Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu diş hekimleri kafayı yemiş kanal tedavisi tek seans dolguya 1.110 TL diyor adamla takıştım alt tarafı bir diş diyorum adama piyasa diyor la daha yeni zam geldi dedim yeni malzeme almadan sizdemi stok yaptınız dedim utanmadan evet diyor arkadaş bizim ülke iflah olmaz kendi milletini bu kadar öpen görmedim ben be düşür şimdi devletten imkansız.

Bütün diş fiyatları yüzde yüz zam aldı diş hekimleri odası onayladı fiyat listesini. Malzemeler ithalat ile euro bazında alınıyor kuır böyle olunca zam kaçınılmaz oluyor. 1 Tane dişe kaplama 2 dolguya 3500 ödüyoruz annem için şuan bizde. Biz zamdan önce anlaştık. Yoksa en az 6000 isteyecekti şuan. Dişleri çok iyi bakmak lazım artık.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Bu diş hekimleri kafayı yemiş kanal tedavisi tek seans dolguya 1.110 TL diyor adamla takıştım alt tarafı bir diş diyorum adama piyasa diyor la daha yeni zam geldi dedim yeni malzeme almadan sizdemi stok yaptınız dedim utanmadan evet diyor arkadaş bizim ülke iflah olmaz kendi milletini bu kadar öpen görmedim ben be düşür şimdi devletten imkansız.

Acilen bir yurtdisi(Bulgaristan/Gürcistan)yapman gerek üstadım, hem gezersin hem de belki de daha ucuza iş çözülür :)

• Bütün diş fiyatları yüzde yüz zam aldı diş hekimleri odası onayladı fiyat listesini. Malzemeler ithalat ile euro bazında alınıyor kuır böyle olunca zam kaçınılmaz oluyor. 1 Tane dişe kaplama 2 dolguya 3500 ödüyoruz annem için şuan bizde. Biz zamdan önce anlaştık. Yoksa en az 6000 isteyecekti şuan. Dişleri çok iyi bakmak lazım artık.

Ne kadar baksakta illaki bi yerden sonra kötüleşiyor devlettende korkuyorum şimdi kaş yapayım derken göz çıkarır al başına işi. acayiip pahalı oldu cok cok.

Einmal editiert, zuletzt von Tipi54 ()

2 hafta önce babamın tedavisi için istedikleri rakam 63.000 TL tutuyordu. Şimdi 70-75 olmuştur. Altın kaplama yapacaklar sanırım. Malesef en büyük vurgunu vatandaş kendine yapıyor.

• Şu zamanda en çok öğrendiğim şey plan yapmamak oldu, olduğu gibi kabul etmek, akışına bırakmak ,anı yaşamak.Aylar önce yaptığım planı uygularken herşey tepetaklak oldu evdeki hesap çarşıya uymadı demek ki hiç bir zaman plan yapmadan olduğu gibi devam etmekmis planlar suya düştü 😩 Kismetten öte yol yok kaderde ne varsa payına düşen onu yaşarsın. Bir İstanbullu...

• Hocam adamların parası bizden çok değerli orda daha pahalıya gelir aman :hfyeni (18): :hfyeni (18):

Hocam TL karşılığında doğrudur ama ben inanıyorum ki oraların yerel para birimi ile uygundur ayrıca gezme kısmını pas geçmişsin :)

• Arkadaşlar yarın finallerim başlıyor ve baya çalışmama rağmen o kadar stresli ve heyecanlı hissediyorum ki size anlatamam :( Yardımcı olacak bir şeyler söyleyebilir misiniz ?

Scientia potentia est

• Hocam TL karşılığında doğrudur ama ben inanıyorum ki oraların yerel para birimi ile uygundur ayrıca gezme kısmını pas geçmişsin :)

Hocam eminönünü gezemiyoruz sen bulgaristan diyorsun vallahi altından kalkamayız :hfyeni (18): :hfyeni (18): :hfyeni (18):

• Arkadaşlar yarın finallerim başlıyor ve baya çalışmama rağmen o kadar stresli ve heyecanlı hissediyorum ki size anlatamam :( Yardımcı olacak bir şeyler söyleyebilir misiniz ?

İlk tavsiyeyi ben vereyim üniversite zamanında ben de sizin gibi çok stres yaşardım final zamanları çok heyecanlanirdim 😊 Şimdi tekrar yaşasam o anları hiç strese gitmezdim heralde sakin olup iyi düşünüp stresinizi azaltın sonuç olarak o sınava inşallah girip güzel sonuçlar alacaksinizdir. Başarılar dilerim 😊

Hocam dünyanın sonu değil ya diye düşünürseniz iyi olur. ben bunu düşünerek baya bi yol kat etmiştim(Lise) :hfyeni (18): :hfyeni (18):

Şaka bi yana hocam Allah kolaylık versin zihin açıklığı versin.

• Hocam eminönünü gezemiyoruz sen bulgaristan diyorsun vallahi altından kalkamayız :hfyeni (18): :hfyeni (18): :hfyeni (18):

Eski Eminönü olsa gezersin,şimdi çok rahatsız edici tipler mevcut ya,o yüzden bulunduğun konumu terketme ve de inşallah işini çözersin,geçmiş olsun

Ve her zaman kendinizle gurur duyun sınavları başarılı ile geçeceğinizi düşünün pozitif olun karamsar hiç olmayın. 😊

• Hocam dünyanın sonu değil ya diye düşünürseniz iyi olur. ben bunu düşünerek baya bi yol kat etmiştim(Lise) :hfyeni (18): :hfyeni (18):

Şaka bi yana hocam Allah kolaylık versin zihin açıklığı versin.

Pekte böyle düşünmemek gerek bir süre sonra insan iplemeye iplemeye rahata alışıyor geçiyim yeter kafasına giriyor.Kendimden biliyorum ipi sıkı tutmak her zaman iyidir ^^