Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • GabelBerg10 1-1 Aynı şeyleri yaşıyoruz hocam. Bana mesela 1 yudum portakal acayip dokunuyor süründürüyor ama mandalina,limon bir şey yapmıyor çok farklı bir durum aklım almıyor. Bir de şey çok iyi geldi bana yulaf bildiğimiz lifalif sade yulafı süte koyup yiyince ağrı krampları girdiği zaman kesiyor rahatlatıyor beni. Mecbur doğal çözümlerle kendimizi tedavi ediyoruz tedavisi herkeste net olmayan kronik bir sorun maalesef. Saçma sapan şeyler dokunup,bazı şeyler hiç dokunmuyor anlamıyorum. Yiye yiye öğreniyoruz :)

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Bursa'lı dostlar tahin alacaksanız bir yer söyleyeceğim oradan alın bir daha alabiliyorsanız başka tahin helal olsun diyeceğim bağımlısı oldum :D Susam değil mi ne fark eder diyordum tatlı niyetine sade tahini yiyorum şakasız. Kayhan'da pideli köftecilerin olduğu aranın sonuna gidiyorsunuz sağda tarihi bir bina var mutlaka deneyin derim. Midemde bulantı,yanma problemleri vardı kronik gastrit tahin ile şifasını buldum ilaçlar fayda etmemişti. Mutlaka tahini,helvasını deneyin çok güzel bir dükkan. Öneririm hocalar Narsil  GabelBerg10

adı ne bu tarihi binanın uğraırız belki:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• GabelBerg10 1-1 Aynı şeyleri yaşıyoruz hocam. Bana mesela 1 yudum portakal acayip dokunuyor süründürüyor ama mandalina,limon bir şey yapmıyor çok farklı bir durum aklım almıyor. Bir de şey çok iyi geldi bana yulaf bildiğimiz lifalif sade yulafı süte koyup yiyince ağrı krampları girdiği zaman kesiyor rahatlatıyor beni. Mecbur doğal çözümlerle kendimizi tedavi ediyoruz tedavisi herkeste net olmayan kronik bir sorun maalesef. Saçma sapan şeyler dokunup,bazı şeyler hiç dokunmuyor anlamıyorum. Yiye yiye öğreniyoruz :)

Gerçekten öyle deneme yanılma yoluyla besleniyoruz.Mide yanmam olduğunda yulafı bal tahin laktozsuz ılık sütle karıştırıp tüketiyorum bende.Hem mide yanmamı alıyor hem de doyurucu oluyor.Portakal,mandalina,nar ekşisi,kahvaltılık salça,çikolata,sucuk çok ilginçtir ki yumurta bunlardan kaçıyorum.Limon suyu benim de midemi rahatlatıyor.Haşlanmış tavuk,pirinç pilavı,ev yoğurdu,patates püresi,tavuk suyu çorba bunlarla aram çok iyi.Şu menü 75 yaşında ki dedem de yok Allah yardımcımız olsun :)

Ek olarak sigara kullanıyorsanız bırakmalısınız,aç karına alkol tüketmeyin hatta mümkünse alkol tüketmeyin.Mide zarını tahriş ediyor bu da gastrite iyice davetiye çıkarıyor.

• Tarihi çukurhan tahincisi mi acaba nette biraz baktım tek bulabildiğim o :/

Yok hayır hocam kayhan'da kayhan pidecilerin arasından sona gidiyorsunuz mehmet helvacı tarihi mehmet helvacı adı bu. Google'da görsellerden,haritalardan bakabilirsiniz eski bir tarihi küçük dükkan zaten. Tahini çok lezzetli,helvası da bir o kadar güzel. Narsil

Bu arada sigara,alkol yok hocam şükür o yüzden o konuda sıkıntı yok :)  GabelBerg10

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• sura16 tahine de helvasına da bayılırım mekan ismini tam hatırlamıyorum Nilüfer'de bir balık restaurantın da fırın tahin yemiştim hayatımda yediğim en iyi tahindi diyebilirim.Deniyicem mutlaka.

Sigara bende kullanmıyorum bu artı bir gastrite karşı :)

• sura16 tahine de helvasına da bayılırım mekan ismini tam hatırlamıyorum Nilüfer'de bir balık restaurantın da fırın tahin yemiştim hayatımda yediğim en iyi tahindi diyebilirim.Deniyicem mutlaka.

Sigara bende kullanmıyorum bu artı bir gastrite karşı :)

bende helvayı çok severim, tahin eh meh diyeyim, ama metroyla gidip geliyorum bir gün ineyim davutdede durağında oradan gidip alayım merak ettim, benim kızlarda tahin pekmez hastası:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• bende helvayı çok severim, tahin eh meh diyeyim, ama metroyla gidip geliyorum bir gün ineyim davutdede durağında oradan gidip alayım merak ettim, benim kızlarda tahin pekmez hastası:)

Cevizli mi antep fıstıklı mı :D

Tahin de pekmez de iyidir abi bağışıklık sistemleri güçlü olur günümüzde çocuklara bu tür şeyler yedirmek çok zor.Çocuğun eline çikolata verileceğine tahin pekmezi hatta ballı tahini kaşıklatacaksın tabi zıpır iyice zıpır olur sonunda :)

• Cevizli mi antep fıstıklı mı :D

Tahin de pekmez de iyidir abi bağışıklık sistemleri güçlü olur günümüzde çocuklara bu tür şeyler yedirmek çok zor.Çocuğun eline çikolata verileceğine tahin pekmezi hatta ballı tahini kaşıklatacaksın tabi zıpır iyice zıpır olur sonunda :)

o zaman yandik 2 side hareketli baya artik evi talan ederler:)) elimizden geldigince yaomaya calisiyoruz ama cikolata gofret abur cubur maalesef cocuklardan uzak tutulamiyor oyle yada boyle geliyor onlerine..

Eskiden fistikli severdim ama son zamanlarda kakaolu olana dustum helvada:)