İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (2021 Ocak-2021 Şubat)

• ne belediye nin ne de karayollarının elinde yeteri kadar tuz stogu oldugunu sanmıyorum.

marketler istanbul da sdc 1 hafta açılmassa (stokları tükendiginde sevkiyat yapılamazsa) çok büyük kaos olur.

yıllardır arının yaptıgı balı calıyoruz ve ses cıkarmıyorsa bizi sevdiginden degildir herhalde,

gezegen degişim geçirerek bize ragmen ayakta onca yıldır.

kar yagdıgında üstüne basıp geçmek yerine onu alıp barajlara taşıyacagımız yıllar artık çok yakın.

2 miyon kara taşıtı bir günde 100 kg dan az olmamak kaydıyla 5 tane baraja nakliye yaparsa o barajların seviyesi % 0 dan kaça çıkar ?

• 1 M3 su 100 kg barajlar günde ortalama 1 milyon M3 su dağıtıyor bu da yaklaşık %0.15'e tekabül ediyor yani sizin yaptığınızı yapsak taş çatlasa %0.5 oynar duyduğum en saçma öneri

Düşen bir çığda hiçbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

• cevap yazmaya bıle gerek yok ama sız yazmısınız.elinize saglık.

Bence her aileye o ailedeki nüfus kadar 4 kişiye atıyorum ne kadar su yeterliyse o kadar belirlenmeli cihazlar tarafından su aşımı olursa ne kadar para verirse versin kişi devlet suyu vermemeli ve öbür ay insanlar akıllanıp suyu daha tasarruflu kulllanır kullanımını aşarsa ayın yarısını susuz kalarak cezasını çeker

• vay arkadaş ya sonrasının böyle olacağını bilseydim Ocak ortası sisteminde yağan karlardan alıp buzluğa falan atardım, bu ne böyle ::(3232

Daha iyisi de gelir ümidiyle kıymetini çok fazla bilemedik o günlerin.. Sürekli lodos lodos hem de kış aylarında

• Bence her aileye o ailedeki nüfus kadar 4 kişiye atıyorum ne kadar su yeterliyse o kadar belirlenmeli cihazlar tarafından su aşımı olursa ne kadar para verirse versin kişi devlet suyu vermemeli ve öbür ay insanlar akıllanıp suyu daha tasarruflu kulllanır kullanımını aşarsa ayın yarısını susuz kalarak cezasını çeker

Duyduğum en mantıksız öneri,hem parasını benden alacak,hem de dilediğim kadar kullanamayacağım.Hayırdır ona,böyle bir saçmalık olabilir mi ? Tasarruf yöntemi fikriniz bu olmamalı,sizin dediğiniz şey gerçekleşene kadar düzeltilmesi gereken bin türlü problem var su konusuyla alakalı.Örneğin kaçıran borular yüzünden binlerce m3 su her gün israf oluyor,umumi tuvaletlerdeki rezervuarlar örneğin,akmayan birine şahit olmadım desem yeridir.Tasarruf başlığı olmayan musluklar,çok su tüketen eski beyaz eşyalar vs. ilk önce bu gibi problemlere çözüm aranır,daha sonra parasını ödediği halde tüketicinin suyunu keserler.

Benim aklıma suyun paket halinde satılması geldi mesela,örneğin müstakil bir evde yaşayan biri 200 liralık su paketi alır,içinde bilmemkaç metre küplük su verilir,tüketici ihtiyacı olan kadarını kullanır,fazla geleni şebeke ile ev arasına depo-hidrofor yöntemi kullanarak muhafaza edebilir,kısaca tüketici ihtiyacı olanı kullanır yetmezse daha fazla alır yeterse fazla suyu muhafaza eder,bir sonraki ay 200 liralık değil de 100 liralık paket alır vesaire,vesaire...

• Dün ecmwf ışığı gösterdi demiştim çok şükür bugün gem ve gfs de o ışığı gösterdi. Sırada diğer modeller var inşallah

Uzun yıllardır yorumlarını görüyorum çok pozitif düşünen sinerjisi yüksek olan bi arkadaşsın.2 gündür 30 dereceler gelecek deyip kışı bitirip ağlayanlar vardı ve sen sistem gelecek diye duruşunu hiç bozmadın ve gfs sabah sistemi verdi şu andan itibaren gelmese bile senin duruşunu tebrik etmek lazım

• Duyduğum en mantıksız öneri,hem parasını benden alacak,hem de dilediğim kadar kullanamayacağım.Hayırdır ona,böyle bir saçmalık olabilir mi ? Tasarruf yöntemi fikriniz bu olmamalı,sizin dediğiniz şey gerçekleşene kadar düzeltilmesi gereken bin türlü problem var su konusuyla alakalı.Örneğin kaçıran borular yüzünden binlerce m3 su her gün israf oluyor,umumi tuvaletlerdeki rezervuarlar örneğin,akmayan birine şahit olmadım desem yeridir.Tasarruf başlığı olmayan musluklar,çok su tüketen eski beyaz eşyalar vs. ilk önce bu gibi problemlere çözüm aranır,daha sonra parasını ödediği halde tüketicinin suyunu keserler.

Benim aklıma suyun paket halinde satılması geldi mesela,örneğin müstakil bir evde yaşayan biri 200 liralık su paketi alır,içinde bilmemkaç metre küplük su verilir,tüketici ihtiyacı olan kadarını kullanır,fazla geleni şebeke ile ev arasına depo-hidrofor yöntemi kullanarak muhafaza edebilir,kısaca tüketici ihtiyacı olanı kullanır yetmezse daha fazla alır yeterse fazla suyu muhafaza eder,bir sonraki ay 200 liralık değil de 100 liralık paket alır vesaire,vesaire...

Hocam bizimde Acil olarak Katar gibi Arap ülkelerinin yaptığını yapıp Deniz suyunu içme suyu kalitesine getirecek tesisler kurmalıyız. En azından Bu tesisler ile arıtılan suyu tarımda ve diğer ihtiyaçlar için kullanılmalı. İçme suyu kaynağımızı da mineral bakımdan zengin olan her zaman ki gibi yer altı sularından karşılayabiliriz.

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar 2.3k

• Samet
    2. Replies
      2.3k
      Views
      198k
      2.3k
    3. karasevda55

1. Konu Dışı [Genel Sohbet] 10k

• Interstellar
    2. Replies
      10k
      Views
      457k
      10k
    3. Storm Chaser

1. HF 2021 Yaz Ligi Yarışması 8 (31.07.2021) Genel Yorumlama 17

• Samet
    2. Replies
      17
      Views
      234
      17
    3. Aykut53

1. Deprem Bildirim Konusu 13k

• Gray Cities
    2. Replies
      13k
      Views
      1.1M
      13k
    3. Aykut53

1. İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar 4.7k

• Aytac
    2. Replies
      4.7k
      Views
      607k
      4.7k
    3. agger

1. İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar 11k

• KarTutkusu03
    2. Replies
      11k
      Views
      770k
      11k
    3. HavaMeraklisi2002

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. HF 2021 Yaz Ligi Yarışması 8 (31.07.2021)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      58
    1. HF 2021 Yaz Ligi Yarışması 8 (31.07.2021) Genel Yorumlama 17

• Samet
    2. Replies
      17
      Views
      234
      17