Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Dün burada , komşu ülkelerin ,ülkemi yağmalar gibi alışveriş yapmasının ,kanıma dokunduğunu yazmıştım.

Abdülhamit in torunu orhan osmanoğlu;

''türkiye’ye alışverişe gelinmesi yağma hasan’ın böreği gibi anlatılmaya çalışılıyor. bu elbet bazı yerleri rahatsız ediyor. bunda rahatsız olacak bir şey yok.

halbuki bu durum:üretim, aş, iş demek.''

Demiş .

Ben de diyorum ki;

kendi öz yurdumda ben miyim garip?

beni bir köşeye atan utansın

eğilmiyor diye kurdu hor görüp,

iti el üstünde tutan utansın

• şu anda teb de dolar alış 18.42 satış 17.19. Dolar gayriresmi olarak karaborsa arkadaşlar. 1.25 kuruş makas mi olur. Bu bildiğin elektrikli testere

Piyasalar kapandıktan sonra bankalar yüksek makas koyuyor ama son günlerde bu makaslar abuk bir hale gelmeye başladı.

Bu gidişle kişiler dövizini fiziki alıp yastık altı yapar.

Kendi yaptıklarıyla bankacılık krizini tetikliyorlar

şu anda teb de dolar alış 18.42 satış 17.19. Dolar gayriresmi olarak karaborsa arkadaşlar. 1.25 kuruş makas mi olur. Bu bildiğin elektrikli testere

• Coca cola bugün fiyatlarına %30 ile %50 arası zam yaptı

Zamlı fiyatlar 22 aralıktan itibaren geçerli olacak.

Sanırım kola grubunu 20tl ye satacağım.

• Mahallemde ki üçlü harfli bir markete girdim bugün ne süt var,ne yağ var,ne buzluk kısmında tavuk vs et ürünleri. Marketin yarısı boş ürün yok. Kasaba gittim yarısı boş abi hayırdır dedim kardeşim sürekli zam koyuyorlar ne yapacağını şaşırdık bugün eti 30'dan alıyoruz yarın adam 35 diyor biz ne fiyat uygulacağımızı şaşırdık bu ara almayacağım sürekli zarar diyor. Nereye gitsem bir kriz var. Toptan ayakkabı üreticiliği yapan tanıdık var ürettiği ayakkabıları satmıyor. Yerine koyamıyorum malzemeleri satınca zarara uğruyorum deyip iş yerini kapadı,işçileri izine çıkardı. Çok kötü durumlar var ya

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Artık kayış koptu son hızda gidiyoruz uçuruma Allah korusun daha büyük zararlar vermeden seçimler olacaktır ben Mart ayında bile olabilir diyorum hazirana kadar gitmez böyle tüm gün disardayim herkesin konustuğu tek konu bu ve milletin dayanacak gücü kalmadı psikolojiler zaten bitik herkesin Mart ayı seçim olur diyorum..

• Az önce parçalanan botum sebebiyle bot almaya gittim ayakkabıyı aldım kasaya gelip ürünü okutuncaya kadar zam geldiği ve söylenen fiyatın üstünde bir sayı çıktı.Esnaf arkadaşlar da bıkmış bu durumdan müşteriyle bunu yaşamaktan bugün gelen 3. zam dediler.Bir terliğe 75tl zam gelmiş bugün..Allah sonumuzu hayır etsin.

• Piyasalar kapandıktan sonra bankalar yüksek makas koyuyor ama son günlerde bu makaslar abuk bir hale gelmeye başladı.

Bu gidişle kişiler dövizini fiziki alıp yastık altı yapar.

Kendi yaptıklarıyla bankacılık krizini tetikliyorlar

Volatalite yüksek yüksek diye mesai saatleri içinde bazen yer yer 50 kuruşa çıkıyor makas. Normal sakin zamanlarda 6 veya u kuruş olurdu. Son günlerde 1 liranın altına hiç düşmedi mesai saatleri dışında makas malesef.

• Cumhurbaşkanı tl mevduatı kur getirisinden düşük kalırsa üstünü tamamlayacağız dedi.

E aylardır dövizi olan parayı kırdı, hem faizi düşür hem de yüksek faiz öde valla beynim yandı benim.

• Cumhurbaşkanı tl mevduatı kur getirisinden düşük kalırsa üstünü tamamlayacağız dedi.

E aylardır dövizi olan parayı kırdı, hem faizi düşür hem de yüksek faiz öde valla beynim yandı benim.

Saçma sapan bir sistem daha farkı nereden finanse edeceğini de açıkla o zaman.5bin ton altın madeni varmış tansiyon yine fırladı benim kaldırmıyor bünye artık.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Saçma sapan bir sistem daha farkı nereden finanse edeceğini de açıkla o zaman.5bin ton altın madeni varmış tansiyon yine fırladı benim kaldırmıyor bünye artık.

ayrıca merkez bankası ihracatçılara ileri vadeli kur rakamı verecekmiş.

• Az önce parçalanan botum sebebiyle bot almaya gittim ayakkabıyı aldım kasaya gelip ürünü okutuncaya kadar zam geldiği ve söylenen fiyatın üstünde bir sayı çıktı.Esnaf arkadaşlar da bıkmış bu durumdan müşteriyle bunu yaşamaktan bugün gelen 3. zam dediler.Bir terliğe 75tl zam gelmiş bugün..Allah sonumuzu hayır etsin.

Yahu ben geçinemedikçe her şeyin maliyetine baktıkça ne işime yarıyor bu madenler,doğalgazlar..