İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bogaz hattına geldiği an İstanbul iptal çok merak ediyorum bu aksamı nasil goruntuler gorucez ? :gun_bandana: Ben göremem de seyrederim internetten ^^ :rolleyes:

• Anadolu yakası infiale kapılmasın, foruma yıllarını vermiş üyelerin trol gibi sistem fos yazması üzüyor açıkçası beni. Girdap güneyledikçe vorteks formundan banta dönüşecek, bant da doğulayacak. Yalnız baş kısmı değil arkasında bıraktığı izlekteki kütlelerle beraber Boğaz Hattı'na ve Anadolu Yakası'na akacak. Son çıktılara göre özellikle Boğaz Hattı'nın il genelindeki en yoğun yağışı almasını bekliyorum. Gerisini de konumda yazmışım.

Her şey tahminlere göre ilerliyor, lütfen trollerin kuruntularına kendinizi kaptırmayın.

Hocam bu cephe hattının hızı ne olacak sizce? Asıl aydınlatılması gereken nokta bu bence, hızlı bir hareket yaparsa tam bir hayal kırıklığı olur. Şu an resmen yağış aynı yere oturdu, saatlerdir Avrupayı dövüyor. Girdap güneyleyip ephenin bizim üzerimizden kayması hızlı olursa bir anlamı kalmaz, ICON'a göre Anadolu Yakasını yağış etkileme süresi Avrupanın 1/2si olarak gözüküyor.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Anadolu yakası için vortex maalesef hayal kırıklığı oldu. Bizi teğet geçecek gibi. Kartal tarafındayım ben zaten buraya hiç gelmez sanıyorum. Dekler çok daha etkiliydi.

Kaynağın ne neye dayanarak söylüyorsun çok iyi biliyorum ama herkesin aydınlanması için 2 yanağı elinle iyice ayır daha iyi sallarsın

• Dekte bermudaya gülenlere,

Radarda mezosiklon şoku 😎

Vorteksin kaymağını iliğine kadar sömürüyoruz maşallah 😅

Snow Depht / Beylidüzü

Kara Aşık Olmak Delilik Değil bir Sevdadır...

hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333

• Şu an bahçelievler felç arabalar yollarda kaldı tuzlama araçları gelemiyor yok ulaşım durdu sokaklarda kimse yok hayat felç oldu görüş mesafesi neredeyse hiç yok çok fena bende dışarda yakalandım gerçekten çok kötü şu an yüzüm yanıyor 😀

uzays3271653126 2022 kışı hava-kars323

• dostum sizin adınıza sevindim biz yağış alamicaz gibi hayırlısı buymuş

Ne kadar karamsarsınız siz hocam

Е́сли у вас есть вре́мя, что́бы ныть и жа́ловаться, зна́чит его́ доста́точно, что́бы всё измени́ть.

• Gercwkten kartal sahil olarak agladim aglayacagim

Bize tek çare Dek yağışları gibi gözüküyor. Bu vortex bizi etkilemeyecek muhtemelen. Avrupa yakasının boğaza yakın kesimleri dahi kar alamamış daha.

• Anadolu yakası infiale kapılmasın, foruma yıllarını vermiş üyelerin trol gibi sistem fos yazması üzüyor açıkçası beni. Girdap güneyledikçe vorteks formundan banta dönüşecek, bant da doğulayacak. Yalnız baş kısmı değil arkasında bıraktığı izlekteki kütlelerle beraber Boğaz Hattı'na ve Anadolu Yakası'na akacak. Son çıktılara göre özellikle Boğaz Hattı'nın il genelindeki en yoğun yağışı almasını bekliyorum. Gerisini de konumda yazmışım.

Her şey tahminlere göre ilerliyor, lütfen trollerin kuruntularına kendinizi kaptırmayın.

hocam zaten sıkıntı bu doğulayarak kırıntıları alacak anadolu rüzgarı geçtim şu yağışın 5'te 1'ini bile alamayacak

• tahminci 2 saattir anadolu daha etkili olcak demekten yoruldum hay ağzınla bin yaşa sonunda destek çıkan biri geldi 🥰

Е́сли у вас есть вре́мя, что́бы ныть и жа́ловаться, зна́чит его́ доста́точно, что́бы всё измени́ть.