İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Önümüzdeki iki hafta soğuk taraftayız. Ancak görünen o ki kuru soğuk. Yani bal yapmayan arı. Sonrasında ise soğuklar çekilir bekleriz soğuk tarafa geçelim diye. Öyle diye diye kışı bitiririz. Ocak en sert kış ayıdır. Karın en çok yağdığı yağmasının beklendiği aydır. Biz üç beş santim için bekler hale geldik. Eskiden bu tarz sistemlerden her yıl birkaç tane alırdık. Doğma büyüme Pendikliyim. Çocukluğumdan çok iyi hatırlıyorum o yılları.

• Tecrübelerime dayanarak sessiz ve temkinli olarak bekledim.

Tecrübe ile sabit yine hüsran .

Sıkıntı yok.

Çok kazık yediğimiz için alışkınız.

Üzülecek bir şey de yok.

Sırada ki gelsin lütfen !

• Rabbim ne eylerse güzel eyler 22 Aralık tan beri bırak kar yağışı NI yağmur yok inşallah bir bakmışsın İstanbul burası dört tarafı deniz buranın iklimini kimse kestiremez sabah bir bakmışsın 10 cm kar boran fırtına biz bu model ler yokken çok şahit olduk

• O Kadar Kapı Ve Ağaç Temizliği Yaptım. Kendimi Kar Yağışına Hazirladım. Ağaclara ledli ışık taktım. Ortamı hazırladım. Çer çöpü temizledim. Yağacak karın zevkini çıkartam dedim. Çok şeymi istedik be usta. Ha söylermisin usta. Ağlamak istiyorum ağlamak :(

• Ulan avcilardan sirf daha cok kar goriym diye sariyer 230 a tasindim yine iyi kotu biseler goruyom ama yakinda istanbulu terketmeyi dusunuyorum eger kar sevdami terkedemezsem.Sirada ki tasinmayi dusundugum yer şile isaköy filan

• Ulan avcilardan sirf daha cok kar goriym diye sariyer 230 a tasindim yine iyi kotu biseler goruyom ama yakinda istanbulu terketmeyi dusunuyorum eger kar sevdami terkedemezsem.Sirada ki tasinmayi dusundugum yer şile isaköy filan

Hocam gidin batı Karadenize kafa rahat

I am not afraid of an army of lions led by a sheep; I am afraid of an army of sheep led by a lion.

• O Kadar Kapı Ve Ağaç Temizliği Yaptım. Kendimi Kar Yağışına Hazirladım. Ağaclara ledli ışık taktım. Ortamı hazırladım. Çer çöpü temizledim. Yağacak karın zevkini çıkartam dedim. Çok şeymi istedik be usta. Ha söylermisin usta. Ağlamak istiyorum ağlamak :(

Ben söylemiştim hocam erken daha diye.

• Yıllarca her sene 4-5 kere kazık yiye yiye alıştım artık.Sistem gelmiyor gibi hazırlamıştım kendimi ümide fazla kapılmamıştım ama ümidimi de yine kesmedim kader yine aynı kader... Bakalım yine en azından önümüzde uzun bir süreç daha var. fazlasın da valla gözüm yok 10-15cm yağsa kafi benim için kar yağışı karda yürüyüş valla bu hayatta zevk aldığım tek şey olabilir... İnşallah sezon bitmeden doğru düzgün sahiller de bile bir ötü yapacak bir sistem görürüz.

:gun_bandana: 2022 MART EFSANESİ :hfyeni (29):

• İstanbulda en yagmurlu ve karli yerlerden birisi tekirdag saraya dogru kuzey bati kose digeri kandiraya dogru kuzey dogu kose gel gor ki oralarda da hayat yok koy gibi yerler.Allahtan bi sariyer beykoz gibi yerler kismen merkezi sayilabilecek gazimizi alan yerler.

• GFS ye güvenmemeyi öğrendiğinizde, hayal kırıklığı olayını çözersiniz.

ECMWF nin onaylamadığı sistemi günlerce heyecanla bekledi insanlar.

Sonuç ecmwf win...

Geçmiş olsun.

Snow Depht / Beylidüzü

Kara Aşık Olmak Delilik Değil bir Sevdadır...

hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333

• 1-2 saat konuya girmedim. Sonra bi bakayım dedim neşem yerine geldi. ^^ Atılan videolar çok komikler :hfyeni (18): İyi bare güldük en azından. GFS'ye gelince ne hali varsa görsün 1/kahkahas23s1 Bu alemde tek kral vardır o da ECMWF'dir :hfyeni (29):

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• 2015 de 3-4 gun kalana kadar sistem agirlikli dogukaradenizindi ne olduysa daha sonra sistem batiya kaydi kaydi kaydi maramaraya ordan istanbula hatta istanbulda da bermudaya oturdu.Simdi ise tersi oldu.Hos tersi olurken bile bati bolgelerimizin yagisi hicbi zaman bi nane olmadi orasi ayri.Edirçöl Tekirçöl ve Kırklarçöle bi çoö daha eklendi İstançöl.