Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • archives-2004-1-22-6-0.png

archives-2004-2-12-18-0.png,

Bu sene, paylaşa paylaşa gelecek bu sistem :):)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• @4 Şubat hocam ne dersin 2004-2017 tarzı bir sistem alabilirmiyiz ocak sonuna doğru?

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• @4 Şubat hocam ne dersin 2004-2017 tarzı bir sistem alabilirmiyiz ocak sonuna doğru?

Valla hocam mjo versini attım. Mjo bir yapıştı mı kolayında vazgeçmez.

Eğer bu veri tutarsa artık yaz kış tahminler daha kolay hale gelir ben 2012 diyorum

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Valla hocam mjo versini attım. Mjo bir yapıştı mı kolayında vazgeçmez.

Eğer bu veri tutarsa artık yaz kış tahminler daha kolay hale gelir ben 2012 diyorum

hocam 2012 ye de kimse hayır demez tabi::) ama insan şöyle 70-80 cm e gömülmek istiyor ya o açıdan kovalıyorum bu 2004 2017 yi:)

• Günaydın Marmaralılar, herkese güzel bir hafta, işi olana hayırlı işler, öğrenci kardeşlerime de iyi dersler diliyorum

• Günaydın. İyi haftalar. Geçen yıl etkili olan o meşhur DEK yağışları ne zaman yağdığını hatırlayamamıştım. Arşivden aradım ama tabi bir çok veri kayıp :) sanırım ocak veya şubat 16 gibi hatırlıyorum. Öğlen gibi başlamıştı yağışlar ve kesintisiz akşama kadar devam etmişti. Şöyle bir sisteme bile razıyım ama bu senede göremeyeceğiz diye korkuyorum açıkcası.

• Günaydın. İyi haftalar. Geçen yıl etkili olan o meşhur DEK yağışları ne zaman yağdığını hatırlayamamıştım. Arşivden aradım ama tabi bir çok veri kayıp :) sanırım ocak veya şubat 16 gibi hatırlıyorum. Öğlen gibi başlamıştı yağışlar ve kesintisiz akşama kadar devam etmişti. Şöyle bir sisteme bile razıyım ama bu senede göremeyeceğiz diye korkuyorum açıkcası.

Merhaba, 17 Ocak 2021, resimler olunca tarih unutulmuyor:)

• Hocam sizi bilmem ama ben 2004 derim. Hem kışın bütünü olarak da bombaydı

hocam bir 2004 alsak 2 tane siklonlu sistem 4-5 gün karabatak olsak of diyorum:)

• Valla hocam mjo versini attım. Mjo bir yapıştı mı kolayında vazgeçmez.

Hocam 2012 demişsiniz de geçmiş arşivlere baktım. Bursa 2012 de 14 cm kar almış. 14 cm bişey değil ki. Bursa normal bi kış da 14 cm karı zaten alıyor.

Ali Osman Önder on Twitter
    “SİLİVRİ GÜMÜŞYAKA büyük bir buğday alanı yanıyor. Yangın şehir merkezine ilerliyor. Bu buğday yangınlarına değinmeyen herkes bedelini ödeyecek. Ekmeğe muhtaç…
    twitter.com

• Hocam 2012 demişsiniz de geçmiş arşivlere baktım. Bursa 2012 de 14 cm kar almış. 14 cm bişey değil ki. Bursa normal bi kış da 14 cm karı zaten alıyor.

https://www.infoclimat.fr/clim…6/janvier/2012/bursa.html

Valla benim de gönlüm 2004 demek ister ama mjo ya göre 2012 diyorum. Tabiki bu veri uyar uymaz kış bitince ortaya çıkacak. Ama veri tutarsa sonraki zamanlarda tahmin işi daha kolay olacak..

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• 2021 Yılı özeti Kocaeli'den, umarım bu sene de güzel yağışlar yakalarız ülkemize.

"Allah'a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun." Hadis-i Şerif