Batı Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu akşam ki modellerle bölgemiz 300 rakım üstüne çok iyi kar yağışları geliyor özellikle Düzce Bolu Karabük Zonguldak Bartın arasına yarın akşam üstü yağışlar 500 rakım üstüne yoğun kar şeklinde başlıyor sabaha 300 rakıma kadar düşeceğini tahmin ediyorum. Salı günü akşam 850hpa da soğukların -8/-10 arasına düşmesi ile bölgemiz genelinde sahil kesimleri de dahil kar bekliyorum. Çarşamba günü akşama kadar aralıklarla dekler yağış bırakacak. Sistemin 300 rakım üstünde 30/40 cm civarında kar bırakmasını bekliyorum 100 metre üstünde hafif beyazlık olabilir. Sahil kesimleri hava da görecek bununla yetinmek istemeyen yüksek yerlere çıkabilir. 3/4 Ocak civarında nao nun tekrar negatiften nötr yönelmesi ile sistem alabiliriz uzun vadeyi bu sistemi atlattıktan sonra bakarız.

• Bu akşam ki modellerle bölgemiz 300 rakım üstüne çok iyi kar yağışları geliyor özellikle Düzce Bolu Karabük Zonguldak Bartın arasına yarın akşam üstü yağışlar 500 rakım üstüne yoğun kar şeklinde başlıyor sabaha 300 rakıma kadar düşeceğini tahmin ediyorum. Salı günü akşam 850hpa da soğukların -8/-10 arasına düşmesi ile bölgemiz genelinde sahil kesimleri de dahil kar bekliyorum. Çarşamba günü akşama kadar aralıklarla dekler yağış bırakacak. Sistemin 300 rakım üstünde 30/40 cm civarında kar bırakmasını bekliyorum 100 metre üstünde hafif beyazlık olabilir. Sahil kesimleri hava da görecek bununla yetinmek istemeyen yüksek yerlere çıkabilir. 3/4 Ocak civarında nao nun tekrar negatiften nötr yönelmesi ile sistem alabiliriz uzun vadeyi bu sistemi atlattıktan sonra bakarız.

Hocam çok guzel yazmışsınız elinize sağlık fakat salı sabahı 850hp de -7 öğleye doğru -8 giriyor sabah saatlerinden itibaren rakım olarak 100m civarı düşeceğine sahilde ilk kar tanelerinin ise ıslak olsa da öğleden sonra başlayacağını tahmin ediyorum sistem biraz hızlı giriyor gibi görünüyor

• Hocam çok guzel yazmışsınız elinize sağlık fakat salı sabahı 850hp de -7 öğleye doğru -8 giriyor sabah saatlerinden itibaren rakım olarak 100m civarı düşeceğine sahilde ilk kar tanelerinin ise ıslak olsa da öğleden sonra başlayacağını tahmin ediyorum sistem biraz hızlı giriyor gibi görünüyor

Evet biliyorum lakin 1/2 derece de kar dan bahsetmiyorum tutacak bizi tatmin edecek kardan bahsettim :)

• Gelde sövme mgm radar bakıma girdi diyor tam sistem zamanını buldular

Windy nin de radarı çok iyi ustam burdan devam edebilirsin

Elektrik, gaz faturası bakanlıkları da zorladı
    Elektrik, gaz faturası bakanlıkları da zorladı - Zamlar nedeniyle bakanlıkların enerji giderleri rekor oranda arttı. Ek bütçede 9 bakanlığa akaryakıt elektrik…
    www.sozcu.com.tr

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• Uğurcan Makaroğlu düzeldi çok şükür hocam bu arada windy de bizden alıyor sanırım bizim radar olmayınca o da gidiyor göstermiyor

Doğrudur hocam kaynaklarını bilmiyorum ama mesaj yazdığında hemen baktım windy de çalışıyor du

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• Ereğli'de rüzgar öğleden beri devam ediyor. Yağış ise akşamdan beri yağmur olarak sürmekte. Yüksek köyler ve yaylalar muhtemelen kara devam ediyordur diye tahmin ediyorum. MGM Zonguldak Radarı bulunan Acısu Tepesi'nde 32 cm kar kalınlığı görünüyor şu anda.