Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gem kötü arkadaşlar yanlış modelemi bakıyoruz ? Mezosiklonu istanbula vermis o kar haritasındaki yagişın %70i bugun başlayacak olan siklonik yagış. Çogu yerde yagmur kky kıyılar. Modellere baktım göz kararı hepsi çok kötü mezosiklon icin. Hepsi istanbula yarar demis. Cumartesi gecesi saat 3den sonra yani Pazar günü dekler var öglene kadar bi 5-10cm civarı yapabilir onun harici yaklaşik 18 saat boşlukta kalabiliriz. Mezosiklonu yarın akşama kadar takibe devam.

Yapma hocam İstanbul derken doğu marmara Boşlukta kalacaksa bizede uymasın herkes doysun.

• Yapma hocam İstanbul derken doğu marmara Boşlukta kalacaksa bizede uymasın herkes doysun.

Bunda öyle bir durum olmuyor malesef işte siklonun batısı koparken doğusu ve ortası boşta kalıp yıldızları sayıyor. Şuanlık ağırlık İstanbul avrupa yakasına yaran görüntü var anadoluda alır ama mini efsaneyi avrupa yakası yaşayabilir. Değişim oldukça buradan yazıyorum ne kadarda moral mozsada gerçekler acıdır şuanlık durum bu. Sen İstanbulda değilmiydin arkana yaslan ama temkinli ol son saat kazıkları yüksektir bizim çoğrafyada malum ^^

• Sakarya Doğu Marmara'nın en nasipsiz yeri olabilir.Geçen sene de iyi gösterip sonda bizden gitmişti yağışlar.Çok üzülüyorum çok.Üzerimizde -42 var ama stres hala devam 😂

• Sakarya Doğu Marmara'nın en nasipsiz yeri olabilir.Geçen sene de iyi gösterip sonda bizden gitmişti yağışlar.Çok üzülüyorum çok.Üzerimizde -42 var ama stres hala devam 😂

Geçen sene modeller Sakaryaya mini efsane diyordu Kocaeli yaşamıştı işte onu diyorum son ana kadar değişiklikler olması yüksek ihtimaldir. Şuanlık atıyorum İstanbul gösterir son saat değişir yada modellerin gösterdiğinin biraz farklı şekli olur mini efsaneyi Hereke ve Gebze yaşar ^^

• Geçen sene modeller Sakaryaya mini efsane diyordu Kocaeli yaşamıştı işte onu diyorum son ana kadar değişiklikler olması yüksek ihtimaldir. Şuanlık atıyorum İstanbul gösterir son saat değişir yada modellerin gösterdiğinin biraz farklı şekli olur mini efsaneyi Hereke ve Gebze yaşar ^^

Geçen sene Zonguldak için de kimse iyi şeyler beklemiyordu gitti oraya kütleler akti.İş başka il olunca olur ama Sakarya olunca olmaz hocam.Siklonu Sakaryaya yarayacak şekilde yükselten senaryolar var mi

• Bunda öyle bir durum olmuyor malesef işte siklonun batısı koparken doğusu ve ortası boşta kalıp yıldızları sayıyor. Şuanlık ağırlık İstanbul avrupa yakasına yaran görüntü var anadoluda alır ama mini efsaneyi avrupa yakası yaşayabilir. Değişim oldukça buradan yazıyorum ne kadarda moral mozsada gerçekler acıdır şuanlık durum bu. Sen İstanbulda değilmiydin arkana yaslan ama temkinli ol son saat kazıkları yüksektir bizim çoğrafyada malum ^^

Ben Avrupa yakasındayım ama sevinmem çünkü Anadolu yakası demeniz lazım ki anca öyle çünkü Avrupa yakasına efsane geliyor dendiğinde hep anadoluya kaçıyor o yüzden heves yok 😂😂😂

• Bunda öyle bir durum olmuyor malesef işte siklonun batısı koparken doğusu ve ortası boşta kalıp yıldızları sayıyor. Şuanlık ağırlık İstanbul avrupa yakasına yaran görüntü var anadoluda alır ama mini efsaneyi avrupa yakası yaşayabilir. Değişim oldukça buradan yazıyorum ne kadarda moral mozsada gerçekler acıdır şuanlık durum bu. Sen İstanbulda değilmiydin arkana yaslan ama temkinli ol son saat kazıkları yüksektir bizim çoğrafyada malum ^^

Hocam siyah ile gösterdiğim yerler o kütleler Kocaeli ve Sakarya hattına inip güzel kar yağışları bırakmaz mi? Biraz bize umut verin :)forum.havaforum.com/attachment/135033/

Einmal editiert, zuletzt von marcoumut ()

• Sonunda Sakaryaya geldim.Gecen sistemde azıcık yağan kar bile tam erimemis.Evden 150m civarı yüksekteki sivritepede güzel kar var.Sistem Sakarya için kötü gelse bile orası iyi kar alır.Cephe geçişinde burasının sınırda kalacağı zaman orası çoğu yağışı kar olarak alır diye düşünüyorum.Kendimi de böyle teselli ederim 😂

• mgm'nin tahmininden 1.2 derece daha soğuğuz. inşallah rüzgarın dönmesiyle bu gece kar seviyelerine kadar soğuk geriler yoksa yağmur almaktan başka bir olayımız olmayacak sistem girişinde

İzmit 5 günlük hava durumu

tahmin-show-2.aspx?m=KOCAELI&basla=1&bitir=5

• Geçen sene Zonguldak için de kimse iyi şeyler beklemiyordu gitti oraya kütleler akti.İş başka il olunca olur ama Sakarya olunca olmaz hocam.Siklonu Sakaryaya yarayacak şekilde yükselten senaryolar var mi

Ecmwf senaryo kümelenmeleri agırlıkli istanbul üzerine yogunlaşmış şuanda tabi 50 senaryodan 12-13 tanesi Sakarya Kocaeliye'de iyi yagis olur demis, gfs ile ilgilenmiyorum zaten. Öglenki iconu bekliyorum.