin gibi bir durum oluşuyor aynen. Ama akşam saatlerinde sıcaklığın daha da düşmesi ile yollara kar küreme araçları da etki etmiyor. :hfyeni (29):

forum.havaforum.com/attachment/122508/

Hiç kusra bakma özlem filan içermiyor benim konumum için. Arabanın üstünde bile kar yokken yürüyerek 5 dk mesafedeki yerde 15 cm vardı. Gözlerimle görmesem asla inanmayacağım bir şansızlıktı.

Ordaki bmw gibi hayatım batmışım çıkamıyorum.. :D :D Eline sağlık çok güzel olmuş :hfyeni (29):

• Hiç kusra bakma özlem filan içermiyor benim konumum için. Arabanın üstünde bile kar yokken yürüyerek 5 dk mesafedeki yerde 15 cm vardı. Gözlerimle görmesem asla inanmayacağım bir şansızlıktı.

Maalesef ki kıyı kesimler için özellikle de sahil için iyi bir sistem değildi katılıyorum ama 2017 den sonra gelen en iyi sistemdi. Saatlikte olsa sahilde de 5-10cm arası örtü oluşmuştu diye hatırlıyorum. Çok ufak rakım farkında bile büyük uçurumlar vardı Tulpar sisteminde.

Ben bu sisteme Ümraniye sistemi diyorum😂

• Maalesef ki kıyı kesimler için özellikle de sahil için iyi bir sistem değildi katılıyorum ama 2017 den sonra gelen en iyi sistemdi. Saatlikte olsa sahilde de 5-10cm arası örtü oluşmuştu diye hatırlıyorum. Çok ufak rakım farkında bile büyük uçurumlar vardı Tulpar sisteminde.

Sahilde yerde örtü yoktu ta ki dekler vurana kadar.

Benim konumumda da aynı şekil görüntüler oluşmuştu uzun zaman sonra güzel örtü yakalamıştık görüntüler için teşekkür ederim. :)

• berkay böyle cizip anlattığın için çok teşekkür tam olarak beklentim buydu şimdi siz yazıyorsunuz iskandinavya şöyle azor böyle anlayan var anlamayan var

• Maalesef ki kıyı kesimler için özellikle de sahil için iyi bir sistem değildi katılıyorum ama 2017 den sonra gelen en iyi sistemdi. Saatlikte olsa sahilde de 5-10cm arası örtü oluşmuştu diye hatırlıyorum. Çok ufak rakım farkında bile büyük uçurumlar vardı Tulpar sisteminde.

Sistem yagis olarak cok iyiydi ama kar yagisi hafifledigi anda kiyi kesimlerde erimeler basliyordu ama yine de aksam saatlerinde kar guzel tutmustu 2019 subattan sonraki en iyi sistemdi bana gore

• Endekslere göre sistem epey bir karışık hal alacak gibi ilkin bize gelecek sonra batıya kaçacak en son yine bize verecek tabi buna dirayetli olan ayakta kalacak olamayan dövünecek model konusunda :)

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.